اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات مربوط به lcd1100

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالات مربوط به lcd1100

به درخواست مهندس . نوربخش .این تایپیک فقط جهت بررسی و سوالات مربوط به lcd1100 میباشد . :mrgreen:

سلام :nerd:
    مهندس نوربخش . من هم از محیط winavr استفاده میکنم و هم از AS6 . و برنامه ساعت مربوط به LCD گرافیکی را که شما در پست های قبلی قرار دادیت را بلااخره تونستم روی LCD 1100 بیارم . ولی با استفاده از محیط AS6 که کامپایل میکنم . کامپایل میشه و مشکلی نداره ولی شمارش ساعت کند هست و حتی چند ثانیه هم توقف داره و بعضی مواقع هم بهم میریزه . در صورتی که اگه با WINAVR کامپایل بشه اصلا این مشکلات را نداره .
    ولی مشکل اینجاست که همین برنامه که با AS6 جواب میده . در محیط WINAVR خیلی ERROR داره .

فایل های برنامه هم در WIN و هم در AS6 را به علاوه بر فایل پروتوس را اینجا گذاشتم . در دو تا نیو فولدر که نیفولدر 25 برای AS6 , و نیوفولدر 26 در محیط WIN هست
    بیزحمت یه نگاه بندازین ببینین مشکل کجاست . ممنون

http://www.vip.irfreeup.com/do.php?id=10545

پاسخ : سوالات مربوط به lcd1100

سلام
    بحث avr-gcc شد من پریدم وسط:
    من با avr-gcc مثل همون winavr کامپایل کردم این ارور رو داد:
    کد:
    main.c:13:23: fatal error: N11\N1100.h: No such file or directory
    فکر کنم دیگه باید استا شده باشین!!!
    البته توی همه فایل هاتون این خراب کاری هست و باید اصلاح بشه
    >>> راهنمایی:
    خط ۹ و ۱۳ فایل مین رو بدقت نگاه کنید......

دیدگاه

با سلام،

اینطوری بهتر شد :mrgreen:

و اما یه نکته هم من بگم، احتمالا شما توی پروژه AS6 مقدار F_CPU رو به درستی ست نکردین که مشکل سرعت دارید!
      مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
        با سلام،

اینطوری بهتر شد :mrgreen:

و اما یه نکته هم من بگم، احتمالا شما توی پروژه AS6 مقدار F_CPU رو به درستی ست نکردین که مشکل سرعت دارید!
        نه مهندس
        اتفاقا از بس با این محیط کار کردم دیگه جایی نداره که من ندونم چه بلایی سرش بیارم .
        اینقدر باش برنامه تست زدم که حرفه ای شدم . اگه چشم نکنین :mrgreen:
        اما فکر کنم مشکل مال پروتوس باشه که با محیط win avr خوب سازگاری داره ولی با as6 ki .... :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dostajn
          سلام
          بحث avr-gcc شد من پریدم وسط:
          من با avr-gcc مثل همون winavr کامپایل کردم این ارور رو داد:
          کد:
          main.c:13:23: fatal error: N11\N1100.h: No such file or directory
          فکر کنم دیگه باید استا شده باشین!!!
          البته توی همه فایل هاتون این خراب کاری هست و باید اصلاح بشه
          >>> راهنمایی:
          خط 9 و 13 فایل مین رو بدقت نگاه کنید......
          سلام
          ولی این جا دو تا نکته هست که ادم گیج میشه .
          1- اولا این ارور که میگه هدر N11\N1100.h در دایرکتوری و پوشه نیست و یا اینکلود نشده که اگه فایلهای منا دیده باشین و هم میک فایلم را بررسی کرده باشین میبینین که مشکلی از این نظر نیست و اینکلود هم شده
          2- مشکل این جاست که با محیط as6 به خوبی جواب میده و کامپایل میشه و ارور نداره .ولی با win ارور داره
          تقریبا 10 تا میک فایل ساختم ولی ارور را باز داره .

