اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نظرخواهی در مورد سازه های جدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نظرخواهی در مورد سازه های جدید

با سلام
    دوستان رباتیک عزیز :smile:
    از اونجاییکه حس کردیم خیلی از سازه های ساده و حتی جالب میتونند توسط سازه های پلاستیکی آماده سرهم بشند با همکاری چند تولید کننده دیگه اقدام به قالبریزی و طراحی برخی سازه ها کردیم که لیستش در لینک زیر موجود هست
    http://eshop.eca.ir/110-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB%8C
    تا جاییکه به ذهن ما میرسید با ترکیب این سازه ها میشه همه مدل بدنه ربات رو طراحی کرد ولی این تاپیک رو زدیم که بازهم هرگونه طرحی که شما دارید ارائه کنید تا روش کار بشه.
    قطعا با کامل شدن این مجموعه میتونیم ما هم مثل کشورهای خارجی آموزش های یکپارچه برا رباتیک و حتی مسابقات سازمان یافته تری برای سطوح آموزشی داشته باشیم.

منتظر نظر دوستان هستم

پاسخ : نظرخواهی در مورد سازه های جدید

لینکی گذاشتید مال SIM900 هستش
    من با این سازه ها زیاد کار کردم. خوشحالم که نظر مارو هم میپرسید :smile:
    چون بعضی از تولیدی ها بدون این که بدونن واقعا چه قطعاتی نیازه یه سری قطعه بدرد نخور تولید کردن و چون ارزونه ما هم مجبوریم باهاش کار کنیم تا کلاس های آموزشی کم هزینه تر در بیاد.
    AYRIC

دیدگاه

لینک اصلاح شد.
      بله نظر شما میتونه بهترین نظر باشه. الان ما با خیلی از آموزشگاه های رباتیک در ارتباط هستیم ولی اونهاهم فقط چیزی که موجود و ارزون هست رو میخرند! پس بهترین نظر نظر شماست

دیدگاه

به نظرم مشکلات زیر مهم ترن
        1- کم بودن شعاع چرخ های سوراخ دار
        منظورم ایناست چون این قطعه یکی از قطعات مهم در مکانیزم لنگه که توی بسیاری از سازه ها کاربرد داره. اصلا به نظرم باید توی دو یا 3 سایز مختلف باشه
        2- نبود محور. که باید توی طول های مختلف باشه. و همچنین واشر. و بوش که مهم ترین بوش همون بوش سادس که باعث نگه داشتن محورها در یاتاقان میشه اینا شاید خیلی توی سازه ها به چشم نیاد اما قطعات خیلی کاربردی هستن.
        3- تنوع کمه تسمه ها که توی نمونه های خارجی در مدل های 3،5،7،9،11،19،30 سوراخ هست که اگه دقت کنید همه مدل ها تعداد سوراخ ها فرد هستش اینم بخاطر اینه که یه سوراخ مرکزی داشته باشه که در بسیاری از جاها تقارن رو ایجاد میکنه اما توی قطعات شما هم تنوع کمه هم تعداد سوراخ ها در2 مدل از 3 مدل زوج است.

4- نبود چرخ دنده که از مهم ترین قطعات مکانیکیه. و یه بخش عمده ای از آموزش های مکانیکی مربوط به چرخ دنده ها و روابط بین اون هاست که میشه توی سطح نه چندان پایین حتی به بچه های 7 یا 8 ساله هم آموزش داد. مدلهای مختلفی هم داره از قبیل ساده، دوبل ، دنده ریز ، دنده درشت،
        5- نبود تسمه یا زنجیر که البته زنجیر هزینه رو بالا میبره
        6- نبود صفحه های فلزی سوراخ دار با سایز های متنوع. که فکر نمیکنم هزینه ی زیاد بالایی هم داشته باشه
        7- چار های باریک که میشه اون هارو در کنار هم قرار داد و حتی پیچ های دوبل رو خیلی راحت بست
        8- و یکی از دقدقه های خیلی بزرگ پیدا کردن یه موتور با قیمت مناسبه در حد 3 یا 4 تومن که نبودش باعث شده تقریبا تمام شرکت های آموزشی (البته به غیر از شرکت هایی که پک کامل قطعات رو وارد میکنند) از موتور های اسباب بازی استفاده کنند که اون ها هم دو تا مشکل بزرگ دارن یکی سایز بزرگشون و یکی جریان کشی بیش از حد شونه که بخاطر ساخت نامناسب گیربکس هست. حتی تولید کننده های ایرانی هم گیربکس هاشون رو دقیقا مثل همین گیربکس ها درست میکنند با و با وجود هزینه ی زیاد تولید قالب یه طراحی مناسب برای گیربکس هاشون ارائه ندادن
        این هم یه عکس از قطعات اسمارت پک کمپانی kairobot که تمام قطعاتی که در بالا گفتم رو میتونید توی اونا ببینید

قیمت این پک حدود 400 هزار تومن هست که اگه توی ایران تولید بشه شاید به 50 هزار تومن هم نرسه
        حتی با اینا هم که کار کردیم توی سازه های بزرگ یه کمبود هایی حس میشد اما در کل تنوع خیلی خوبی دارن
        AYRIC

دیدگاه

البته ما فعلا فقط در زمینه سازه های پلاستیکی کار کردیم و وارد فلزی ها نشدیم .....
          فقط در مورد 3 بگم که سازه های ما به راحتی قابل شکستن از قسمت های معین شده هستند و در سایزهای 1تا12 میشه ازشون استفاده کرد !

