اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای خرید پنل(سلول)خورشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای خرید پنل(سلول)خورشیدی

سلام.من یه پنل مناسب برای ساخت شارژرخورشیدی گوشیم لازم دارم,متاسفانه نمیدونم این پنل حدودا"باید چندولت و چندآمپر خروجیش باشه?!
    روی شارژر گوشیم قسمت outputنوشته5ولت-1آمپر!یعنی باید پنلی که تهیه میکنم حدودا همینقدر باشه?!البته میدونم به یه چیزای جانبی هم نیازهست!ولی فعلا نگرانیم سر تهیه پنل هست!بعضیا میگن این چیزی که میخوای هم گرونه و هم بنظر میاد بیش از مقدار لازم برای شارژه!حالا موندم چه کنم?!

پاسخ : درخواست راهنمایی برای خرید پنل(سلول)خورشیدی

با سلام

متاسفانه پنلهای خورشیدی تو تحریما خیلی گرون شده

رابطه توان > p=vi

شما به یک پنلی (سلول خورشیدی)نیا ز دارین که ولتاژش حداکثر 9 ولت البته 6 ولت هم بد نیست و آمپرشهم کمتر از 500 میلی آمپر نباشه

حدود قیمتش هم 50000 هزار تومن هستش البته بستگی به مقدار آمپرش داره

به این سایت یه سری بزنید :NO: البته شما با خرید این پنل به چیز دیگری نیاز ندارید فقط به فیش نیاز دارید تا پنل رو به موبایلتون وصل کنید همین

http://roboeq.ir/#/products/category/172/

دیدگاه

سلام به دوستان،آ‌ پستای زیادی در مورد سلول بود ...

من می خوام از سلول خورشیدی و باتری استفاده کنم.

من اگه باتری خشک 6 ولت 2800 میلی آمپر بگیرم. http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/1630-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%B4%DA%A9-6-%D9%88%D9%84%D8%AA-28-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA.html

برا شارزش باید از دو تا 4.5 ولت استفاده کنم؟. مثل این که نوشته 4.5 ولت 100 میلی
      http://roboeq.ir/products/detail/%D8..._key/سلول/

بعد این که نوشته 100 میلی آمپر میتونم مستقیماً باید یک دیود به اون باتری وصلش کنم؟ و اینکه توچند ساعت شارژ میکنه؟

دیدگاه

سلام
        اگر شما بخوای این باطری رو شارژ کنی اگر هر بار بخوای 60% شارژشو مصرف کنی و با حساب 50% تلفات شارژ شما به 2500mA نیاز داری و با جریان 100mA بیست و پنج ساعت طول میکشه.اونم اگر حداکثر نور به سلول بتابه و از هیچ مدار رابط یا دیودی هم استفاده نکنی.
        پس شما اول تصمیم بگیر میخوای از چه مدار شارژر واسطی استفاده کنی بعد ببین سلول هات در عمل چقدر جریان میده و میخوای هر بار چقدر از باطری بکشی و ... بعد برات محاصبه میکنیم.
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

به پولی که میخای بدی نمیارزه ولی اگر میخای بسازی یه رگولاتور ولتاژ هم بزاری براش و حداقل 9 ولت تا 12 ولتاژ سلولاش باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (Charger(student2011
            سلام
            اگر شما بخوای این باطری رو شارژ کنی اگر هر بار بخوای 60% شارژشو مصرف کنی و با حساب 50% تلفات شارژ شما به 2500mA نیاز داری و با جریان 100mA بیست و پنج ساعت طول میکشه.اونم اگر حداکثر نور به سلول بتابه و از هیچ مدار رابط یا دیودی هم استفاده نکنی.
            پس شما اول تصمیم بگیر میخوای از چه مدار شارژر واسطی استفاده کنی بعد ببین سلول هات در عمل چقدر جریان میده و میخوای هر بار چقدر از باطری بکشی و ... بعد برات محاصبه میکنیم.
            ممنون.

خب می خوام که در طول روز خاموش باشه و شبا روشن بشه. قراره 60 تا ال ای دی روشن بشن،آ‌حداکثر جریان هم فرض کنیم همون حداکثر جریان ال ای دی ها یعنی 120 میلی آمپر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              به پولی که میخای بدی نمیارزه ولی اگر میخای بسازی یه رگولاتور ولتاژ هم بزاری براش و حداقل 9 ولت تا 12 ولتاژ سلولاش باشه.
              ولی ارزش یه بار استفاده کردن داره :-)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط live_1389
                ولی ارزش یه بار استفاده کردن داره :-)
                سلام
                پارسال که پول پنل بر اساس وات بود
                من جایی رو دیدم که با 2تا 220 واتی 4تا باتری 90 امپری رو راحت شارز میکرد و آن گرید هم بود سیستمش
                ببین یه سر برو شرکت های مخصوصش واسه اینکه خیالت راحت شه و یا باتری تو بگو تا یه سری به دفترم بزنم ( فک کنم محاسبات داره ) بزارم
                در کل برای شارز ودشار فرمولهایی هس که استاد عزیزم استیودنت جان بهتر می دونن ، اگه لینک پست قبلی رو بدن ممنون میشم یا از اول بگن
                برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                  استیودنت بهتر می دونن ، اگه لینک پست قبلی رو بدن ممنون میشم یا از اول بگن
                  کدوم پست؟فرمولی نداره که باید ببینه اصلا چی میخواد بسازه.چقدر در روز توان ساعت مصرف داره بعلاوه تلفات شارژ و شارژر و غیره کنه بعد طبق اون سلول مورد نیازشو انتخاب کنه.
                  امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.