در هر صورت میشه بیشتر راهنمایی کنید که کجاش و کدوم خط برنامه مشکل داره من که کشتم تو مین اصلی برنامه چیزی ندیدم که خراب کاری باشه . اگه مشکل برنامس چرا برای as6 مشکل نیست ؟ :eek: :eek:

دیدگاه

ظرف چند روز آینده پروژه راه اندازی lcd 1100 در بسکام با کتابخانه که توسط خودم تست شده با عکس بصورت کامل میزارم ... ان شالله :agree:
            جهان سوم جايي است که هر کس بخواهد مملکتش را آباد کند، خانه اش خراب مي شود و هر کس که بخواهد خانه اش آباد باشد، بايد در تخريب مملکتش بکوشد
            دکتر محمود حسابی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
              سلام
              ولی این جا دو تا نکته هست که ادم گیج میشه .
              1- اولا این ارور که میگه هدر N11\N1100.h در دایرکتوری و پوشه نیست و یا اینکلود نشده که اگه فایلهای منا دیده باشین و هم میک فایلم را بررسی کرده باشین میبینین که مشکلی از این نظر نیست و اینکلود هم شده
              2- مشکل این جاست که با محیط as6 به خوبی جواب میده و کامپایل میشه و ارور نداره .ولی با win ارور داره
              تقریبا 10 تا میک فایل ساختم ولی ارور را باز داره .

در هر صورت میشه بیشتر راهنمایی کنید که کجاش و کدوم خط برنامه مشکل داره من که کشتم تو مین اصلی برنامه چیزی ندیدم که خراب کاری باشه . اگه مشکل برنامس چرا برای as6 مشکل نیست ؟ :eek: :eek:
              سلام
              همه چی رو گفتم من که:
              بازم میگم:
              خط ۹ و ۱۳ فایل مین رو بدقت نگاه کنید......
              سوتی دادین در حد تیم ملی....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EBI2009
                ظرف چند روز آینده پروژه راه اندازی lcd 1100 در بسکام با کتابخانه که توسط خودم تست شده با عکس بصورت کامل میزارم ... ان شالله :agree:
                سلام
                دوست گرامی من هم تقریبا 8 ماه پیش تونستم این lcd را با بسکام راش بندازم و کلی امکانات دیگه و کتابخونه براش درست کنم و خیلی دستورات کمی هم برد و جالب هم شد . بعضی مواقع این بسکام سگش شرف داره به تمام زبون ها و محیط های برنامه نویسی . شاید بگم فقط 3 روز کار برد تا تونستم خیلی خوب و قشنگ روی این lcd با بسکام کار کنم و سریع هم جواب گرفتم . ولی از اونجایی بسکام زیاد کتابخونه نداره و کد های تولید شده حجم زیادی در حافظه میکرو فلش را اشغال میکنه و بیشتر کتابخونه ها برای سی و محیط win نوشته شده در حد حرفه ای . لذا من کلا بیسکام را کنار گذاشتم و چسبیدم به سی و محیط win . که الان دو ماه هست دارم کار میکنم .البته بنظر من خیلی سخته ولی برام جالبه . :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
                  سلام
                  دوست گرامی من هم تقریبا 8 ماه پیش تونستم این lcd را با بسکام راش بندازم و کلی امکانات دیگه و کتابخونه براش درست کنم و خیلی دستورات کمی هم برد و جالب هم شد . بعضی مواقع این بسکام سگش شرف داره به تمام زبون ها و محیط های برنامه نویسی . شاید بگم فقط 3 روز کار برد تا تونستم خیلی خوب و قشنگ روی این lcd با بسکام کار کنم و سریع هم جواب گرفتم .. :mrgreen:
                  اگه امکانش هست فایل کتابخونه با برنامه ای که نوشتین رو بزارین تا همه استفاده کنن چون این lcd خیلی ارزونه و برای کار های ساده مناسبه
                  جهان سوم جايي است که هر کس بخواهد مملکتش را آباد کند، خانه اش خراب مي شود و هر کس که بخواهد خانه اش آباد باشد، بايد در تخريب مملکتش بکوشد
                  دکتر محمود حسابی

