اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول با سرعت بالا و دیتا لاس کم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول با سرعت بالا و دیتا لاس کم

سلام دوستان من برای یک پروژه ای به یک ماژول ترنسیور با سرعت نسبتا بالا و دیتا لاس کم برای یک کار ریل تایم نیاز دارم لطفا ماژول هایی که به درد کار من میخوره رو معرفی کنید!!
    The truth is not true!!!! the Truth is your own if U think Its TRUTH and The TRUTH is written in blood because its Ur own & Ur dream is the Truth if U see A thing if U feel A thing U build it like a building(!!!) and there is no thing.

پاسخ : ماژول با سرعت بالا و دیتا لاس کم

سلام
    ببین اینا به کارت میاد:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78587

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76018

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31370

در کل ماژول های مختلفی هست
    به عنوان نمونه:
    RFM برای شرکت hoperf
    nrf برای شرکت nordic
    ماژول های: hmt&hmr و hmtr
    و ...
    توی همین سایت بگردید :read:
    1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
    2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
    3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

اول یه توضیحی در رابطه با ماژول های مخابراتی بدم. هرچی فرکانس کاری میره بالاتر هم سرعت هم قدرت نفوذ یا عبور از اجسام میاد پایین تر ولی در عوض مسافت کم میشه
      ماژول HMT و HMR
      همونطور که از اسمش مشخصه یکی ریسیور ودیگری ترنسمیر هست یعنی ارتباط یک طرفه دارای مدل های 433MHz-868MHz-915MHz
      پروتکل ارتباطی usart - uart (RX TX

نقاط ضعف: زود میسوزه. نویز میفته. سرعت کم.
      نقاط قوت: ارزونه
      ماژول HMTR
      عین ماژول قبلی ولی ارتباط دوطرفه 915MHz دارای پروتکل ارتباطی TTL(UART) و RS232

ماژول RFM12 و RFM22
      سرعت بالاتر نسبت به قبلیا داره قابلیت اطمینانش بالاس.
      RFM12 فرکانس 433MHz
      RFM22 فرکانس 433MHz-868MHz-915MHz متغیر
      اما تجربه شخصیم راجع به این ماژول این بود که روی وسایل دیگم نویز مینداخت

ماژول NRF
      ماژول دارای فرکانس 2.4 گیگاهرتز فاصله 30 متر جواب میده مدل تقویت شدش تا 500 متر ارزونه اما راه اندازیش یکم کار داره (البته الان دوستامون کارو راحت کردن) پروتکل ارتباطی SPI

ماژول بلوتوث
      میتونی از HC-05 یا BCD100 یا RN-41 استفاده کنی فرکانس 2.4 گیگاهرتز خوبیش اینه که با گوشی یا لپتاپ بهش میشه وصل شد مسافت HC-05 برد 30 متر ولی BCD100 با آنتن تا500-600 متر میرسه

ماژول ZE10 zigbee
      فرکانس 2.4 گیگاهرتز پروتکل ارتباطی UARTوSPI فرکانس 2.4 گیگاهرتز 1کیومتر برد بهترین گزینه وقتی بخوای یکم پول خرج کنی 150 هزار تومن

ماژول های وایرلس قابلیت کانکت به سیستم عامل
      فرکانس کاریشون 2.4 گیگاهرتزه دارای استاندارد های 802.11a,g,n,b که هر کدوم از a b g n ها یه خصوصیتی دارن مثلا a فرکانس کاریش 5 گیگاهرتز هست
      به گوشی یا کامپیوتر وصل میشه
      WizFi210 , WizFi220 ,RN 131,RN171,HLK-RM04,...