دیدگاه

وقتی آماده هاش به صورت خیلی شیک و با قیمتی مناسب تو بازار هست
                    چرا سختی به خودتون میدین !
                    پارسال یه نمونه توی پاسای مهتاب مشهد دیدم به 25تومن !
                    تازه توی اینترنتم بگردی هست
                    فروش اینترنتی هم داره
                    اون مدل هاتش داخل خودش هم باتری داره
                    واقعا اینطوری بهتر نیست !
                    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                      وقتی آماده هاش به صورت خیلی شیک و با قیمتی مناسب تو بازار هست
                      چرا سختی به خودتون میدین !
                      پارسال یه نمونه توی پاسای مهتاب مشهد دیدم به 25تومن !
                      تازه توی اینترنتم بگردی هست
                      فروش اینترنتی هم داره
                      اون مدل هاتش داخل خودش هم باتری داره
                      واقعا اینطوری بهتر نیست !
                      سلام مهران جان از اینورا ؟!!
                      درست میگی ولی یه مشکلی هست خودت حساب کن ببین باطریا و سلولای این آماده هاش چقدر باید آشغال باشه که به این قیمت میدن. خودت یکیشو باز کن ببین اگر بخوای بسازی با دو سوم همین قیمت همونا میشه ساخت اونم با کیفیت تر.چیزی نداره که!!
                      بعدشم برای برقی جماعت آره برا این چیزا پول بده :biggrin: تازه دوستان یه چیزی هم برای بعدشون یاد میگیرن.ما هم همینطوری بودیم دیگه مگه نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (Charger(student2011
                        سلام مهران جان از اینورا ؟!!
                        درست میگی ولی یه مشکلی هست خودت حساب کن ببین باطریا و سلولای این آماده هاش چقدر باید آشغال باشه که به این قیمت میدن. خودت یکیشو باز کن ببین اگر بخوای بسازی با دو سوم همین قیمت همونا میشه ساخت اونم با کیفیت تر.چیزی نداره که!!
                        بعدشم برای برقی جماعت آره برا این چیزا پول بده :biggrin: تازه دوستان یه چیزی هم برای بعدشون یاد میگیرن.ما هم همینطوری بودیم دیگه مگه نه؟
                        نه قیمت ارزون همیشه دلیل بر بی کیفیت بودن نیست !
                        وقتی چیزی روی تولید انبوه میره...قیمتش به شدت کاهش پیدا میکنه
                        مثلا یک مدار رقص نور rgb ساخته بودم که به صورت pwm رنگ هم عوض میکرد
                        با هزینه pcb و قطعاتش حدود 30تومن در اومد
                        چند وقت بعد دیدم که برادران چینی همون رو خیلی کوچیک تر و شیک تر ساختن که تازه روش کنترل از راه دور هم داره !
                        اونم چند ! فقط 6هزار تومن !
                        خوب تاحالا در چندین و چند پروژه ازش استفاده کردم...آخ هم نگفته....خیلی هم راضی ام !
                        اون هم دلیل نداره باتری و سولار هاش فاسد و به درد نخور باشن !
                        حداقلش به اندازه پولی که واسش دادید براتون مکار خواهد کرد
                        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام

متشکر از دوستان...

مطمئناً وقتی یه کاری رو انجام میدیم جدای از نتیجه ای که در آخر میگیریم در طی رسیدن به هدف خیلی چیزهای دیگه هم یاد میگیریم.

منم می خوام باهاشون کار کنم ببینم چی دستگیرم میشه. :-)

خب من تنها چیزی که میدونم همینه که 60 تا ال ای دی قراره روشن بشه، که هرکدوم حداکثر 20 میلی آمپر میکشن،آ‌ وقتی از یه باتری 2800 میلی استفاده کنم پس باید این باتری میتونه حداکثر 23 ساعت ال ای دی ها روشن کنه درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط live_1389
                            سلام

متشکر از دوستان...

مطمئناً وقتی یه کاری رو انجام میدیم جدای از نتیجه ای که در آخر میگیریم در طی رسیدن به هدف خیلی چیزهای دیگه هم یاد میگیریم.

منم می خوام باهاشون کار کنم ببینم چی دستگیرم میشه. :-)

خب من تنها چیزی که میدونم همینه که 60 تا ال ای دی قراره روشن بشه، که هرکدوم حداکثر 20 میلی آمپر میکشن،آ‌ وقتی از یه باتری 2800 میلی استفاده کنم پس باید این باتری میتونه حداکثر 23 ساعت ال ای دی ها روشن کنه درسته؟
                            اگه 60تا الیدی رو به شاخه های 3تایی تقصیم کنید و هر شاخه جریان مناسب 15میلی رو مصرف کنه
                            شما 20تا شاخه با مصرف 15 میلی دارید که جریان مصرفی کل اونها میشه 300میلی آمپر
                            شما با یک باتری 2.8آمپری میتونید9ساعت نور مفید داشته باشید.
                            موفق باشید

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X