اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات زیر دریایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ربات زیر دریایی

سلام :bye

کسی طرز ساخت ربات زیر دریایی کنترلی رو میدونه :question:

پاسخ : ربات زیر دریایی

نوشته اصلی توسط مهندس الکترونیک
    سلام :bye

کسی طرز ساخت ربات زیر دریایی کنترلی رو میدونه :question:
    آبندیش خیلی سخته :NO:

دیدگاه

همه میگن مدارش سخته

دیدگاه

سلام مهندس الکترونیک!
        من خودم عضو تیم رباتیک زیر دریایی پرندم.ما امسال تو ایران اوپن دوم شدیم.ما همه بچه های مکانیک بودیم و کلا زیر دریایی بیشتر کارش و چالش های اون مکانیکی اند.مدارش راحته چون توسط کاربر کنترل می شه و برنامه ساده ای داره چون هوش مصنوعیش صفره!آب بندیش سخته و برای ساختش تقریبا هیج یک از تجهیزاتش مثل پره هاو آب بند موتورهاوبازو وبدنه وشاسی و... در بازار وجود نداره وباید یا بدی بیرون بسازن یا خودت بسازی.خنک کاری درایور هاش یا ترانزیستور هاش می تونه چالش برانگیز باشه.اما خوبی اون اینه که نزدیک ترین لیگ رباتیک به صنعته و کاربر حرفه ای اون درامدش خیلی خوبه و کاربردش در صنایع نفتی ودریایی رو به رشد و آینده داره اما مثلا انسان نما چه کاربرده صنعتی میتونه داشته باشه؟!با اینکه خیلی برنامه های سخت تر و پیچیده تره(البته اگه آمادشو نخری).
        امید وارم امسال تو مسابقات ببینمت.

دیدگاه

من تو مسابقات هواپیما مدل شرکت کردم
          اما زیر دریایی واقعا سخته البته

شما تو مسابقاتت از چه چیزی برای پر کردن مخزن زیر دریایی استفاده میکنی؟؟؟؟ از اکسیژن فشرده؟؟

وروردی و خروجیشو چه طوری کنترل میکنی شما؟

دیدگاه

نرخ دریافت و ارسال اطلاعاتتون چقدر بوده؟ چون که میدونم زیر آب به بیرون اطلاعات ارسال کردن با بیشتر از چند ده هرتز امکان پذیر نیست

head<=
            ...تشکر خدا...
            [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

منظورتون پهنای باند فرکانس هست یا سرعت تبادل اطلاعات ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس الکترونیک
                منظورتون پهنای باند فرکانس هست یا سرعت تبادل اطلاعات ؟
                ابهتره بگم نمیدونم ! زیاد تو بیس کار نبودم از تجهیزات استفاده کردم (همین ماژول ها HMTR اگه درست گفته باشم )
                مثلا میگه روی 915 MHz میفرسته . میگفتن نمیشه استفاده کرد زیر آب
                ولی میشه بگید خودتون ارسال و دریافتتون چجوری بود؟

head<=
                ...تشکر خدا...
                [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

خب من از رادیو اف ام آنالوگ استفاده میکنم تو فرکانس 108هرتز

دیدگاه

نه نیازی به هیچ ماده ی خاصی نیست فقط کافیه که چگالی زیردریایی کمی از چگالی آب بیشتر باشه به اصطلاح شناوریش منفی باشه . چگالی رو با اندازه گیری حجم مدل کامپیوتری با نرم افزار انجام میدیم و وزن رو با ترازو و از این دو چگالی رو که باید بیشتراز آب بشه وگرنه با سرب یا یه ماده سنگین تر باید وزنش رو بالا ببریم.توی زیردریایی هم هوای معمولیه. :smile:

دیدگاه

خب به فرض وزن زیردریایی رو بیشتر کردیم رفت زیر آب حالا خواستیم دوباره بیاد بالا چه کار کنیم ؟؟ :biggrin:

دیدگاه

کاملا زیر آب نمیره که فقط باید مرکز جرمت بره زیر آب.اونوقت کمی از روی اون میاد بالا روی آب برای بیرون آوردنش.چیزی کمتر از 10%حجم کل اون میاد بالا.

دیدگاه

خب اینتوری زیردریایی نمیشه که :biggrin:

میشه قایق

زیردریایی که من میگم قابلیت تنظیم عمق داره اینی که شما میگی درست کردنش کاری نداره

زیر دریایی باید یک تانک برای ورود و خروج گاز یا آب داشته باشه .

شما برای مسابقات مگه چی درست میکنید ؟؟؟

دیدگاه

اتفاقا سختی کار همین جاست چون با مخزن راحت میره زیر آب و راحت میاد رو اما ما باید با موتور های مناسب زیردریایی رو ببریم زیر آب و در حالتی که اون موتور ها کار نکنن بعد از مدتی میاد روی آب.بعد هم باید عمق رو با سنسور فشار اندازه بگیری.اون زیردریایی های که می گی برای خالی کردن تانک پمپ می خواد اما زیردریایی های اکتشافی یاrovباید کوچک و فاقد مخزن باشند.همچنین این که بی مخزن باشن جز آیین نامه مسابقات جهانیه و نمونه های صنعتی هم مخزن ندارن چون با این ابعاد کوچیک نیازی به مخزن نیست و موتورهامیتونن زیر درایی رو زیر آب ببرن. :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mechaboy
                              اتفاقا سختی کار همین جاست چون با مخزن راحت میره زیر آب و راحت میاد رو اما ما باید با موتور های مناسب زیردریایی رو ببریم زیر آب و در حالتی که اون موتور ها کار نکنن بعد از مدتی میاد روی آب.بعد هم باید عمق رو با سنسور فشار اندازه بگیری.اون زیردریایی های که می گی برای خالی کردن تانک پمپ می خواد اما زیردریایی های اکتشافی یاrovباید کوچک و فاقد مخزن باشند.همچنین این که بی مخزن باشن جز آیین نامه مسابقات جهانیه و نمونه های صنعتی هم مخزن ندارن چون با این ابعاد کوچیک نیازی به مخزن نیست و موتورهامیتونن زیر درایی رو زیر آب ببرن. :smile:
                              اونوقت با موتور 100 متر میتونه بره زیر آب

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X