سایر پیشنهاداتتون خیلی خوب هستند و کم کم باید روش کار کرد.
          مرسی

دیدگاه

اگه بتونید یه پک کامل از پیچ ومهره در سایز های مختلف بزارید(یعنی یه عالمه پیچ و مهره در سایز های مختلف رو توی یه جعبعه بفروشید) عالی میشه :wow:

دیدگاه

ایول.امیر اقا همینجوری سایت وانجمن را ارتقاع میده. :smile: ایول.

به قول داداشمون چرخنده ها،یه سری تسمه ها تو فروشگاهمون جاشون خالیه. اخه لامصب قیمتام خــــــیــــــــــلــــــی عــــــالــــــیه،ولی مشکلی که داریم اینه که پول پستم میاد روش یه خورده عذاب داره. :angry:مثلا ایسی 555 500تومنه بخوایم سفارش بدیم میشه 5500تومن. :angry:پس بریم جمهوری فکر کنم بهتر باشه.
              بگذریم
              من الان خودم چرخدنده صاف میخوام،نمیدونم کجا گیر بیارم.
              ولی اگر بزنید تو کارش شاید بگیره.ببخشید حوصلتونو سر بردم

جمله:روچشم مایید

دیدگاه

آره چرخ دنده هیچ جا گیر نمیاد :angry:
                از تو اسباب بازی های خراب باید پیدا کرد

دیدگاه

سلام مرسی از نظر سنجیتون
                  من با شرکتهای رباتیک زیادی کار کردم و ضعف همه اونها بی کیفیت بودن تجهیزات بود (خوب هنرجو یک کودک یا نوجوان بود و براحتی شکسته میشد) بخصوص سازه فلزی که هوای پر رطوبت شمال سریع زنگ میزد (البته روکش ضد زنگ نداشت)
                  برای کارای حرفه ای تر طبیعتا سازه پلاستیکی جوابگو نیست

با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_mt109
                    سلام مرسی از نظر سنجیتون
                    من با شرکتهای رباتیک زیادی کار کردم و ضعف همه اونها بی کیفیت بودن تجهیزات بود (خوب هنرجو یک کودک یا نوجوان بود و براحتی شکسته میشد) بخصوص سازه فلزی که هوای پر رطوبت شمال سریع زنگ میزد (البته روکش ضد زنگ نداشت)
                    برای کارای حرفه ای تر طبیعتا سازه پلاستیکی جوابگو نیست

با تشکر
                    درست میگه داداشمون.مثلا تو رباتهای جنگجو فکر نکنم سازه های پلاستیکی جواب بده.مگر اینکه پلاستیک فشرده و جنس خوبش باشه نه از این بازیافتی ها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الماسی
                      درست میگه داداشمون.مثلا تو رباتهای جنگجو فکر نکنم سازه های پلاستیکی جواب بده.مگر اینکه پلاستیک فشرده و جنس خوبش باشه نه از این بازیافتی ها
                      خب اینا برای آموزش هست و قرار نیست باهاش زور ورزی بشه و توی بحث آموزش مهم ترین مسئله قیمت هست و الی عین همون پک 400 هزار تومنی kairobot یه شرکت آلمانی هم با امکانات بیشتر و اصطحکام فوقالعاده زده که اگه تمام تجهیزات و قطعاتش رو بخوای بگیری بالای 7 میلیون تومن آب میخوره oo:
                      AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
                        خب اینا برای آموزش هست و قرار نیست باهاش زور ورزی بشه و توی بحث آموزش مهم ترین مسئله قیمت هست و الی عین همون پک 400 هزار تومنی kairobot یه شرکت آلمانی هم با امکانات بیشتر و اصطحکام فوقالعاده زده که اگه تمام تجهیزات و قطعاتش رو بخوای بگیری بالای 7 میلیون تومن آب میخوره oo:
                        این پک kairobot کجا می فروشند؟؟؟؟
                        چه چیز هایی توش داره؟؟؟

دیدگاه

دوستان لطفا بحث های متفرقه نکنید و روی اصل موضوع تمرکز داشته باشید.

پیچ های M3 بلند جهت اتصال سازه ها به فروشگاه اضافه شدند.

دیدگاه

جک های پنوماتیک و هیدرولیک ساده همراه با تجهیزات مربوطه هم میتونن مفید باشن :agree:

دیدگاه

اقا منو ببخشید اگر بیرون از موضوع صحبت میکنم

ولی این جکهای پنوماتیکی را دیدم. خیلی عالین.جاشون خالیه.اگر باشن خوبه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X