اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک دیگه گیج شدم (ولوم هرز گرد)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک دیگه گیج شدم (ولوم هرز گرد)

سلام دوستان
    یک ولوم هرز گرد دارم و با زبون بیسیک براش برنامه نوشتم . باری استفاده از اون میشه از دستور encoder تو بسکام استفاده کرد ولی وقتی که از این دستور استفاده میکنم دیگه نمیشه تو جایی که این دستور هست , دستور شرطی بکار برد و مشکلهای دیگه ...
    پس خودم باید پالسهای اونو اشکار کنم . اما مشکل اینجاست که هر جور براش برنامه مینویسم یا اصلا جواب نمیده یا جواب میده و فقط متغییر رو زیاد میکنه یا فقط کم میکنه . یا نه به هر طرف که میچرخونم فقط زیاد میکنه .
    تروخدا کمکم کنید دیگه خسته شدم .
    اینم برناممه
    کد:
    $regfile = "m128def.dat"
    $crystal = 11059200
    $lib "glcdks108.lbx"
    $include "FONT8X8.FONT"
    Config Graphlcd = 128 * 64sed , Dataport = Porta , Controlport = Portc , Ce = 4 , _
     Ce2 = 3 , Cd = 0 , Rd = 1 , Reset = 5 , Enable = 2
    Setfont Font8x8
    Cls
    '----------------------------------------------------------------------------------------- ok
    Dim A As Byte
    '-----------------------------------------------------------------------------------------
    Config Pind.0 = Input
    Config Pind.1 = Input
    '----------------------------------------------------------------------------------------
    Enable Interrupts
    Config Int0 = Falling
    Enable Int0
    On Int0 R
    '---------------------------------------------------------------------------------------
    Main:
    Do
    Lcdat 1 , 1 , A ; "  "
    Loop
    End                             'end program
    '---------------------------------------------------------------------------
    R:
    If Pind.1 = 1 Then
    A = A + 1
    Else
    A = A - 1
    End If
    Return
    دعا پشتِ دعا براي آمدنت
    گناه پشــــــتِ گناه براي نيامــدنت
    دل درگــير ، مــيان اين دو انتخــــــــــــــــــــاب
    کــــــــــــــدام آخر ؟ آمـــدنـت يا نيامدنـــــــــــــــــــــــت

پاسخ : کمک دیگه گیج شدم (ولوم هرز گرد)

انکه درسته

دیدگاه

عملکرد روتری هم اگه اشتباه نکنم به این شکله که تو روتاری یه پایه اینتراپتی میشه، اون یکی پایه هم معمولی(فعلا اینجوری فرض میکنیم،چون من اینجوری جواب گرفتم و میکروی مورد استفاده ی من دوتا اینتراپت خارجی نداشت) خب حالا با چرخوندن روتاری چه اتفاقی میفته؟ پایه ی اینتراپت تا زمانی که ولوم رو میچرخونی، دائما پالس های 0 و 5 ولت رو دریافت میکنه و به عبارتی اینتراپت رخ میده.خب وضع اون یکی پایه چه جوریاست؟! اون یکی پایه با یه تاخیر جزئی که به حالت مکانیکی تو ساختار روتاری ایجاد شده؛ مثل اون پایه ی قبلی پالس های 0 و 5 ولت میده.وقتی اینتراپت میاد،(فرض اول) ولوم به چپ میچرخیده، که در این صورت اون یکی پایه صفر بوده و با یه تاخیر جزئی1میشه.پس قبل 1 شدن میکرو تشخیص میده که صفر هست،پس چپ گرد.(فرض دوم) ولوم به راست میچرخیده، که در این صورت اون یکی پایه یک بوده و با یه تاخیر جزئی0میشه،پس قبل0شدن میکرو تشخیص میده که یک هست،پس راست گرد.
      خوب حالا من برنامه رو درست نوشتم یانه ..
      وقتی میره تو اینتراپت چطوری میتونم متوجه شم که چپگرده یا نه ( منطورم شرطش هست)
      دعا پشتِ دعا براي آمدنت

دیدگاه

بسر خوب خوب به دو اینتراپت وصلش کن

دیدگاه

بنویسم برات؟

دیدگاه

من هرکدوم از 2تا پایه رو به یه اینتراپت جدا وصل کردم وبرای هرکدوم یه زیر برنامه جدا و بعد برای یکیشون متغییر رو زیاد کردم وبرای یکی دیگه متغییر رو کم کردم . ولی جواب نداد . تو avr اگه اولی بره تو اینتراپت و متغیر رو زیاد کنه دومی هم بلا فاصله بعدش میره تو اینتراپت و کمش میکنه !!! پس باید پی کار کرد ؟؟؟
            من بعد هر اینتراپت یه تاخیر گزاشتم تا وقتی اومد بیرون دیگه اینتراپت دومی کار نکنه ( چون بلافاصله بعدشه دیگه ) ولی ظاهرا کار میکنه و به محض اینکه از وقفه اول بیاد بیرون میره تو وقفه بعدی یک عدد از اون کم میکنه و انگار که هیچ ... البته فکر میکنم انطور باشه چون چیزی نشون نمیده.
            دعا پشتِ دعا براي آمدنت

دیدگاه

برنامه ای که بالا گزاشتم اینجوری هست که ولوم رو به هرطرف که میگردونم متغییر من کم میشه . اول فکر کردم که پایه غیر اینتراپتیم قطع شده ولی تست کردم دیدم درسته .
              حالا دیگه میدونم که شرطم اشتباهه. لطفا کمک کنید.
              دعا پشتِ دعا براي آمدنت

دیدگاه

یک دستور تو بسکام هست encoder اونو نگاه کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza javahery
                  یک دستور تو بسکام هست encoder اونو نگاه کن
                  اره ؛ هست ولی همونطور که گفتم اشکالاتی داره که من نمیتونم از این دستور استفاده کنم . کسی تاحالا ولوم هرز گرد رو با دقت خیلی خوب راه ننداخته ؟؟؟؟
                  دعا پشتِ دعا براي آمدنت

دیدگاه

خوب بعد درگیری های شدیدی که با این جونور داشتم بالاخره تونستم ازش جواب بگیرم :wow:
                    برای راه اندازیش باید چند تا نکته مهم رو رعایت کنیم و گرنه هرکاری کنیم خوب جواب نمیده
                    قصد دارم سر فرصت تو همین پست روش راه اندازی کامل روتری انکدر یا همون ولوم هرز گرد رو به طور کامل با برنامه قرار بدم . چون واقعا چیز شیکی هست نمیتونم ازش بگزرم
                    دعا پشتِ دعا براي آمدنت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X