ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    2015/08/27
    1,741
    993

پاسخ : سنسور جریان acs 712

نقل قول نوشته اصلی توسط antipa

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

نه بزن بره
    حتا من ی بردی داشتم خروجیش اتصال کوتاه شد . تمام ترک های روی برد سوخت ولی ای سی سالم بود
    مشکل آی سی اینه که تو جریان های خیلی کم بازی داره . مثلا 100 میلی آمپرو نمی تونی مانیتور کنی
    ببین آی سی بهتری پیدا کردی که 10 میلی را سنس کند به منم خبر بده
    سلام مهندس
    خیالم رو راحت کردیا . . .
    حالا با خیال راحت طراحی رو انجام میدم
    مهندس به نظرت نمیشه با یه آپ آمپ دقیق مثل op07 خروجی سنسور رو تقویت کرد و به میکرو داد
    به نظرت رزولوشن سنسور چقدره آیا میتونه میلی ولت به میلی ولت خروجی رو تغیر بده ؟؟
    اگه این طور باشه خیلی راحت میشه چند برابرش کرد و به میکرو داد
    بعد یه مسئله دیگه الان من با مگا 8 که دارم کار میکنم شما اگه بیای رفرنس رو روی 2.56 داخلی بزاری( هر چند که الان من اندازه گرفتم 2.68 هست !!! ) تو مد 10 بیت رزولوشن نسبتا خوبی بهت میده
    اگه هم از میکرو stm32f استفاده میکنی که دیگه عالیه رزولوشن 12 بیت دیگه حرف نداره اما همه اینا به این شرط هست که سنسور خروجی رو با رزولوشن بالا تحویل ما بده که هر چه روش زوم کنی بازم کیفیت حفظ بشه . . .
    مثل یه عکس میمونه . . .

چشم اگه پیدا کردم یه نمونه بهتره خبرت میدم ولی باید خیلی گرون باشه . . .

موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

2016/09/11
    190
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamajdi

سلام مهندس
    خیالم رو راحت کردیا . . .
    حالا با خیال راحت طراحی رو انجام میدم
    مهندس به نظرت نمیشه با یه آپ آمپ دقیق مثل op07 خروجی سنسور رو تقویت کرد و به میکرو داد
    به نظرت رزولوشن سنسور چقدره آیا میتونه میلی ولت به میلی ولت خروجی رو تغیر بده ؟؟
    اگه این طور باشه خیلی راحت میشه چند برابرش کرد و به میکرو داد
    بعد یه مسئله دیگه الان من با مگا 8 که دارم کار میکنم شما اگه بیای رفرنس رو روی 2.56 داخلی بزاری( هر چند که الان من اندازه گرفتم 2.68 هست !!! ) تو مد 10 بیت رزولوشن نسبتا خوبی بهت میده
    اگه هم از میکرو stm32f استفاده میکنی که دیگه عالیه رزولوشن 12 بیت دیگه حرف نداره اما همه اینا به این شرط هست که سنسور خروجی رو با رزولوشن بالا تحویل ما بده که هر چه روش زوم کنی بازم کیفیت حفظ بشه . . .
    مثل یه عکس میمونه . . .

چشم اگه پیدا کردم یه نمونه بهتره خبرت میدم ولی باید خیلی گرون باشه . . .

موفق باشید
    فکر خوبیه که خروجیشو بدی اوپ امپ و تقویت کنی .ولی چندتا مشکل داریم یکی سطح dc هست که مسئله ساز میشه . چون در حالت عادی نصف ولتاژ تغذیه روی خروجی است .
    بایک تقویت کننده ی معمولی نمی توانیم اینکار را بکنیم
    مشکل دوم خروجیش در حد میلی ولت بازی داره . این یعنی نمی تونیم تقویتش کنیم . مگر از یک صافی ردش کنیم که خود این صافیه یک تاخیری میده که بد میشه
    مشکل سوم حالت هیستوری این آی سی رو مخه ! مثلا وقتی 4 آمپر ازش بکشی و بعد نیم آمپرش کنی نمیاد رو حالت قبلی
    مشکل چهارمش خیلی گرونه ! هرجور حساب کنی نمی صرفه واسه تولید !
    .....
    ولی تنها حسنی که داره اینه که در مقابل اتصال کوتاه یه خورده مقاومه و همچنین مسئله ی شناور بودنشه که یه سرو گردن از رقبا جلوش انداخته

یادم رفت . ریفرنس adc تو بزار ولتاژ تغذیه ی همین آی سی یه . یه موقه ریفرنس میکروتو کم نکنی .واسه هیچ کاری ریفرنس میکرو را کم نکن . خیلی خطا تولید میکنه
    هرچی ولتاژ ریفرنس را بازتر کنی کیفیت تبدیل بهتری میده
    ویرایش توسط antipa : 2019/02/08 در ساعت 10:24
    2015/08/27
    1,741
    993

