اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل موتور کولر آبی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل موتور کولر آبی

با سلام
    موتور کولر من درست کار میکرد و تازه سرویس کردم(یاتاقان، تسمه و پولی بزرگ و کوچک تعویض شدند) امروز دیدم موتور خوب کار نمیکنه تسمه از وسط بریدگی داره و وقتی کلید دور کند میزنم روشن نمیشه اما رو دور تند کار میکنه و زمانیکه به فیش دور کند جداگانه فاز میدم موتور شروع به گردش میکنه و میلرزه و از قسمت انتهای شفت جرقه میبینم.
    ممنون میشم کمک کنید مشکل حل بشه

پاسخ : مشکل موتور کولر آبی

سلام
    هر چه سریعتر کاریو که میگم انجام بده مگرنه بالای 80 هزار تومن باید هزینه کنی. کولرو تا درست نکردی اصلا نزن کار کنه

مهمترین دلیلی که باعث میشه به موتور فشار بیاد سفت بودن تسمشه. پس یه پیچ گوشتی بردار برو جای موتورو نتظیم کن و تا جایی که میتونی تسمشو شل کن .اگه تسمش مشکل نداشت خود باد بزنشو با دست یه دور بچرخون باید 7 الی 10 دور بچرخه واسه خودش (باید حین تست تسمشو از موتور جدا کنی) اگه از اونم نبود باید بدی موتورو روغنکاری کنی که هزینش 5 تومنم نمیشه.

به قول اصفهانیا : ازتسمشس

اگه دردی همه چی رو براهه ولی باز خراب کار میکنه بیا بگم چیکار کنی

دیدگاه

آقا سلام
      مرسی از راهنماییت
      من موتور باز کردم اوردم نمد دوسر بوشهارو واسکازین زدم. موتور وقتی جدا هست جداگانه دور تند و کند امتحان کردم دیدم دور کند میلرزه و آمپر زیاد میکشه اما دور تند مشکل ندارم به نظرتون از پلاتین برق رسانش میتونه باشه؟ اینم بگم که موتور سرهم میکنم روتور تو جاش کمی عقب جلو بازی میکنه که نمیدونم طبیعیه یا نه؟
      ممنون میشم کمکم کنی
      بازم مرسی

دیدگاه

آمپر بالا کشیدن موتور بخاطر نچرخیدن روتور هست چون چرخیدن خود روتور با ایجاد القا باعث کاهش آمپر موتور میشه . چون اگه دقت کنید ثانیه ی اول روشن شدن همه ی موتور ها به خاطر نبود القا عملکرد سلف رو نداره و مثل اتصال کوتاه عمل میکنه و آمپر بالایی میکشه. تو یه ثانیه مشکل ایجاد نمیکنه ولی اگه به 20 -30 ثانیه برسه سیم پیچ به طور کامل میسوزه.

در ضمن کمی بازی کردن در عقب و جلو مشکلی ایجاد نمیکنه . علت اینکه تو دور کم نمیتونه روتور رو بچرخونه به خاطر اینه که یک جایی از قسمتش ساییده شده و روتور با بدنه درگیر هست و همین انحراف باعث لرزش موتور میشه. ولی چون تو دور بالا زور موتور بیشتر میشه این درگیری نمیتونه باعث ایست کامل روتور بشه

دیدگاه

با سلام مجدد
          من کلا موتورو باز کردم تو روتور و جدار داخلی استاتور علائم ساییدگی یا درگیری ندیدم. ببیم من کمی راجع به موتور القایی میدونم چیزی که من از این موتور فهمیدم اینه که وقتی موتور میخواد بچرخه و سوئیچ اینرسی عمل کنه پلاتینش خوب کار نمیکنه و دوباره مدار استارت حین عملکرد مدار دور کند وارد مسیر میشه و القا ایجاد میشه.
          میخوام پلاتین رو عوض کنم ببینم مشکل حل میشه؟
          بازم به راهنماییت احتیاج دارم
          مرسی :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X