اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اطلاعاتی در مورد سنسور PH

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اطلاعاتی در مورد سنسور PH

دوستان این تمام چیزیه که در مورد این سنسور تونستم پیدا کنم .اگه کسی چیز دیگه ای میدونه لطفا انجا بزاره تا بقیه ام استفاده کنن
    توی شرکت دو نوع سنسور داریم . یکی سنسور رفرنس PH و دیگری خود سنسور PH که عکسها شونم براتون پلود کردم
    رابطه خروجی سنسور با دما و PH هم بصورت زیره . امیدوارم که مفید واقع بشه

و عکسهای سنسور

فرزاد

پاسخ : اطلاعاتی در مورد سنسور PH

سلام دوست من
    برای PH خودت میتونی سنسور بسازی.
    از 2 فلز حساس استفاده کن.
    ببین PH یک شاخصی بین 1 تا 14 داره که وقتی 2 قطعه فلز حساس رو درون مایع قرار بدی یا به حالت مقاومت دش بیاری یک مقدار ولتاژ بهتون میده که از اون میتونی با Opamp استفاده کنی
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روباه
      سلام دوست من
      برای PH خودت میتونی سنسور بسازی.
      از 2 فلز حساس استفاده کن.
      ببین PH یک شاخصی بین 1 تا 14 داره که وقتی 2 قطعه فلز حساس رو درون مایع قرار بدی یا به حالت مقاومت دش بیاری یک مقدار ولتاژ بهتون میده که از اون میتونی با Opamp استفاده کنی
      شما درست می گید. ولی برای خیلی چیزها می شه سنسور ساخت ، ولی اون دقت لازم رو نداره. مثلا همون سنسور دما رو می شه با مقاومت های حساس ساخت. چون هر چی دما بیشتر شود ، مقاومت افزایش می یابد. این هم سنسور دما .
      کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

سنسور دما از دیود هم میشه استفاده کرد.

www.icesi.ir

دیدگاه

فرق بین الکترود با سنسورphچیه؟من یه کاتالوگ سنسورph شرکتic controls پیدا کردم ولی شکلاش شبیه الکتروده؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baharm31
            فرق بین الکترود با سنسورphچیه؟من یه کاتالوگ سنسورph شرکتic controls پیدا کردم ولی شکلاش شبیه الکتروده؟؟؟

سلام،

ٍPH Electrode یک نوع خاصی از Glass electrode است که می تونید تعریف Glass electrode رو از اینجا مطالعه کنید:
            http://en.wikipedia.org/wiki/Glass_electrode
            این هم یک نمونه PH Electrode:

There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

این لینکها هم محتوی مطالب مفیدی در این رابطه هستند:

http://www.iccontrols.com/files/um-600-sensor-r1.pdf
              http://www.iccontrols.com/files/6-1.pdf
              http://www.sensorex.com/support/education/pH_education.html
              http://stu.inonu.edu.tr/~e982527/

There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

با سلام خدمت آقا فرزاد
                عکس هایی که برا سنسور phگذاشتی نشون داده نمیشن لطف کن یا دوباره بذار یا به ایمیلم بفرستشون اینم ایمیلم:hassan.karimi.68@gmail.com
                اگه براتون ممکنه اطلاعات بیشتری در اختیارم بذارین مثلا خروجی سنسور چند ولته؟ یا نسبت تغییرات PHبه خروجی چطوریه؟
                راستی شما میتونید به من آدرس بدین که این سنسور را از کجا میتونم تهیه کنم؟ قیمتشون چقدره؟حتما باید دوتا سنسور بذارم که یکیشون مرجع باشه و از اون یکی phرو تشخیص داد یا با یکی هم کارم راه میفته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FARZADprog
                  دوستان این تمام چیزیه که در مورد این سنسور تونستم پیدا کنم .اگه کسی چیز دیگه ای میدونه لطفا انجا بزاره تا بقیه ام استفاده کنن
                  توی شرکت دو نوع سنسور داریم . یکی سنسور رفرنس PH و دیگری خود سنسور PH که عکسها شونم براتون پلود کردم
                  رابطه خروجی سنسور با دما و PH هم بصورت زیره . امیدوارم که مفید واقع بشه

و عکسهای سنسور

فرزاد
                  با سلام خدمت آقا فرزاد
                  عکس هایی که برا سنسور phگذاشتی نشون داده نمیشن لطف کن یا دوباره بذار یا به ایمیلم بفرستشون اینم ایمیلم:hassan.karimi.68@gmail.com
                  اگه براتون ممکنه اطلاعات بیشتری در اختیارم بذارین مثلا خروجی سنسور چند ولته؟ یا نسبت تغییرات PHبه خروجی چطوریه؟
                  راستی شما میتونید به من آدرس بدین که این سنسور را از کجا میتونم تهیه کنم؟ قیمتشون چقدره؟حتما باید دوتا سنسور بذارم که یکیشون مرجع باشه و از اون یکی phرو تشخیص داد یا با یکی هم کارم راه میفته؟

دیدگاه

من با ph متر یکم (فقط یکم ) کار کردم
                    از یک الکترود استفاده میشه
                    برای کالیبره کردنش هم ، الکترود را در محلول بافر معینی قرار می دهیم ، خودش دما و ph رو میخونه و بهش میگیم که این بافر معین ، ph شش 7 هست با 4 هست یا ... و خودشو کالیبره میکنه
                    .
                    کسی الکترود رو به میکروکنترلر وصل کرده ؟
                    الکتروداش تو بازار هست ؟ قیمتش ؟
                    :nerd:

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز
                      من با یکی از این الکترودهای PH کار کردم.من اینو از ستاره طلایی تو لاله زار گرفتم 35000تومن.مدلشم PE11 بود.جهان کیت یه سری دیگشو می داد 85000 تومن
                      خروجیش خیلی خوب بود.من با تقویت کننده ابزار دقیق ولتاژ خروجیشو تقویت کردم
                      (x' mV = (7-ph) * (54.2 + 0.2 * t' اینم رابطه بین ولتاژ , دما و PH.دمای مایع رو جدا کنترل می کردم و همه به میکرو وصل بودن.
                      خوب جواب داد ولی دقتشو چک نکردم ببینم چقدره چون زیاد مهم نبود.پروژه ی کارشناسی بود
                      "لحظه پيروزي از آن جهت برايم شيرين است که ملت کشورم را در آرامش و شادي ببينم"
                      نادر شاه

دیدگاه

سلام
                        سنسور ph رو از کجا میشه تهیه کرد
                        برای ارتباط با میکرو می خوام

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X