فکر خوبیه که خروجیشو بدی اوپ امپ و تقویت کنی .ولی چندتا مشکل داریم یکی سطح dc هست که مسئله ساز میشه . چون در حالت عادی نصف ولتاژ تغذیه روی خروجی است .
    بایک تقویت کننده ی معمولی نمی توانیم اینکار را بکنیم
    مشکل دوم خروجیش در حد میلی ولت بازی داره . این یعنی نمی تونیم تقویتش کنیم . مگر از یک صافی ردش کنیم که خود این صافیه یک تاخیری میده که بد میشه
    مشکل سوم حالت هیستوری این آی سی رو مخه ! مثلا وقتی 4 آمپر ازش بکشی و بعد نیم آمپرش کنی نمیاد رو حالت قبلی
    مشکل چهارمش خیلی گرونه ! هرجور حساب کنی نمی صرفه واسه تولید !
    .....
    ولی تنها حسنی که داره اینه که در مقابل اتصال کوتاه یه خورده مقاومه و همچنین مسئله ی شناور بودنشه که یه سرو گردن از رقبا جلوش انداخته

یادم رفت . ریفرنس adc تو بزار ولتاژ تغذیه ی همین آی سی یه . یه موقه ریفرنس میکروتو کم نکنی .واسه هیچ کاری ریفرنس میکرو را کم نکن . خیلی خطا تولید میکنه
    هرچی ولتاژ ریفرنس را بازتر کنی کیفیت تبدیل بهتری میده
    سلام
    این که میگی هیستوری چقدر تاخیر داره تا جریان واقعی رو نشون بده ؟؟
    در مورد رفرنس اگه از 5 ولت استفاده کنم رزولوشن پایین میاد و دقت اندازه گیری هم کم میشه اون وقت نمیشه جریان مثلا 30 میلی رو سنس کرد
    نظرت چیه ؟

2016/09/11
    190
    76

سلام
    این که میگی هیستوری چقدر تاخیر داره تا جریان واقعی رو نشون بده ؟؟
    در مورد رفرنس اگه از 5 ولت استفاده کنم رزولوشن پایین میاد و دقت اندازه گیری هم کم میشه اون وقت نمیشه جریان مثلا 30 میلی رو سنس کرد
    نظرت چیه ؟
    رندم هست ! علاوه بر اون نویزم سوار هست. تا اونجایی که یادم هست جریان 50 میلی را نتونستم باهاش اندازه بگیرم .
    ---
    آره درست میگی اما اگه ولتاژ آنالوگ ت بیشتر از 2.5 نباشه !
    مثلا یک میکروفون داری پالس خروجیشو سوار به یک ولتاژ مثلا 1.5 می کنی (با تقسیم مقاومتی ) بعد ولتاژ ریفرنستو هرچی کمتر کنی کیفیت بهتری داری
    ولی موقعی بد میشه که مثلا یک ولتاژی داری بین صفر تا 5 بازی میکنه . حالا اگه بخوای ریفرنست 2.5 باشه باید اون ولتاژ 0 تا 5 را هم با یک تقسیم مقاومتی تقسیم بر 2 کنی تا
    از ریفرنسه بیشتر نشه . اینجاست که کار خراب میشه . یک تقسیم بر دو کردی و که کیفیت سیگنالت را 3 برابر بدتر کردی . دوبرابر به خاطر تقسیم بر دو و اون یکی هم چون ریفرنس adc را کمتر کردی
    adc با تقریب های بدتری تقریب خواهد زد
    اما
    در این مسئله :می تونی ولتاژ ریفرنستو 2.5 بگیری به دوتا شرط
    اول جریان از یک طرف از سنسورت عبور کنه . دوم جوری جریان را به آی سی بدهی که با افزایش جریان ولتاژ از 2.5 کمتر شه (به عبارت ساده تر آی سی فک کنه جریان منفی داره عبور می کنه )
    2015/08/27
    1,741
    993

رندم هست ! علاوه بر اون نویزم سوار هست. تا اونجایی که یادم هست جریان 50 میلی را نتونستم باهاش اندازه بگیرم .
    ---
    آره درست میگی اما اگه ولتاژ آنالوگ ت بیشتر از 2.5 نباشه !
    مثلا یک میکروفون داری پالس خروجیشو سوار به یک ولتاژ مثلا 1.5 می کنی (با تقسیم مقاومتی ) بعد ولتاژ ریفرنستو هرچی کمتر کنی کیفیت بهتری داری
    ولی موقعی بد میشه که مثلا یک ولتاژی داری بین صفر تا 5 بازی میکنه . حالا اگه بخوای ریفرنست 2.5 باشه باید اون ولتاژ 0 تا 5 را هم با یک تقسیم مقاومتی تقسیم بر 2 کنی تا
    از ریفرنسه بیشتر نشه . اینجاست که کار خراب میشه . یک تقسیم بر دو کردی و که کیفیت سیگنالت را 3 برابر بدتر کردی . دوبرابر به خاطر تقسیم بر دو و اون یکی هم چون ریفرنس adc را کمتر کردی
    adc با تقریب های بدتری تقریب خواهد زد
    اما
    در این مسئله :می تونی ولتاژ ریفرنستو 2.5 بگیری به دوتا شرط
    اول جریان از یک طرف از سنسورت عبور کنه . دوم جوری جریان را به آی سی بدهی که با افزایش جریان ولتاژ از 2.5 کمتر شه (به عبارت ساده تر آی سی فک کنه جریان منفی داره عبور می کنه )
    این مورد رو که میفرمایید اگه رفرنس رو کم کنید تقریب بد تر میشه به شخصه برام پیش نیومده البته زیاد کار هم نکردم
    اما آیا توجیه منطقی داره ؟ یا تو دیتاشیت یا هر جا توضیحی در این خصوص داده ؟؟
    الان تو مدار بنده جریان داره از سمت منفی وارد مثبت میشه که هر چه جریان رو بیشتر کنی ولتاژ خروجی سنسور کمتر میشه که این خیلی خوبه
    نمیدونم چرا سنسور های جریان این قدر با رزولوشن پایین عمل میکنن !!!

