اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز شدید کنتاکتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز شدید کنتاکتور

درود
    مشکلی که من دارم این هست که بعد از اینکه کنتاکتور قطع و وصل می کنه(از طریق دستی کنترل میشه و به مدار من ارتباطی نداره) مدار من از کار می افته فاصله رو زیاد کردم درست میشه !؟. راهی وجود داره این نویز رو کاهش داد یا کاری کرد کنتاکتور این نویز شدید رو نندازه رو مدارهای اطراف ؟ رو بوبین کنتاکتور خازن و مقاومت بستم فرقی نکرد!
    امیدوارم در فروم مناسب مطرح کرده باشم.

سپاس

پاسخ : نویز شدید کنتاکتور

سلام .
    احتمالا مدار میکروکنترلری منظورتون هست .
    در طراحی مدارتون باید مواردی که مهندس کی نژاد در انجمن و همچنین سایت خودشون بیان کردن ، رو رعایت کنید .

اینجا رو ببینید: http://knowledgeplus.ir/userfiles/AVR_Noise.pdf

دیدگاه

با سپاس از پاسخ شما
      من سعی کردم این موارد را رعایت کنم تا حدودی حل شد اما می خواهم بدانم که آیا امکان کم کردن نویز از منبع وجود داره یا خیر ؟ اساسا در برق صنعتی راهی برای از بین بردن نویز کنتاکتور وجود داره یا خیر؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shara
        درود
        مشکلی که من دارم این هست که بعد از اینکه کنتاکتور قطع و وصل می کنه(از طریق دستی کنترل میشه و به مدار من ارتباطی نداره) مدار من از کار می افته فاصله رو زیاد کردم درست میشه !؟. راهی وجود داره این نویز رو کاهش داد یا کاری کرد کنتاکتور این نویز شدید رو نندازه رو مدارهای اطراف ؟ رو بوبین کنتاکتور خازن و مقاومت بستم فرقی نکرد!
        امیدوارم در فروم مناسب مطرح کرده باشم.

سپاس
        باسلام،،میشه نقشه مدارراترسیم فرمایید،،مشخص نکردیدکه این مدارالکتریکی چه مداری است اگرورودی متناوب است وخروجی هم متناوب پاسخی دارد،،اگروردوی متناوب وخروجی جریان مستقیم است پاسخ دیگری واگر وردوی جریان مستقیم وخروجی متاوب است ویا ورودی وخروجی هردو جریان مستقیم پاسخ ها باهم متفاوت است،،مسیرنصب کنتاکتورهم خودمسئله ایست که بایدبه آن درمدارتوجه اگر،،ترسیم نقشه میتوانددرسی باشدبرای من تشکرکنم ازشما
        محمدرضامکوندی
        WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
        MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

با درود
          سپاس از پاسخ شما.
          سئوال من برای دستگاه خاصی مطرح نیست بلکه این مشکل برای چند دستگاه مختلف که تست کردم وجود دارد .
          اساسا دستگاهها ارتباطی با کنتاکتور هم ندارند !!! ولی اگر نزدیک آن باشند برایشان مشکلات مختلفی پیش می آید.
          بنظر من دو راه حل کلی داریم (دوستان تکمیل بفرمایند)
          1- مفاومت در برابر نویز از راههایی مانند گروند پلین و ...
          2- کاهش یا حذف نمودن نویز از منبع
          برای این مورد هدف من کاهش ار منبع هست.
          با سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X