اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد نکته مدار فرمان در تبدیل به زبان ladder

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد نکته مدار فرمان در تبدیل به زبان ladder

سلام . دوستان . من یه سوال داشتم راجع به مدار فرمانی که عکسشو گذاشتم . میخواستم بدونم چطور میشه قسمت که خط کشیدم رو به زبان لدر تو نرمافزار کشید. همونطور که میبینید دو نتورک به هم متصل هستند . راهی داره این خط رو برداشت و نتورک ها رو مجزا کشید ؟ منظورم با مموری گذاشتنه ؟

پاسخ : سوال در مورد نکته مدار فرمان در تبدیل به زبان ladder

برای کشیدن این مدار فرمان در لدر می توانید مسیرهای ممکن را در نتورک های مجزا رسم کنید یعنی:
    نتورک اول
    k3 - k1

نتورک دوم
    k3 - k3 - k2

نتورک سوم
    k1 - k1

نتورک چهارم
    k1 - k3 - k2

دیدگاه

ممنون .دو سوال فنی مهندس . مگه نباید به تعداد بوبین ها نتورک داشته باشیم ؟ بعد نتورک اول منظور k1-k2-k3 درسته ؟

دیدگاه

دوستان کسی نیست جواب بده ؟ استاد ما گفته میشه با مموری کار کرد . کسی میدونه چطور ؟ اگه بلدین بگین. من میخوام نتورک ها رو از هم جدا کنم اینجا بعد با لدر بنویسم .

دیدگاه

با سلام
          دوست عزیز خب این یه فرمان یکی پس از دیگری هستش
          شما باید یه تاخیر کوچیک ایحاد کنید تا برنامه درست کار کنه ، راحت ترین روش استفاده از تایمر هستش با مموری هم میشه نوشت و با فلیپ-فلاپ هم میشه نوشت
          شما تو نوشتن برنامه محدود نیستید ..
          بنظرم اول با تایمر اینکارو کنید بعد که موضوع کاملا براتون جا افتاد با مموری یا فلیپ-فلاپ بنویسید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xerxes_66
            ممنون .دو سوال فنی مهندس . مگه نباید به تعداد بوبین ها نتورک داشته باشیم ؟ بعد نتورک اول منظور k1-k2-k3 درسته ؟
            عذر خواهی بابت پاسخ با تاخیر.

هر نتورک در پایان به یک کنتاکتور می رسد، ولی در ترکیبی که من برای شما نشون دادم منظور تیغه های کنتاکتور بوده است. اگه پایان چند مسیر یک کنتاکتور هست، باید عملگر OR را شبیه سازی کنید.

دیدگاه

دوستان کسی نیست جواب بده ؟ استاد ما گفته میشه با مموری کار کرد . کسی میدونه چطور ؟ اگه بلدین بگین. من میخوام نتورک ها رو از هم جدا کنم اینجا بعد با لدر بنویسم .
              دوست عزیز

طراحی یک فرایند است که سلیقه افراد بسیار توش دخیل هست، برای رسیدن به یک پاسخ ممکن روشهای متفاوتی بوجود بیاید، هنر طراح هست که بهترین راه رو پیاده سازی نماید.

دیدگاه

ممنون .دو سوال فنی مهندس . مگه نباید به تعداد بوبین ها نتورک داشته باشیم ؟
                سلام و ارادت.
                در صورت OR کردن بعد از گیت اولیه نتورک(که کلید هستش) مجاز به استفاده از چند بوبین در نتورک هستید.
                یعنی یک کلید دستور برای چند بوبین ارسال کند.
                من این کاره میکنم و مشکلی پیش نمیاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X