اینا همه خلاصه ای بود از ماژول های موجود اگه دنبالش بری ده ها ماژول دیگه هم هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدصادق رستمی
        سلام
        ببین اینا به کارت میاد:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78587

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76018

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31370

در کل ماژول های مختلفی هست
        به عنوان نمونه:
        RFM برای شرکت hoperf
        nrf برای شرکت nordic
        ماژول های: hmt&hmr و hmtr
        و ...
        توی همین سایت بگردید :read:
        نوشته اصلی توسط mohammadfa91
        اول یه توضیحی در رابطه با ماژول های مخابراتی بدم. هرچی فرکانس کاری میره بالاتر هم سرعت هم قدرت نفوذ یا عبور از اجسام میاد پایین تر ولی در عوض مسافت کم میشه
        ماژول HMT و HMR
        همونطور که از اسمش مشخصه یکی ریسیور ودیگری ترنسمیر هست یعنی ارتباط یک طرفه دارای مدل های 433MHz-868MHz-915MHz
        پروتکل ارتباطی usart - uart (RX TX

نقاط ضعف: زود میسوزه. نویز میفته. سرعت کم.
        نقاط قوت: ارزونه
        ماژول HMTR
        عین ماژول قبلی ولی ارتباط دوطرفه 915MHz دارای پروتکل ارتباطی TTL(UART) و RS232

ماژول RFM12 و RFM22
        سرعت بالاتر نسبت به قبلیا داره قابلیت اطمینانش بالاس.
        RFM12 فرکانس 433MHz
        RFM22 فرکانس 433MHz-868MHz-915MHz متغیر
        اما تجربه شخصیم راجع به این ماژول این بود که روی وسایل دیگم نویز مینداخت

ماژول NRF
        ماژول دارای فرکانس 2.4 گیگاهرتز فاصله 30 متر جواب میده مدل تقویت شدش تا 500 متر ارزونه اما راه اندازیش یکم کار داره (البته الان دوستامون کارو راحت کردن) پروتکل ارتباطی SPI

ماژول بلوتوث
        میتونی از HC-05 یا BCD100 یا RN-41 استفاده کنی فرکانس 2.4 گیگاهرتز خوبیش اینه که با گوشی یا لپتاپ بهش میشه وصل شد مسافت HC-05 برد 30 متر ولی BCD100 با آنتن تا500-600 متر میرسه

ماژول ZE10 zigbee
        فرکانس 2.4 گیگاهرتز پروتکل ارتباطی UARTوSPI فرکانس 2.4 گیگاهرتز 1کیومتر برد بهترین گزینه وقتی بخوای یکم پول خرج کنی 150 هزار تومن

ماژول های وایرلس قابلیت کانکت به سیستم عامل
        فرکانس کاریشون 2.4 گیگاهرتزه دارای استاندارد های 802.11a,g,n,b که هر کدوم از a b g n ها یه خصوصیتی دارن مثلا a فرکانس کاریش 5 گیگاهرتز هست
        به گوشی یا کامپیوتر وصل میشه
        WizFi210 , WizFi220 ,RN 131,RN171,HLK-RM04,...

اینا همه خلاصه ای بود از ماژول های موجود اگه دنبالش بری ده ها ماژول دیگه هم هست
        با تشکر از دوستان عزیز من یکسری محدودیت ها دارم که به خاطر اونها از هیچ کدوم از این ماژول ها نمیتونم استفاده کنم
        1. RFM , HMTR سرعتشون پایینه و نویز و دیتا لاس زیادی دارن
        2. من خودم از Zigbee ZB در اصل XBee استفاده کردم و میکنم اما مشکل اینه که تاخیر عوض شدن از مد ریسیو به سندش کنده و زمان میبره و من چون باید ریل تایم هم دیتا سند کنم هم ریسیو مجبورم هر طرف 2 تای این ماژول رو استفاده کنم که به خاطر محدودیت جا واقعا به مشکل بر خوردم باهاش
        3. nRF رو زیاد کار نکردم ولی تو محیط نویز دار 50-60% دیتا هام لاس میشه نمیدونم مشکل از منه یا nRF
        4. ماژول های بلوتوث و وای فای به علت استفاده زیادشون معمولا تو محیط های شلوغ یه جورایی اشباع میشن احتمال قطع کانکشن زیاده توشون ولی اون ماژولی که شما گفتید 5 گیگاهرتز رو اگه میشه توضیح بدید بیشتر در موردش و اینکه تو ایران گیر میاد یا باید وارد شه؟
        The truth is not true!!!! the Truth is your own if U think Its TRUTH and The TRUTH is written in blood because its Ur own & Ur dream is the Truth if U see A thing if U feel A thing U build it like a building(!!!) and there is no thing.

