اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه گرم کننده غذا برای ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستگاه گرم کننده غذا برای ماشین

سلام
    دوستان میخام یه دستگاه گرم کن غذا برای ماشین درست کنم یه چیزی تو مایه های ماکروویو . که غذا منجمد رو بذارم داخلش و این دستگاه گرمش کنه .

.مایکروویو یه تایمر و یه دما داره که توسط این 2 ، هم دما رو تنظیم میکنه و هم مدت زمان مورد نظر .

من این دو قسمت(تایمر و دماسنج) رو طراحی کردم و مشکلی هم نداره .بحث اصلی در مورد گرم کردن غذا و بدنه دستگاه

المنت های که با برق کار میکنند تا الان هرچی دیدم 220 ولت بوده . چون میخام از برق باتری ماشین ( 12 یا 24 ولت ) استفاده کنم .نیاز به المنتی دارم که با 12یا 24 کار کنه . ایا المنت های یا المان های وجود داره که بشه با 12یا 24 راه اندازیش کرد؟؟

در کل برای ساخت این دستگاه برای گرم کردن غذا چه چیزی رو پیشنهاد میکنید و جنس بدنه دستگاه از چی باشه ؟ ضمن اینکه این دستگاه مثلا 1متر در نیم متر باشه ؟
    یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

پاسخ : دستگاه گرم کننده غذا برای ماشین

سلام
    ابتدا جای این بحث در نیازمندی نیست اینجا فقط برای درخواست خریده یا خدماته بحث علمی جاش اینجا نیست

المنت را باید خودتون بسازید . سیم یا مفتول المنت باید بخرید و سیم المنت مثل یک مقاومت است ولتاژ هم 12 با توجه به توان مورد نیاز جریان و مقاومت قابل محاسبه است اما در انتخاب سیم المنت منم اطلاعات دقیقی ندارم یک بار رفتم بخرم طرف می گفت کمتر از یک قرقره نمی فروشه اونم کیلویی حدود 250هزار

جنس در درجه اول استیل اگر نشد آلومینیوم یا آهن

از ایده فر نوری هم می تونید الهام بگیرید و لامپ هالوژن 12بخرید با یک فن گرما را سیرکوله کنید حتی خود لامپهای جلو ماشین هم هالوژن هستند دمای بالایی هم دارند .یدونه 55واتی را من تو قوطی شیر خشک گذاشتم روشن کردم در عرض 1-2دقیقه نمیشد به قوطی دست زد
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

سلام
      یه بار یه نفری هم به من گفت بیا یک دستگاهی بساز که ذعال داغ کنه که با باتری باشه و اندازه شم در کل بیشتر از یک لیوان نشه باتری هاشم شارژی باشه و ...
      دیدم کار راحتی نیست زمان کمی هم به من داد المنت شناس هم نبودم و دیدم ایران توی کار ساخت المنت نیست و بهترین المنت ها از کشور امریکاستو و واسه تهییه المنت مناسب باید راهی تهران میشدمو و .... تا مگر المنت مناسب و بتونم پیدا کنم و بعد بد بختی های طراحی و بدنش بود در اون اندازه ای که ایشون میخواست . ایشون به من گفتند بیا قرارداد هم می بندیم و و ...
      خلاصه اگر قرارداد و میبستم مجبور بودم برم دنبال ولی نبستم گفتم اجازه بده یک کوچولو روش فکر کنم ببینم کار راحتیه یا نه . راستشش دیدم کار ساده ای نیست بعدش بیخیال شدم .

باید بگم کار شما هم ساده نیست باید پیگیر باشید امتحان کنید تجربه کسب کنید المنت بسوزنید و .... تا به نتیجه برسید
      کاش میتونستم شمارو راهنمایی کنم
      مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

آقای طبسی مشکل شما ساخت المنت نبوده بلکه باتری با ظرفیت و اندازه مورد نیاز شما تو بازار حداقل ایران وجود نداره که بتونه اندازه یک لیوان باشه و ذغال سرخ کنه
        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
          آقای طبسی مشکل شما ساخت المنت نبوده بلکه باتری با ظرفیت و اندازه مورد نیاز شما تو بازار حداقل ایران وجود نداره که بتونه اندازه یک لیوان باشه و ذغال سرخ کنه
          راستش دلیل اول که بیخیالش شدم همین بود که شما گفتی ولی باز با خودم گفتم شاید بشه راهی پیدا کرد
          اخه در گذشته یک نابغه ی ایرانی کاری کرده که با یک شمع یک حموم رو گرم می کرده . بعدش این جدیدی ها اومدن ببینند چه طوری کار می کنه زدن خرابش کردن و متوجه هم نشدند
          مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید مصطفی طبسی
            راستش دلیل اول که بیخیالش شدم همین بود که شما گفتی ولی باز با خودم گفتم شاید بشه راهی پیدا کرد
            اخه در گذشته یک نابغه ی ایرانی کاری کرده که با یک شمع یک حموم رو گرم می کرده . بعدش این جدیدی ها اومدن ببینند چه طوری کار می کنه زدن خرابش کردن و متوجه هم نشدند
            نمی دونم اون حمام کار می کنه یا نه اما تا جایی که می دونم فهمیدند با گاز فاضلاب گرم میشده و دلیل از کار افتادنش عدم فعالیت حمام و فاضلاب بود البته منم اطمینان ندارم شنیده ها اینو میگه

