اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

spi در bascom

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

spi در bascom

سلام دوستان خسته نباشید
    من می خواستم متغیر word رو از طریق spi میکرو بفرستم .به نظرتون با دستور زیر می تونم این کار رو بکنم؟
    dim a as word
    spiin a,2
    یعنی در واقع دو بایت از متغیر word رو روی باس spi بفرستم.

پاسخ : spi در bascom

کسی نیست که به من کمک بکنه؟

دیدگاه

سلام. دستور Spiin برای دریافت از باس SPI است. برای ارسال از Spiout. برای ارسال و دریافت همزمان Spimove. در این موارد به help بسکام مراجعه کنید خیلی زود به جواب خواهید رسید.

دیدگاه

با سلام
        بنده درگیر ی کار ساخت شدم که مجبورم حداقل 16 میکرو را باهم به صورت SPI و MASTER/SLAVE شبکه کنم.
        میتونستم شبکه RS485 کنم ولی به دلیل اینکه نرخ ارسال داده کم میشه این کار را انجام ندادم و از SPI که باس پرسرعتی هست تصمیم گرفتم استفاده کنم.
        چندین تست را در حین کار شبیه سازی گرفتم و به مشکلاتی برخورد کردم که جایی توی هیچ سایتی حتی بهش اشاره هم نشده بود.
        از دوستان تقاضامندم در صورتی که براشون مقدور هست بنده را راهنمایی کنن
        1)برنامه نویسی تحت BASCOM
        2)ارتباط یک MASTER و SLAVE به خوبی برقرار شد
        3)ولی وقتی تعداد SLAVE ها را خواستم زیاد کنم دچار مشکل شدم.
        البته به این نکته توجه داشتم که چون تعداد SLAVE ها داره زیاد میشه در تنظیمات SPI وضعیت NOSS=1 کنم.(یعنی SS به صورت نرم افزاری در سمت MASTER تنظیم میشه)
        4)مشکلی که بیشتر درگیرش شدم اینه:
        اگر ی زمانی یک یا چندین SLAVE ارتباطشون با MASTER قطع بشه ومجددا بیان داخل شبکه اوضاع به هم میریزه.
        یعنی داده ها اصلا دیگه قابل اطمینان نیستن و جابه جا میشن و یک سری دریافت نمیشه و......
        و کلا به شکست برخورد میکنیم.
        دوستان عزیز اگر تا به حال به این مشکلات برخورد کردین و رفع شده بفرمایید بنده چجوری این مشکلات را حل کنم؟
        ممنون
        التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X