ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
    2005/12/28
    تبريز
    4,214
    1,146

نظرخواهی در مورد سازه های جدید

با سلام
    دوستان رباتیک عزیز :smile:
    از اونجاییکه حس کردیم خیلی از سازه های ساده و حتی جالب میتونند توسط سازه های پلاستیکی آماده سرهم بشند با همکاری چند تولید کننده دیگه اقدام به قالبریزی و طراحی برخی سازه ها کردیم که لیستش در لینک زیر موجود هست
    http://eshop.eca.ir/110-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB%8C
    تا جاییکه به ذهن ما میرسید با ترکیب این سازه ها میشه همه مدل بدنه ربات رو طراحی کرد ولی این تاپیک رو زدیم که بازهم هرگونه طرحی که شما دارید ارائه کنید تا روش کار بشه.
    قطعا با کامل شدن این مجموعه میتونیم ما هم مثل کشورهای خارجی آموزش های یکپارچه برا رباتیک و حتی مسابقات سازمان یافته تری برای سطوح آموزشی داشته باشیم.

منتظر نظر دوستان هستم
    2013/06/19
    1,544
    72

پاسخ : نظرخواهي در مورد سازه هاي جديد

لينکي گذاشتيد مال SIM900 هستش
    من با اين سازه ها زياد کار کردم. خوشحالم که نظر مارو هم ميپرسيد :smile:
    چون بعضي از توليدي ها بدون اين که بدونن واقعا چه قطعاتي نيازه يه سري قطعه بدرد نخور توليد کردن و چون ارزونه ما هم مجبوريم باهاش کار کنيم تا کلاس هاي آموزشي کم هزينه تر در بياد.
    AYRIC
    2005/12/28
    تبريز
    4,214
    1,146

پاسخ : نظرخواهی در مورد سازه های جدید

لینک اصلاح شد.
    بله نظر شما میتونه بهترین نظر باشه. الان ما با خیلی از آموزشگاه های رباتیک در ارتباط هستیم ولی اونهاهم فقط چیزی که موجود و ارزون هست رو میخرند! پس بهترین نظر نظر شماست
    2013/06/19
    1,544
    72

به نظرم مشکلات زير مهم ترن
    1- کم بودن شعاع چرخ هاي سوراخ دار
    منظورم ايناست چون اين قطعه يکي از قطعات مهم در مکانيزم لنگه که توي بسياري از سازه ها کاربرد داره. اصلا به نظرم بايد توي دو يا 3 سايز مختلف باشه
    2- نبود محور. که بايد توي طول هاي مختلف باشه. و همچنين واشر. و بوش که مهم ترين بوش همون بوش سادس که باعث نگه داشتن محورها در ياتاقان ميشه اينا شايد خيلي توي سازه ها به چشم نياد اما قطعات خيلي کاربردي هستن.
    3- تنوع کمه تسمه ها که توي نمونه هاي خارجي در مدل هاي 3،5،7،9،11،19،30 سوراخ هست که اگه دقت کنيد همه مدل ها تعداد سوراخ ها فرد هستش اينم بخاطر اينه که يه سوراخ مرکزي داشته باشه که در بسياري از جاها تقارن رو ايجاد ميکنه اما توي قطعات شما هم تنوع کمه هم تعداد سوراخ ها در2 مدل از 3 مدل زوج است.

4- نبود چرخ دنده که از مهم ترين قطعات مکانيکيه. و يه بخش عمده اي از آموزش هاي مکانيکي مربوط به چرخ دنده ها و روابط بين اون هاست که ميشه توي سطح نه چندان پايين حتي به بچه هاي 7 يا 8 ساله هم آموزش داد. مدلهاي مختلفي هم داره از قبيل ساده، دوبل ، دنده ريز ، دنده درشت،
    5- نبود تسمه يا زنجير که البته زنجير هزينه رو بالا ميبره
    6- نبود صفحه هاي فلزي سوراخ دار با سايز هاي متنوع. که فکر نميکنم هزينه ي زياد بالايي هم داشته باشه
    7- چار هاي باريک که ميشه اون هارو در کنار هم قرار داد و حتي پيچ هاي دوبل رو خيلي راحت بست
    8- و يکي از دقدقه هاي خيلي بزرگ پيدا کردن يه موتور با قيمت مناسبه در حد 3 يا 4 تومن که نبودش باعث شده تقريبا تمام شرکت هاي آموزشي (البته به غير از شرکت هايي که پک کامل قطعات رو وارد ميکنند) از موتور هاي اسباب بازي استفاده کنند که اون ها هم دو تا مشکل بزرگ دارن يکي سايز بزرگشون و يکي جريان کشي بيش از حد شونه که بخاطر ساخت نامناسب گيربکس هست. حتي توليد کننده هاي ايراني هم گيربکس هاشون رو دقيقا مثل همين گيربکس ها درست ميکنند با و با وجود هزينه ي زياد توليد قالب يه طراحي مناسب براي گيربکس هاشون ارائه ندادن
    اين هم يه عکس از قطعات اسمارت پک کمپاني kairobot که تمام قطعاتي که در بالا گفتم رو ميتونيد توي اونا ببينيد

