اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار کیلومتر شمار دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار کیلومتر شمار دیجیتال

با سلام من به یک مدار کیلومتر شمار نیاز مندم که بدونه اتصال به جایی مثلا از روی باد سرعت رو بسنجه

مثلا بتونم این مدار رو وصل کنم روی ماشین یا دوچرخه بدونه اینکه به لاستیک وصل بشه و در سرعت بالای 50کیلومتر هم هشدار بده .

ممنون

پاسخ : درخواست مدار کیلومتر شمار دیجیتال

چون سرعت باد متغییر هستش نمیتونی با سرعت باد سرعت خودتو اندازه بگیری، برای یه همچین پروژه ای باید از GPS و یا سنسورهای شتاب سنج استفاده کنی، فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمیسه ولی اگه به فکر چیزی باشی که بدون اتصال به جایی، سرعت رو اندازه بگیری باید به فکر یه همچین چیزی باشی
    البته یه راحلهای دیگه ای هستش که لازم نیست حتما به جایی اتصال فیزیکی داشته باشه، مثل لیزر و مادون قرمز یا سنسور مغناطیسی و...
    من از نژاد آريـــاييم ... تير آرش در کمانم ... نام ايران بر زبانم ... سرکشم چون کوه آتش، آتشم، آتشفشانم...چون سياوش پاک پاکم ... همچو رستم پهلوانم ... کاوه ام، تارپود کاويانم...من ز ماد و از هخايم، از ارشک و داریوشم
    افتخارم این است من سرباز فدايي وطنم

دیدگاه

مهندس از سنسور هال میتوانید استفاده کنید و یا از سنسورهای نوری حتی فرستنده و گیرنده مادون قرمز
      که کنار چرخ یه برچسپ بزنید و ( مثل روبات های مسیر یاب ) استفاده کنید
      :redface:
      کمتر سخن گویم
      بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

سرعت باد در حالت سکون بله متغیر هست اما در حالت حرکت ماشین بادی که بوجود میآید حاصل سرعته و با توجه به سرعت تغییر میکنه :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس الکترونیک
          سرعت باد در حالت سکون بله متغیر هست اما در حالت حرکت ماشین بادی که بوجود میآید حاصل سرعته و با توجه به سرعت تغییر میکنه :mrgreen:
          اندازه گیری سرعت با استفاده از باد در شرایطی حذف پارامترهای محیطی قابل اجراست ( در یک محیط بسته مثل یک سالن سر پوشیده ) ولی باز دقت خوبی ندارد وای به اینکه در فضای آراد میخواهیم استفاده کنیم مثلا در شهر منجیل وقتی که ماشین ایستاده است سرعت بالای 40 کیلومتر را خداقل نشان میدهد پس روش مناسبی نیست و باید دورش را کاملا خط قرمز بکشید
          نظرتان در باره مطالب نوشته شده ام چی بود :NO:
          از سنسور هال میتوانید استفاده کنید و یا از سنسورهای نوری حتی فرستنده و گیرنده مادون قرمز
          که کنار چرخ یه برچسپ بزنید و ( مثل روبات های مسیر یاب ) استفاده کنید
          :redface:
          کمتر سخن گویم
          بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

میدونید من این مدار رو میخوام به کلاه کاسکت موتور وصل کنم

که بتونه بدونه اینکه به لاستیک وصل بشه سرعت رو نشون بده وهم در سرعت بالای 100 کیلومتر هشدار بده

نظر شما چیه ؟ :eek:

چکار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس الکترونیک
              میدونید من این مدار رو میخوام به کلاه کاسکت موتور وصل کنم

که بتونه بدونه اینکه به لاستیک وصل بشه سرعت رو نشون بده وهم در سرعت بالای 100 کیلومتر هشدار بده

نظر شما چیه ؟ :eek:

چکار کنم
              از ژایرو باید استفاده کنید.
              البته ژایرو هایی که من تا حالا دیدم همشون سرعت زاویه ای رو اندازه گیری میکردن شما باید یه ژایرو پیدا کنید که سرعت رو در حرکت مستقیم اندازه گیری کنه. نمیدونم هست یا نه
              اگه نبود بهرین گزینه استفاده از gps هستش.
              AYRIC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X