اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت کننده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت کننده

سلام و خسته نباشید به تمام کسانی که این پست رو می خونند

من یک تقویت کننده برای فرستنده و گیرنده 4 کاناله می خوام که بردش را زیاد کنه این مدار در فرکانس 433mhzومدلاسیون ask هست چه کار کنم بردش زیاد شه برد این مدار 150 متره

مثلا 500 مترشه

[move]بازهم ممنون از شما[/move]

پاسخ : تقویت کننده

اساتید خواهش می کنم کمکم کنید

[move]ممنون از شما[/move]

دیدگاه

والا یه تقویت کننده دیدم بچه گفتن کار باهاش سخته دیگه نگفتم کار با اون رو بلد نیستم ولی توی دیتاشیتش یه چیزایی نوشته اسمشم BGY204

دیدگاه

خواهش می کنم کمکم کنید من منتظرم

دیدگاه

شاید نقشه ای که توی سایت زیر هستش کمکتون کنه. امتحان کردید جوابش به ماهم بدید حتما
          http://www.rasekhoon.net/article/show/210117/%D8%AA%D9%82%D9%88%D9%8A%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D9%8A%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%84%D9%88%D9%8A%D8%B2%D9%8A%D9%88%D9%86/
          طب اسلامی

دیدگاه

خواهش می کنم من منتظر پاسخ های شما هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط barzegari3000
              والا یه تقویت کننده دیدم بچه گفتن کار باهاش سخته دیگه نگفتم کار با اون رو بلد نیستم ولی توی دیتاشیتش یه چیزایی نوشته اسمشم BGY204
              مهندس یه نگاه به فرکانس کاری توی دیتاشیت بکن ... :agree:
              شاید نقشه ای که توی سایت زیر هستش کمکتون کنه. امتحان کردید جوابش به ماهم بدید حتما
              http://www.rasekhoon.net/article/show/210117/%D8%AA%D9%82%D9%88%D9%8A%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D9%8A%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%84%D9%88%D9%8A%D8%B2%D9%8A%D9%88%D9%86/
              این مدار رو نمیدونم چه ورودی داره , چه خروجیی داره , اصلا امپدانس ورودی و خروجیش چقدره! با تغییر فرکانس کاری امپدانسهاش چقدر عوض میشه!
              یه وقت میزنی میسوزونی طبقه خروجی اون ماژول رو ...
              بگرد توی بازار یه ماژول که محدوده ی 315 رو تقویت کنه پیدا کن ! موقع راه اندازی هم با احتیاط و دقت کار کن که نسوزونیش

دیدگاه

پیشنهاد میکنم به جای تقویت کردن خروجی این ماژول که قطعا دردسرهای زیادی خواهد داشت، از ماژول های زیگ بی استفاده کنین که با بردهای مختلف تو بازار موجود هست.
                یا اینکه از ماژولهای RFM استفاده کنین که توان خروجیشون توسط برنامه قابل کنترل هست(برحسب دسیبل)
                البته مشخص نکردین برای چه کاربردی میخواین و چقدر میخواین برد فرستنده زیاد بشه؟محیط کار رو هم مشخص نکردین که فضای باز هست یا بسته؟ چه موانعی در مسیر موجوده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir safari
                  مهندس یه نگاه به فرکانس کاری توی دیتاشیت بکن ... :agree
                  اگر خونده باشید توضیحاتش زده دیگه. از 40 نا 900 مگ فرکانس کارش هستش. امپدانس ورودی و خروجیش 75 اهم هستش. با گین 20 دسی بل و حداکثر سطح خروجی 90 میکرو ولت. ورودیش هم آنتن هستش و خروجیش میخوره به آنتن ماژول ask. به نظر من که باید کار کنه .
                  طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
                    اگر خونده باشید توضیحاتش زده دیگه. از 40 نا 900 مگ فرکانس کارش هستش. امپدانس ورودی و خروجیش 75 اهم هستش. با گین 20 دسی بل و حداکثر سطح خروجی 90 میکرو ولت. ورودیش هم آنتن هستش و خروجیش میخوره به آنتن ماژول ask. به نظر من که باید کار کنه .
                    صفحه 2 دیتاشیت رو ببین , نوشته 880 تا 915 مگ , آقا از 40 تا 900 خیلی واید بند میشه! از کجای دیتاشیت دیدی اینو؟ من خیلی کارم راه میوفتاد اگه یه همچین باند بزرگی رو تقویت میکرد...

دیدگاه

میشه بگید کدوم دیتا شیت؟؟ من دیتاشیت ترانزیستورش دیدم فرکانس کاری ترانزیستورش زده 3000 مگ!!
                      http://alltransistors.com/transistor.php?transistor=27761
                      من فکر میکنم هرچی توی این محدوده باشر تقویت کنه. اون آخرشه که به وصیله مقایسه کننده محدوده ای که میخاد نگاه میداره و بقیش حذف میکنه. البته من اینجوری فکر میکنم
                      البته از ترانزیستور زیر هم باید بشه استفاده کردش که smdیش میشه R25
                      http://alltransistors.com/transistor.php?transistor=14539
                      طب اسلامی

دیدگاه

نه نه .. منظورم اون ماژول bgy204 بود
                        راجع به ترانزیستور هم..
                        ترانزیستور هم اگر میخای باهاش یه پاور آمپلیفایر بسازی قسمت طراحی تقویت توان از کتاب گانزالس رو بخون
                        کلا تقویت توان توی فرکانس بالا , با استفاده از پارامتر امپدانس ورودی و خروجی با استفاده از اسمیت چارت و دیتایی که توی دیتاشیت داده(با پارامتر های فرکانس کاری و توان ورودی و میزان تقویت بر حسب دی بی ) میتونین بسازین.
                        توی دیتاشیت ها هم یه مدار میزاره برای تست که از اون میتونین کمک بگیرین ...
                        اما خیلی باید مطالعه کنین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir safari
                          نه نه .. منظورم اون ماژول bgy204 بود
                          راجع به ترانزیستور هم..
                          ترانزیستور هم اگر میخای باهاش یه پاور آمپلیفایر بسازی قسمت طراحی تقویت توان از کتاب گانزالس رو بخون
                          کلا تقویت توان توی فرکانس بالا , با استفاده از پارامتر امپدانس ورودی و خروجی با استفاده از اسمیت چارت و دیتایی که توی دیتاشیت داده(با پارامتر های فرکانس کاری و توان ورودی و میزان تقویت بر حسب دی بی ) میتونین بسازین.
                          توی دیتاشیت ها هم یه مدار میزاره برای تست که از اون میتونین کمک بگیرین ...
                          اما خیلی باید مطالعه کنین.
                          عزیز این مدار واس ماژول ask433Mhz یا 315 مگا فکر میکنم جواب بده.نظر شما چیه؟؟این کتابی که میگید عملی هستش یا تیوری توضیح داده؟؟
                          طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
                            عزیز این مدار واس ماژول ask433Mhz یا 315 مگا فکر میکنم جواب بده.نظر شما چیه؟؟این کتابی که میگید عملی هستش یا تیوری توضیح داده؟؟
                            من خودم با همین کتاب خیلی کلنجار رفتم , تئوری خیلی گفته , اما تموم مسئله هایی که گفته رو میشه عملی کرد
                            , گوگل هم اگه سرچ بزنین پی دی اف های خوبی پیدا میشن.
                            اگه بتونین سلف ها رو اسپایرال روی بورد در بیارین خیلی عالیه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X