راه کار شما هم راه سختش اینه که به طرف بگید قلیون را ترک کنه راه دومش استفاده از گاز است مثل همون گازهای کوچیک کوهنوردی یا فندکها
            ولتر

دیدگاه

دوستان نظرتون در مورد استفاده از peltier چی هست ؟ این ماژول هم گرم کننده و هم سرد کننده
              یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
                دوستان نظرتون در مورد استفاده از peltier چی هست ؟ این ماژول هم گرم کننده و هم سرد کننده
                مصرفشون خیلی بالاست و بازدهشون خیلی کمه ولی شدنش میشه.
                امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

یه المنت 220 بگیرید تقسیم بر 10 بکنید میشه 10 تا المنت 22 ولت. استفاده از لامپ که یکی از دوستان پیشنهاد دادند هم خوبه. اگه تو زمینه smps تخصصی هم داشته باشید میتونید اجاق القایی درست بکنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
                    [size=14pt]color]
                    المنت های که با برق کار میکنند تا الان هرچی دیدم 220 ولت بوده . چون میخام از برق باتری ماشین ( 12 یا 24 ولت ) استفاده کنم .نیاز به المنتی دارم که با 12یا 24 کار کنه . ایا المنت های یا المان های وجود داره که بشه با 12یا 24 راه اندازیش کرد؟؟
                    خوب دکتر جان تشریف ببرید محلتون یکی از این المنتهایه فنری 220 ولت بخاری بخرید و مقداری از آن را با سیمچین کوتاه کنید و به 12 ولت وصل کنید
                    به خوبی جواب میدهد(کمی هم فنرش را بکشید تا درازتر شود :mrgreen و یا یک اینورتر چینی کوچک (ارزانترین قیمت با هر موج خروجی) تهیه کنید و یک اجاق حرارتی وات پایین .....

المانهایه سرمایشی اگر زیاد داغ کنند به سرعت میسوزند و بدانید برایه این کار مناسب نبستند

پ.ن: اگر به یک آون فر (گرم کن)نیاز دارید نه یک اجاق , یکی از این یخچالهایه ماشین ترموالکتریک دار بخرید که گرمکن هم میشوند و عایقبندی درست دارند....

آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
                    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                      از ایده فر نوری هم می تونید الهام بگیرید و لامپ هالوژن 12بخرید با یک فن گرما را سیرکوله کنید حتی خود لامپهای جلو ماشین هم هالوژن هستند دمای بالایی هم دارند .یدونه 55واتی را من تو قوطی شیر خشک گذاشتم روشن کردم در عرض 1-2دقیقه نمیشد به قوطی دست زد
                      لامپهایه هالوژن هم که محمد خان فرمودند , فکر خیلی خوبی هست
                      قیمتش چنده محمد خان - برایه چه ماشینی از همه بهتر به نظر شما جواب میده
                      ...
                      آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
                      مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

سلام شما نمیخای غذا بپزی میخای گرمش کنی درسته؟؟
                        پس همین روش لامپ و فن که مثل فر نوری عمل میکنه خوبه هم کنترل دور فن دست خودته هم میزان نور لامپ که گرماش تغییر کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
                          با سیمچین کوتاه کنید و به 12 ولت وصل کنید
                          به خوبی جواب میدهد(کمی هم فنرش را بکشید تا درازتر شود :mrgreen و یا یک اینورتر چینی کوچک (ارزانترین قیمت با هر موج خروجی) تهیه کنید و یک اجاق حرارتی وات پایین .....
                          اگر با 12V کار کنه دیگه اینورتر میخواد چیکار ؟
                          دکتر جان ببین کدوم روش راحتتر- به صرفه تر - ارزونتر و عملی تره همون رو اجرا کن.
                          موفق باشی.
                          امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                          از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
                            لامپهایه هالوژن هم که محمد خان فرمودند , فکر خیلی خوبی هست
                            قیمتش چنده محمد خان - برایه چه ماشینی از همه بهتر به نظر شما جواب میده
                            ...
                            هیچ تفاوتی نداره برای کدام ماشین باشه قیمتی هم نداره از 5-6هزار تومن داره تا 10-12تومن در مدلهای معمولی استفاده از مدلهای مرغوب هم نیازی نیست چون هرچی بازده لامپ کمتر باشه بهتره .از لامپهای هالوژن معمولی که تو خونه و مغازه هم کاربرد داره میشه خرید اونها هم قیمت زیادی نداره
                            ولتر

دیدگاه

سلام به تموم برو بچ ECA

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                              یه المنت 220 بگیرید تقسیم بر 10 بکنید میشه 10 تا المنت 22 ولت. استفاده از لامپ که یکی از دوستان پیشنهاد دادند هم خوبه. اگه تو زمینه smps تخصصی هم داشته باشید میتونید اجاق القایی درست بکنید.
                              اگر بخواهید یک المنت 220 ولت 1000 وات رو تبدیل به 12 ولت 1000 وات بکنید باید سیم المنت رو باز کرده و به حدود 18 قسمت مساوی تقسیم کنید و همه قسمتها رو با هم موازی به 12 ولت وصل کنید ، همون 1000 وات گرما رو خواهید داشت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X