اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت منابع ولتاژ از لحاظ مقدار جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت منابع ولتاژ از لحاظ مقدار جریان

با سلام
    به نظر شما چه عاملی باعث میشه دو منبع تغدیه با ولتاژ ثابت (12ولت) اما جریان های مختلفی داره (مثلایکی یک آمپر ویکی دیگه پنج آمپر) باشه طریقه ساخت چنین منابع چگونه هست؟(به چه روشی عمل میکنند)
    منتظر راهنمایی شما دوستان و استادان عزیز هستم.
    با تشکر

پاسخ : تفاوت منابع ولتاژ از لحاظ مقدار جریان

در ترانس مقدار امپر خروجی با توان ترانس در ارتباطه یعنی هسته هرچه قدر مساحت بیشتری داشته باشه امپر خروجی هم بیشتر خواهد شد
    هم چنین به نوع سیم لاکی هم مربوطه
    در منابع سوییچینگ با افزایش فرکانس در حد کیلو هرتز حجم ترانس کوچیک میشه که در اینجا هم امپر با سیم پیچی ترانس کنترل میشه
    به جهان خرم از انم که جهان خرم از اوست
    عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ic 555
      در ترانس مقدار امپر خروجی با توان ترانس در ارتباطه یعنی هسته هرچه قدر مساحت بیشتری داشته باشه امپر خروجی هم بیشتر خواهد شد
      هم چنین به نوع سیم لاکی هم مربوطه
      در منابع سوییچینگ با افزایش فرکانس در حد کیلو هرتز حجم ترانس کوچیک میشه که در اینجا هم امپر با سیم پیچی ترانس کنترل میشه
      ممنون
      پس با این حساب مقدار جریان به اندازه ولتاژ بستگی ندارد؛ اما عامل اصلی در تعیین مقدار جریان چه چیز هست . مثلا من اگه یه باتری بسازم که اختلاف پتاسیل آن 12 ولت هست و جریانش 1 آمپر باید چیکار کنم تا این 1 آمپر ایجاد بشه
      با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HA.FN68
        ممنون
        پس با این حساب مقدار جریان به اندازه ولتاژ بستگی ندارد؛ اما عامل اصلی در تعیین مقدار جریان چه چیز هست . مثلا من اگه یه باتری بسازم که اختلاف پتاسیل آن 12 ولت هست و جریانش 1 آمپر باید چیکار کنم تا این 1 آمپر ایجاد بشه
        با تشکر
        جریان با ولتاژ رابطه مستقیم داره اما ما در ترانس این ولتاژ و حریان رو میتونیم کنترل کنیم با کم و زیاد کردن دور سیم ها و مساحت هسته. از 220 ولت شهر میتونیم 25 امپر جریان بکیشیم چون ولتاژ زیاده کشیدن هم چین حریانی با ولتاژ مثلا 100 امکان نداره
        جریان همون حرکت الکترون هاست و ولتاژ نیرویی که این الکترونها رو هل میده
        در یک باتری ولتاژ تعداد خانه هاست.مقدار امپر هم با تعداد صفحات مثبت و منفی خانه ها رابطه مستقیم داره.در اخر خانه های باتری رو بصورت سری به هم وصل می کنند که در نهایت یه قطب مثبت و یه قطب منفی ازاد میشود

به جهان خرم از انم که جهان خرم از اوست
        عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X