قيمت اين پک حدود 400 هزار تومن هست که اگه توي ايران توليد بشه شايد به 50 هزار تومن هم نرسه
    حتي با اينا هم که کار کرديم توي سازه هاي بزرگ يه کمبود هايي حس ميشد اما در کل تنوع خيلي خوبي دارن
    AYRIC
    2005/12/28
    تبريز
    4,214
    1,146

البته ما فعلا فقط در زمینه سازه های پلاستیکی کار کردیم و وارد فلزی ها نشدیم .....
    فقط در مورد 3 بگم که سازه های ما به راحتی قابل شکستن از قسمت های معین شده هستند و در سایزهای 1تا12 میشه ازشون استفاده کرد !

سایر پیشنهاداتتون خیلی خوب هستند و کم کم باید روش کار کرد.
    مرسی
    2012/07/09
    303
    12

اگه بتونید یه پک کامل از پیچ ومهره در سایز های مختلف بزارید(یعنی یه عالمه پیچ و مهره در سایز های مختلف رو توی یه جعبعه بفروشید) عالی میشه :wow:
    2012/06/13
    361
    27

ایول.امیر اقا همینجوری سایت وانجمن را ارتقاع میده. :smile: ایول.

به قول داداشمون چرخنده ها،یه سری تسمه ها تو فروشگاهمون جاشون خالیه. اخه لامصب قیمتام خــــــیــــــــــلــــــ ی عــــــالــــــیه،ولی مشکلی که داریم اینه که پول پستم میاد روش یه خورده عذاب داره. :angry:مثلا ایسی 555 500تومنه بخوایم سفارش بدیم میشه 5500تومن. :angry:پس بریم جمهوری فکر کنم بهتر باشه.
    بگذریم
    من الان خودم چرخدنده صاف میخوام،نمیدونم کجا گیر بیارم.
    ولی اگر بزنید تو کارش شاید بگیره.ببخشید حوصلتونو سر بردم

جمله:روچشم مایید
    2012/07/09
    303
    12

آره چرخ دنده هیچ جا گیر نمیاد :angry:
    از تو اسباب بازی های خراب باید پیدا کرد
    2010/05/29
    279
    3

سلام مرسي از نظر سنجيتون
    من با شرکتهاي رباتيک زيادي کار کردم و ضعف همه اونها بي کيفيت بودن تجهيزات بود (خوب هنرجو يک کودک يا نوجوان بود و براحتي شکسته ميشد) بخصوص سازه فلزي که هواي پر رطوبت شمال سريع زنگ ميزد (البته روکش ضد زنگ نداشت)
    براي کاراي حرفه اي تر طبيعتا سازه پلاستيکي جوابگو نيست

با تشکر
    2012/06/13
    361
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mt109
    سلام مرسي از نظر سنجيتون
    من با شرکتهاي رباتيک زيادي کار کردم و ضعف همه اونها بي کيفيت بودن تجهيزات بود (خوب هنرجو يک کودک يا نوجوان بود و براحتي شکسته ميشد) بخصوص سازه فلزي که هواي پر رطوبت شمال سريع زنگ ميزد (البته روکش ضد زنگ نداشت)
    براي کاراي حرفه اي تر طبيعتا سازه پلاستيکي جوابگو نيست

با تشکر
    درست میگه داداشمون.مثلا تو رباتهای جنگجو فکر نکنم سازه های پلاستیکی جواب بده.مگر اینکه پلاستیک فشرده و جنس خوبش باشه نه از این بازیافتی ها
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27