اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

error صفحه ی آبی در لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

error صفحه ی آبی در لپ تاپ

سلام
    خیلی وقت هست که در حال کار کردن با لپ تاپ به صورت ناگهانی هر چند وقت یک بار یک صفحه ی آبی ظاهر میشه، بعد از چند ثانیه سیستم ریست می شه، و دوباره ویندوز که بالا آمد ، شرایط عادی دنبال می شه و فقط یک پنجره حاوی پیغامی ظاهر می شه.

این عکس اون صفحه ی آبی:

من کلا دو بار ویندوز عوض کردم و توی هردو ویندوز این اتفاقات می افتاد ولی اکنون بیشتر شده!

ایراد از چی می تونه باشه؟
    خواهش می کنم کسی اگر از مشکل اطلاع داره خبر بده؟!

پیشاپیش ممنون
    همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

پاسخ : error صفحه ی آبی در لپ تاپ

معمولا به دلیل مشکلات سخت افزاری یا ناهماهنگی های بین درایور ها این صفحه ظاهر میشه.
    با توجه به عکس به نظر میرسه فایل nvlddmkm.sysl که مربوط به درایور کارت گرافیک Nvidia هست دچار مشکل شده.
    شاید با پدیت درایور مشکل حل بشه

دیدگاه

به این صفحه در اصطلاح میگن صفحه ی مرگ هاردت مشکل داره من خودم هم همین مشکل به سرم اومده حتما از هاردت بک اپ بگیر ممکنه اطلاعاتت بپره ولی با نرم افزار هایی که بد سکتور ها رو از بین می برن می تونی بد سکتور ها رو از بین ببری این صفحه بیانگر بدسکتور های هاردت هست بهتره بری پیش یک تعمیر کار متخصص تعمیرات لپ تاب برات درستش می کنند
      قم الکترونیک

دیدگاه

ممنون

یعنی 100 درصد مشکل از بدسکتورهای هاردم هست؟!
        آیا بدسکتور قابل تعمیر است؟
        کلاً مشکل از هاردم هست؟ چه تضمینی وجود داره که هارد نو هم بخرم این مشکل بوجود نیاد؟(منظورم اینه که چه تضمینی هست که دویاره بد سکتور بوجود نیاد)
        بد سکتور چه طوری ایجاد میشه؟
        کلاً راه حل پیشگیری از بدسکتور چیست؟
        همواره يادمان باشد:
        3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

این مشکل برای منم پیش اومده بود با یه فرمت کلی هارد مشکل حل شد الانم داره مثل تراکتور کار میکنه!!!

دیدگاه

روش حل مشکل error صفحه ی آبی در لپ تاپ ناشی از بدسکتور هارد

می دانید که بدسکتور ها به دلایل مختلفی ممکن است بر روی سطح هارد دیسک ایجاد شود. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلایل ایجاد بدسکتور
            - ضربات فیزیکی به هارد دیسک
            - تکان های شدید کیس و در نتیجه هارد دیسک
            - قطع ناگهانی برق
            - Reset کردن سیستم و عدم استفاده از دستور Shutdown
            - فرسودگی هارد
            - اکسید شدن صفحات هارد در اثر باز کردن آن
            و ...

اثرات بدسکتور:
            - کند شدن هارد
            - کپی نشدن اطلاعات
            - افزایش صدای هارد
            - هنگ کردن مکرر سیستم
            و ..

راه های از بین بردن بدسکتور
            - استفاده از فرمت Full
            - استفاده از فرمت سطح پایین (Low Level Format)
            - استفاده از چک ویندوز XP
            - پارتیشن بندی خاص هارد و کنار گذاشتن بدسکتورها در قسمت پارتیشن بندی نشده
            و ...

اما از بین تمامی این راه ها یک نرم افزار بهتر از بقیه عمل کرده و عملی ترین و واقعی ترین راه از بین بردن بدسکتور را ارائه کرده است و این نرم افزار اولین بار در بین سایتهای فارسی توسط سافت گذر به شما معرفی می شود.

امکانات نرم افزار HDD Regenerator 2011 :
            - از بین بردن بدسکتورهای فیزیکی و منطقی
            - از بین بردن بدسکتورها بدون آسیب دیدن هارد
            - قابلیت خوانده شدن اطلاعاتی که قابل دسترسی نبودند بعدد از تعمیر بدسکتورها
            - قابلیت بوت کردن فلش USB برای راه اندازی سیستم با ان و انجا کار بازیابی سکتورهای خراب
            - قابلیت ساخت CD بوت برای بازیابی بدسکتورها
            - بازیابی بدسکتورها در داخل ویندوز
            - سازگاری کامل با ویندوز ویستا و در این نسخه ویندوز سون

-------------------------------------------
            منبع SOFTGOZAR
            http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=96&Title=H DD-Regenerator-2011-v11.0011-Build-2013-05-08
            همواره يادمان باشد:

