اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عناصر smd مقدماتی ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عناصر smd مقدماتی ؟

دوستان میخوام یه مدار ببندم البته آنالوگ

میتونم بجای استفاده از عناصر معمولی از عناصر اس ام دی استفاده کنم یا نه ؟

اصلا فرقشون چیه ؟ کدوم بهتره :cry2:

پاسخ : عناصر smd مقدماتی ؟

سلام
    بهتره بی خیال شی یکم کار باشون سخته
    لحیم کاری
    شناسایی قطعات
    مقدار خازن ها و مقاومت ها
    گران بودن بعضی قطعات

من قطعات معمولی رو ترجیح میدم باز هم یه تحقیقی داشته باشید

دیدگاه

البته مواردی که دوستمون از مشکلات قطعات SMD گفتند کاملا درسته اما من بهتون توصیه می کنم حتما دنبالش برید به این دلایل.
      1- چند سالی هست که الکترونیک از قطعات dip با سرعت زیادی در حال گرایش به قطعات smd و bga هستش و تقریبا تمامی مدارات high tec حال حاضر در دنیا از این قطعات استفاده می کنند. نمونه اش Main board های کامپیوتر، کارت های حافظه ، ram، کارت های گرافیکی، تب لت ها، گوشی های تلفن همراه ، لب تاپ ها و . . . , اگه می خوایید از علم روز دنیا عقب نمونید باید سختی کار با این قطعات رو به جون بخرید
      2- با توجه به افزایش فرکانس کاری در مدارات الکترونیکی استفاده از قطعات SMD به دلیل قوانین حاکم بر مدارات گسترده و فشرده اجتناب ناپذیره
      3- قطعات SMD به دلیل حجم کمتر خطاهای کمتری از لحاظ امپدانس و کاپاسیتانس ناخواسته دارند
      4 - قطعات smd به مراتب نویز پذیری کمتری دارند
      5- حجم مدارات smd بسیار کمتره و شکیل ترند
      بنده خودم چند وقتیه دنبال این قطعات هستم و دو تا تایپیک هم در ان زمینه ایجاد کردم که البته تا حالا چندان استقبالی ازش نشده. می تونید یه سری بزنید با هم یاد بگیریم.
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81176.msg494172#msg494172
      یکی از بزرگترین ضعف هایی که ما ایرانی ها داریم اینه که همیشه دنبال ساده ترین ها هستیم. در هر زمینه ای که چند تا انتخاب وجود داره اگر ازمون بپرسند بهترین گزینه کدومه 90 درصدمون ساده ترین گزینه رو به عنوان بهترین گزینه معرفی می کنیم.
      چند تا مثال بزنم که وقتی ازمون سوال میشه کدوم بهتره ما ساده هه رو پیشنهاد می دیم ؟
      bascom و codvision،
      Keil و IAR
      ویندوز و لینوکس
      پرتئوس و آلتیوم
      #C ,C++, C
      البته من نمیگم لزوما چیزی که سخت تره حتما بهتره ولی مسئله اینه که ملاک ما برای بهتر بودن ساده تر بودنه و این اصلا خوب نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hata6417
        بنده خودم چند وقتیه دنبال این قطعات هستم و دو تا تایپیک هم در ان زمینه ایجاد کردم که البته تا حالا چندان استقبالی ازش نشده. می تونید یه سری بزنید با هم یاد بگیریم.
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81176.msg494172#msg494172
        hata6417 عزیز چطور استقبال نشده!!
        در حد توان گفته شد
        به نظر من کار با قطعات SMD خیلی شیرین و لذت بخشه
        شروع کنید ، از یکجا نشستن و منتظر بودن بهتره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X