اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایور موتور DC با ماسفت و رله (10 آمپر )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایور موتور DC با ماسفت و رله (10 آمپر )

من به یه مدار داریوری نیاز دارم که 10 آمپر بتونم ازش بگیرم و لی چون تعداد موتور زیاده هزینه ماسفت برام زیاد میشه میخوام با ترکیب این دوتا بسازم و کنترل سرعت هم داشته باشم
    #1740;ا علی

پاسخ : درایور موتور DC با ماسفت و رله (10 آمپر )

موتور ها 10 آمپر رو شروع کار میخواد و ولتاژ موتور 12 هست
    #1740;ا علی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidkk
      موتور ها 10 آمپر رو شروع کار میخواد و ولتاژ موتور 12 هست
      چرا تاپیک جدید زدی؟جوابت رو همونجا داده بودن
      باید یه پل H با ماسفت درست کنی
      AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
        چرا تاپیک جدید زدی؟جوابت رو همونجا داده بودن
        باید یه پل H با ماسفت درست کنی
        مشکل من اینه که هزینه ماسفت زیاد میشه من یه مداری دیده بودم ماسفت و رله رو ترکیب کرده بود تا هزینش بیادپایین و البته قابلیت تغییر جهت و سرعت هم داشت
        #1740;ا علی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidkk
          مشکل من اینه که هزینه ماسفت زیاد میشه من یه مداری دیده بودم ماسفت و رله رو ترکیب کرده بود تا هزینش بیادپایین و البته قابلیت تغییر جهت و سرعت هم داشت
          تغییر جهت و توقف موتور رو با یه ماسفت و یه رله میشه انجام داد.که البته سرعت تغغیر جهت موتور خیلی میاد پایین. اما برای تغغیر سرعت یا باید pwm بدی یا رگولاتور متغییر بذاری
          AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidkk
            سلام
            فکر کنم شما بتونی با دوتا رله چپگرد و راستگرد موتور رو درست کنی و یه ماسفت هم برای pwm بذاری.
            مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
            یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohele
              سلام
              فکر کنم شما بتونی با دوتا رله چپگرد و راستگرد موتور رو درست کنی و یه ماسفت هم برای pwm بذاری.
              با یه رله هم میشه چپ گرد یا راست گرد کرد ولی باید دو کنتاک باشه :mrgreen:
              AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
                با یه رله هم میشه چپ گرد یا راست گرد کرد ولی باید دو کنتاک باشه :mrgreen:

بله با یه رله دو کنتاکته میشه چپگرد و راستگرد شو درست کرد :agree:
                میشه یه رله و یه ماسفت :eek: چقدر شبیه پست شما شد
                مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
                یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X