اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لحیم کردن قطعات SMD که دارای بدنه فلزی است

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لحیم کردن قطعات SMD که دارای بدنه فلزی است

باسلام.
    لطفاً دوستانی که تجربه کافی در زمینه لحیم کردن قطعات SMD دارن لطفاً در مورد لحیم کردن قطعاتی که دارای بدنه فلزی هستند مانند رگلاتور، ماسفت و ... هستند توضیحاتی بدهند.
    بنظر شما بهتره از خمیر لحیمکاری استفاده شود یا.....
    با تشکر
    تشکر لازم نیست!

پاسخ : لحیم کردن قطعات SMD که دارای بدنه فلزی است

سلام دوست عزیز
    این دسته قطعات هم میشه با هویه مناسب لحیم کرد و نیاز به خمیر قلع نیست (البته شما میتونین از خمیر قلع هم استفاده کنید)

دیدگاه

دوست عزیز من تعمیرات سخت افزار (مادر بورد) انجام میدم برای عوض کردن فتها در صورت لزوم از هویه هیتر سطح هیتسینگو رومدار چاپی گرم میکنم ودر حالتی که فت رو باپنس گرفتم تو فلکس مایع میزارمو بعد روی سطح قرارش میدم بعد از چند ثانیه کوتاه هیتر گرفتن با دمای بالابلافاصله با اسفنج کوچک نم دار خنکش میکنم
      یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSTK
        برای عوض کردن فتها در صورت لزوم از هویه هیتر سطح هیتسینگو رومدار چاپی گرم میکنم ودر حالتی که فت رو باپنس گرفتم تو فلکس مایع میزارمو بعد روی سطح قرارش میدم بعد از چند ثانیه کوتاه هیتر گرفتن با دمای بالابلافاصله با اسفنج کوچک نم دار خنکش میکنم
        برای جداسازی کاملا درسته ولی در مورد لحیم کاری تجربه خوبی با هیتر ندارم (بردم آسیب دید :redface

دیدگاه

پاسخ : لحیم کردن قطعات SMD که دارای بدنه فلزی اس&#1

نوشته اصلی توسط ali_mt109
          برای جداسازی کاملا درسته ولی در مورد لحیم کاری تجربه خوبی با هیتر ندارم (بردم آسیب دید :redface
          کار با هویه هیتر نیاز به تجربه ودقت وظرافت داره باید کمی هم زیرکی به خرج بدی وقتی که میبینی فضای کاریت محدوده باید سر هویه هیترتعویض ونازلوکوچیکتر کنی تا حرارت متمرکز تر بشه اگه میبینی سطح هیتسینگ رو مادر برد کمه نیاز نیست حرارتو بالای 350 ببری چراکه فیبرو ممکنه از سطح بلند کنه در ضمن هنگام کار میتونی برای داشتن فضای کاری اگه قطعه ای مثل خازن جامد یا الکترولیتی اطراف کارته خارج وبا علامت گذاری با ماژیک یا غیره... بعد از اتمام کار روی سطح دوباره قرارش بدی تا حرارت اسیبی به اونها نرسونه
          یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X