اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار pwm با ماسفت irf540

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار pwm با ماسفت irf540

با سلام

من یک ماسفت irf540n رو توسط pwm دوازده ولت درایو کردم به این صورت که pwm رو دادم به پایه گیت و یک منبع 33 ولت هم زدم به در بار رو قرار دادم که 350 میلی امپر هم جریان میکشه و پایه منفی بار رو هم به سورس وصل کردم ولی متاسفانه pwm درست نمیتونه ماسفت رو خاموش روشن کنه و مدار کار نمیکنه میخواستم ببینم من اشتباه بستم مدار رو یا ماسفت دیگری باید تست کنم و یا ....؟ اگه بتونید مدار خاصی توصیه کنید خیلی ممنون میشم ...

با تشکر

پاسخ : مدار pwm با ماسفت irf540

باید از درایور گیت استفاده کنی.
    مثلا tc4428 روی گیت هم یه مقاومت 10 اهمی باید بذاری
    AYRIC

دیدگاه

ممنون روبو رضای عزیز ...

خب من پایه منفی pwm و منبع اصلی 33 ولت رو یکی کردم زدم به پایه سورس و گیت هم یک مقاومت 47 قرار دادم الان کاملا درست کار میکنه !.... :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط supernova_us
        ممنون روبو رضای عزیز ...

خب من پایه منفی pwm و منبع اصلی 33 ولت رو یکی کردم زدم به پایه سورس و گیت هم یک مقاومت 47 قرار دادم الان کاملا درست کار میکنه !.... :nice:
        ایول :applause:
        خب مقدار مقاومت رو هم کم تر کن همون 10 خوبه اینجوری زودتر ماسفتت تحریک میشه
        AYRIC

دیدگاه

با سلام
          روبو رضا جان میشه در مورد این مداری که فرمودی با tc4428 .توضیحات بیشتری بفرمایی ؟
          البته اگه همراه با نقشه هم باشه دیگه عالی
          منم مشکلم تقریبا همینه البته منم میتونم ماسفت رو مستقیم با یه مقاومت سری با گیت و یکی یه صورت pull down راه بندازم ولی نمیشه جریان کاملی کشید و زود داغ میکنه
          روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X