اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقاومت چاه ارت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقاومت چاه ارت

سلام
    با توجه به اینکه مقاومت چاه ارت باید کمتر از 2 اهم باشه این مقدار رو با چه دستگاهی می سنجن؟با همین اهمتر میشه؟

پاسخ : مقاومت چاه ارت

من دیدم با ارت سنج می سنجند
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

سلام
      پس با اهمتر نمیشه درسته؟
      امکان داره بفرمایید که چطور با ارت سنج کار کنم با توجه به اینکه چاه ارتی که من دیدم یه لوله اب داخل چاهه و یه کابل مسی هم بهش وصل شده و این کابل به سیم ارت ساختمان.

دیدگاه

نمیشه یه بار مقاومتی بهش وصل کرد از روی جریان اون مقدار مقاومتش رو تعییرن کرد؟

دیدگاه

اگر اشتباه نکنم با دستگاهی به نام میگر این کارو انجام میدن.
          طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
          امروز رو کامل زندگی کن...
          (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

دستگاه ارت سنج سه تا سیم داره یکی سبز یکی زرد و دیگری قرمز طول سبز از همه کمتره حدود 5 متر زرئ 10 متر و قرمز 20 متر یک سر هر کدوم از سیم ها یک گیره داره و سر دیگرس فیش است که به دستگاه ارت سنج نصب میشه البته روی دستگاه جای فیش به رنگ سیم قرار داده شده
            دو تا الکترود 40 سانتی متری داریم مثل یک میله ارت معمولی ولی کوتاه تر با یک دسته یکی از الکترود ها رو در فاصله 10 متری از نقطه ای مه میخواهیم ارت و اندازه بگیریم نصب میکنیم و گیره کابل زرد به این الکترود میبندیم حالا الکترو د دیگه تو فاصله 20 متری و باقی ماجرا ...
            البته باید توجه کنیم که میله های الکترود در یک خط باید به زمین کوبیده شوند
            حالا گیره سیم سبز و به جایی که میخواهیم ارت و اندازه بگیریم وصل میکنید دستگاه و روی 10 اهم قرارداده دکمه پاور آنرا فشار دهید اگر مقاومت زیر 10 بود ععد به شما میدهد و اگر بالاتر از باشد باید یک پله بالاتر انتخاب کنید
            امیدوارم توضیحات کافی بوده باشند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X