سپاس

2015/08/27
    1,741
    993

سلام به دوستان

ابتدا سال نو رو به همه تبریک عرض میکنم

دوستان بنده تو یه مدار اومدم از سنسور جریان acs712 مدل 5 آمپری استفاده کردم
    متاسفانه هنگامی که خروجی سنسور رو با میکرو اندازه گیری میکنم در جریان ثابت حدود 70 میلی آمپر نوسان جریان دارم ( خروجی سنسور ) یعنی مثلا جریان بین دو مقدار 0.120 و 0.190 مدام نوسان میکنه

با مولتی متر که خروجی رو اندازه گیری میکنم خروجی سنسور کاملا ثابته اما نمیدونم با میکرو چرا مدام نوسان داره
    یه نکته هم بگم این که میکرو مقادیر ولتاژ آنالوگی که به پایه هاش متصل شده رو به خوبی اندازه گیری میکنه و نوسانی در کار نیست اما خروجی سنسور جریان رو که اندازه گیری میکنه همون طور که گفتم
    حدود 70 میلی آمپر نوسان داره که اصلا قابل قبول نیست !!!!

به نظرتون مشکل از کجاست ؟؟؟؟
    راه کار چیه ؟؟

2015/08/27
    1,741
    993

از بین دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه ؟؟
    با توجه به این که این سنسور در خروجیش متاسفانه نوسان داره چطور میشه خروجی این سنسور رو با میکرو دقیق اندازه گیری کرد ؟؟
    آیا کسی تونسته جریان های در حد 10 میلی آمپر رو با این سنسور دقیق اندازه گیری کنه ؟؟

2010/10/04
    تهران
    1,465
    391

سلام به دوستان

ابتدا سال نو رو به همه تبریک عرض میکنم

دوستان بنده تو یه مدار اومدم از سنسور جریان acs712 مدل 5 آمپری استفاده کردم
    متاسفانه هنگامی که خروجی سنسور رو با میکرو اندازه گیری میکنم در جریان ثابت حدود 70 میلی آمپر نوسان جریان دارم ( خروجی سنسور ) یعنی مثلا جریان بین دو مقدار 0.120 و 0.190 مدام نوسان میکنه

با مولتی متر که خروجی رو اندازه گیری میکنم خروجی سنسور کاملا ثابته اما نمیدونم با میکرو چرا مدام نوسان داره
    یه نکته هم بگم این که میکرو مقادیر ولتاژ آنالوگی که به پایه هاش متصل شده رو به خوبی اندازه گیری میکنه و نوسانی در کار نیست اما خروجی سنسور جریان رو که اندازه گیری میکنه همون طور که گفتم
    حدود 70 میلی آمپر نوسان داره که اصلا قابل قبول نیست !!!!

به نظرتون مشکل از کجاست ؟؟؟؟
    راه کار چیه ؟؟
    با سلام
    چندتا نکته عرض میکنم خدمتتون. اول اینکه خروجی سنسور رو با مولتیمتر اندازه گیری نکنین و حتما با اسکوپ ببینین. مولتی مترها نوسانات رو فیلتر میکنن.
    بعد اینکه خروجی سنسور رو در مرحله ی اول حتما بافر کنین. روی جریاندهی بدون افتش اصلا حساب نکنین. و چون خروجی این نوع سنسورها متناسب با تغذیه هست بهتره ابتدا یه ولتاژ Vcc/2 دقیق بسازین و سیگنال خروجی سنسور رو نسبت به این ولتاژ بصورت دیفرانسیلی تقویت و بعدش استفاده کنین.
    روی قطعه یه پایه فیلتر داره که با اتصال خازن مناسب میشه نوسانات رو تا حدی رفع کرد.
    و اینکه اگه نوسان بین دو مقدار 120 و 190 هست و مقادیر بین اینها نیست، رزولوشن adc رو هم حتما چک کنین. این مشکلات میتونه به اون هم مربوط باشه.
    در نهایت اگه باز هم تو میکرو نوسان داشتین بهترین راه نرم افزاری برای حذف نوسانات استفاده از فیلتر کالمن هست.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18