دیدگاه

فکر نمیآ‌کنم ربطی به بدسکتور داشته باشه
              اگه خوب به عکس نگاه کنید میآ‌بینید که از درایور کارت گرافیک ایراد گرفته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                فکر نمیآ‌کنم ربطی به بدسکتور داشته باشه
                اگه خوب به عکس نگاه کنید میآ‌بینید که از درایور کارت گرافیک ایراد گرفته.
                برای خود من هم این مشکل پیش اومده رفتم پیش متخصص تعمیرات لپ تاب علت هارد بوده حالا می خوام یه توضیحی راجع به بد سکتور بدم بعضی ها فکر می کنند بد سکتور یعنی هارد خراب شده یا سکتور های هارد خراب شده در صورتی که سکتور های هارد کار می کنند اما سرعت پاسخ گویی اونها به cpu از یک حدی بیشتر میشه یا بهتره این طوری بگم وقتی مثلا cpu می خواد بخشی از هارد رو بخونه فرمان خواندن صادر میشه مدت زمان استانداردی طول میکشه تا هارد به cpu پاسخ بده مثلا فرض می کنیم 30 میلی ثانیه طول میکشه حال اگر این زمان بیشتر از 30 میلی شد در این حالت هارد اطلاعات اون سکتور رو فرستاده اما Cpu دیگه اون رو در نظر نمیگیره در این حالت هست که این صفحه ی آبی رنگ ظاهر خواهد شد این توضیحات رو با توجه به صحبت های تعمیر کار اینجا گفتم که دوستان اطلاع داشته باشن
                قم الکترونیک

دیدگاه

صفحهآ‌ی آبی رنگ ممکنه دلایلی مختلفی داشته باشه و حتی بعضی وقت ها ارورآ‌هایی که در انتهای نوشته ها نشون داده میشه متفاوته.
                  شما به پایین صفحه نگاه کن. از پایین، خط پنجم دلیل ظاهر شدن این صفحه، بروز مشکل در فایل nvlddmkm.sys ذکر شده.اگه اسم فایل رو در اینترنت سرچ کنید میآ‌بینید که مربوط به درایور کارت گرافیک Nvidia هست.
                  بنابراین اولین قدم اینه که درایور پدیت بشه. اگه نتیجه نداد هارد از لحاظ بدسکتور چک بشه.

دیدگاه

اولا ممنون از پاسخهاتون.

در مورد اینکه ایراد از هارد هست یا گرافیک ، افرادی زیادی مثل دوستمون اقای صاحبی، بر این باور هستند که مشکل از هارد هست. بنده نیز برخی از نزدیکانم با بی توجهی به همین error ها آخر مجبور به تعویض هارد شدند + من با مشکلاتی نظیر کندی هارد و هنگ در هنگام کپی کردن و ... رو به رو هستم.

البته مهندس رضایی هم درست می گویند، در صفحه ی آبی هم به طور صریح به گرافیک اشاره کرده هم به nvlddmkm.sys که بازهم مربوط به گرافیک هست. لذا با کمی تحقیق یه سرچ کوچیک زدم این رو دیدم:
                    که گویی این ایراد برای خیلی ها بوده. ایراد صفحه ی آبی از گوگل!

https://www.google.com/search?q=nvlddmkm.sys&newwindow=1&source=l nms&tbm=isch&sa=X&ei=dZcHUtOrN8retAbI3 oH4Aw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1225&bih=590

درایور گرافیکم به روز هست. یعنی به روز بوده!
                    خب دوستان برای کارت گرافیک باید چه کار کنم؟
                    همواره يادمان باشد:

دیدگاه

با سلام دوباره خدمت دوستان عزیز

گزارشی رو عرض کنم:
                      درایور گرافیکم به روز بود ولی بازهم پاک و مجدداً دوباره نصب کردم!
                      ولی کارساز نبود، تا به حال 3 بار صفحه ی آبی دوباره سر و کله اش پیدا شد.

خب دوستان برای کارت گرافیک دیگه باید چه کار کنم؟

توی این سایت های خارجی یک چیزهایی نوشتن ولی من که یا سر در نیاوردم یا کارساز نبود.

در مورد راه حل دوم یعنی رفع بدسکتور ها، نرم افزاری که معرفی کرده بودم رو هنوز تست نکردم، آخه مشکل لایسنس داره!
                      کسی هست لایسنس معتبری از نرم افزار HDD Regenerator رو داشته باشه؟

با سپاس از همه
                      همواره يادمان باشد:

دیدگاه

از سافتگذر دانلود کن.توش کرک داره

دیدگاه

همون کرک سافت گذر کار نمیکنه؟

دیدگاه

من دانلود کردم کار کرد!
                            اگه امکانش هست با یه کارت گرافیک دیگه تست کنید.

دیدگاه

http://www.techsupportforum.com/forums/f299/
                              برای بررسی تخصصی تر میتونید از این فروم استفاده کنید ..

..
                              ضمنا پاک کردن و نصب دوباره بدون ریستارت تاثیر نداره .. بهتره هم درایور قدیمی و هم جدید رو به این صورت پا ک -ریستارت و نصب کنید .. ایشالا درست میشه
                              زندگی پر ز وجود است ولی ..
                              ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X