دیدگاه

خوب ظاهرا کار کردن با همون AS6 خیلی بهتره تا WIN AVR . لااقل سریعتر عمل میکنه , و الکی هم ایراد نمیگیره
                    بلاخره هم تونستم یه برنامه خوب ساعت و تاریخ شمسی روی LCD1100 بنویسم که البته ابتدای کارم . :biggrin:
                    ولی از این که تونستم خودم راش بندازم بد نیست :nice: :nice:
                    اینم تصویرش
                    [url=http://[URL=http://www.asiaupload.com/]]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EBI2009
                      اگه امکانش هست فایل کتابخونه با برنامه ای که نوشتین رو بزارین تا همه استفاده کنن چون این lcd خیلی ارزونه و برای کار های ساده مناسبه
                      سلام
                      شما فرمودین خودتون این کار را کردین .خوب دیگه چه نیازی هست ؟؟؟؟ :redface:
                      البته اگه فایل هاشو پیدا کردم میزارم . ولی متاسفانه این جریان مال 8 ماه پیش هست . که الان سیستمم اینقدر پر شده و چون نمیرسم برای فایلها اسم بزارم حتی فایلهای دو روز قیل را هم گم میکنم چه برسه به 8 ماه پیش . فقط وقت میکنم برنامه تست کنم تو نیو فولدر که اسم نداره و گشتن تو نیو فولدر ها که اسم نداره کار حضرت فیل هست . :mrgreen:
                      ولی استفاده از بسکام و محیط اون فقط بدرد پروژه های کوچیک و دانشجویی میخوره و بس . و نمیشه با بصورت حرفه ای کار کرد مضافا به این که با بیسکام بسیاری از میکرو های دارای سرعت بالا را نمیشه برنامه داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
                        خوب ظاهرا کار کردن با همون AS6 خیلی بهتره تا WIN AVR . لااقل سریعتر عمل میکنه , و الکی هم ایراد نمیگیره
                        بلاخره هم تونستم یه برنامه خوب ساعت و تاریخ شمسی روی LCD1100 بنویسم که البته ابتدای کارم . :biggrin:
                        ولی از این که تونستم خودم راش بندازم بد نیست :nice: :nice:
                        اینم تصویرش
                        سلام
                        فکر کنم هنوز نتونستین مشکل winavr رو پیدا کنید؟

دیدگاه

خیلی عجیبه!
                          جناب/سرکار سمیراا
                          قبلا یه کاربر داشتیم به نام کاربری aawww
                          من همش که اکانت شما رو میبینم یاد اون میفتم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
                            سلام
                            شما فرمودین خودتون این کار را کردین .خوب دیگه چه نیازی هست ؟؟؟؟ :redface:
                            البته اگه فایل هاشو پیدا کردم میزارم . ولی متاسفانه این جریان مال 8 ماه پیش هست . که الان سیستمم اینقدر پر شده و چون نمیرسم برای فایلها اسم بزارم حتی فایلهای دو روز قیل را هم گم میکنم چه برسه به 8 ماه پیش . فقط وقت میکنم برنامه تست کنم تو نیو فولدر که اسم نداره و گشتن تو نیو فولدر ها که اسم نداره کار حضرت فیل هست . :mrgreen:
                            ولی استفاده از بسکام و محیط اون فقط بدرد پروژه های کوچیک و دانشجویی میخوره و بس . و نمیشه با بصورت حرفه ای کار کرد مضافا به این که با بیسکام بسیاری از میکرو های دارای سرعت بالا را نمیشه برنامه داد
                            گفتم اگه امکانش هست اولا ببینم روش شما چی بوده ثانیا بقیه هم استفاده کنن چون شاید منم فرصت نکردم فایلا مرتب و پلودش کنم
                            موفق باشید
                            دکتر محمود حسابی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dostajn
                              سلام
                              فکر کنم هنوز نتونستین مشکل winavr رو پیدا کنید؟
                              سلام
                              البته اروری که شما گفتین را برای من نمیده . ولی در کل دیدم این محیط AS6 خیلی بهتره و خوب هم جواب میده و دیگه دنگو فنگ میک فایل را نداره . گفتم خوب چرا (سری که درد نمیکنه بیخود دستمال ببندم ) این شد که اصلا محیط و نرم افزار WIN را باش خدا حافظی کردم و به تاریخ پیوند دادمش و از PC حذف فرمودم . خدا بیامرزدش :mrgreen:
                              و در مورد اون سرعت هم که مشکل داشتم و هنگ هم میکرد که جناب نوربخش فرموده بودن مال عدم تنظیم کریستال و F_CPU هست . این طور نبود فقط مشکل در نحوه صحیح برنامه و کد بود که اصلاح کردم و عالی شد . و الان هم دارم یه برنامه و پروژه حرفه ای کار میکنم تا یه هفته دیگه تمام هست . در کل بنازم به این AS6 که حرف نداره فقط یه کم تنظیمات داشت که یکی از دوستان لطف کردن و هر چی نیاز داشتم در مورد این محیط بهم اموزش دادن . وهمین جا از ایشون که این قدر لطف داشتن به بنده و از طریق ایمیل بهم میرسوندن تشکر ویژه میکنم وگرنه اصلا نمیدونستم با این محیط چطوری کار کنم .چه برسه به این که باش برنامه حرفه ای بنویسم . بعضی از دوستان واقعا گل تشریف دارن .و خودشون را در طبق اخلاص میزارن که اصلا با هیچ چیزی نمیشه جبران کرد تا حدی که بهم گفتن که اگه خواستم تشکر کنم نام و نام کاربری یشون را تو تشکر نیارم و فقط یه تشکر خالی کافی هست بدون بردن نام و نشان . . :wow: :wow: :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X