دیدگاه

برای پیدا کردن ماژول هایی با فرکانس 5GHz باید بگردی دنبال ماژول هایی که استاندارد 802.11a یا 802.11ac رو ساپورت کنه ماژول های معمولی با استاندارهای معمولیش تو ایران بزور گیر میاد چه برسه به اینا. اگه بخوای باید سفارش خارج بدی قیمتشم زیر 350 تومن نمیشه. کلا اگه به فکر سفارش خارجی بگرد ماژول مناسبتو ازین آدرس پیدا کن http://www.mouser.com/Embedded-Solut...les/_/N-6f8ws/
          از طرفی هم زیاد نگران تداخل نباش اگر تو یه محیط حتی اگه همه با یه فرکانس کار کنن احتمال تداخل کمه چون هر کدوم از رمزگذاری مخصوص خودشون استفاده می کنن نمونش اینکه تو دانشگاه ما پر از روتر وایرلس واسه اینترنت هست ، خیلی ها تو این محیط راحت بلوتوث بازی می کنن.

دیدگاه

یک جفت از این بی سیم ها دیده بودم
            (حدود 2 هفته قبل)
            از همین واکی تاکی ها
            طرف از انگلستان خریده بود
            50 پوند
            ساخت کشور چین هم بود
            (حالا بماند که چطور آورده بود ایران!)
            از روی کنجکاوی داشتم اطلاعاتش رو میخوندم:

- دارای 8 کانال اصلی بر روی باند 434 مگاهرتز
            - دارای 53 حالت رمزگذاری فلان
            - دارای 68 حالت رمزگذاری فلان
            که سرجمع میشد 968 کانال مختلف
            که میتونستن همزمان با هم ارتباط برقرار کنن!

بردش هم نوشته بود:
            - در فضای باز 10 کیلومتر
            - در فضای باز، شلوغ، 6 کیلومتر
            - در فضای بسته 4 کیلومتر
            - در فضای بسته شلوغ 2 کیلومتر

چهار تا باطری سایز AAA شارژی هم تغذیه ش بود ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadfa91
              برای پیدا کردن ماژول هایی با فرکانس 5GHz باید بگردی دنبال ماژول هایی که استاندارد 802.11a یا 802.11ac رو ساپورت کنه ماژول های معمولی با استاندارهای معمولیش تو ایران بزور گیر میاد چه برسه به اینا. اگه بخوای باید سفارش خارج بدی قیمتشم زیر 350 تومن نمیشه. کلا اگه به فکر سفارش خارجی بگرد ماژول مناسبتو ازین آدرس پیدا کن http://www.mouser.com/Embedded-Solut...les/_/N-6f8ws/
              از طرفی هم زیاد نگران تداخل نباش اگر تو یه محیط حتی اگه همه با یه فرکانس کار کنن احتمال تداخل کمه چون هر کدوم از رمزگذاری مخصوص خودشون استفاده می کنن نمونش اینکه تو دانشگاه ما پر از روتر وایرلس واسه اینترنت هست ، خیلی ها تو این محیط راحت بلوتوث بازی می کنن.

قیمتش اصلا مساله ای نیست مشکلی در وارد کردنش هم نیست بیشتر بحث اینه که بتونه هم زمان دیتا رو هم سند کنه هم ریسیو!! در مورد تداخل حرف شما درسته اما اگه یک لحظه در حد حتی 0.5 ثانیه کانکشن قطع شه کل کار ما به باد میره!!

نوشته اصلی توسط محمدصادق رستمی
              یک جفت از این بی سیم ها دیده بودم
              (حدود 2 هفته قبل)
              از همین واکی تاکی ها
              طرف از انگلستان خریده بود
              50 پوند
              ساخت کشور چین هم بود
              (حالا بماند که چطور آورده بود ایران!)
              از روی کنجکاوی داشتم اطلاعاتش رو میخوندم:

بردش هم نوشته بود:
              - در فضای باز 10 کیلومتر
              - در فضای باز، شلوغ، 6 کیلومتر
              - در فضای بسته 4 کیلومتر
              - در فضای بسته شلوغ 2 کیلومتر

چهار تا باطری سایز AAA شارژی هم تغذیه ش بود ....
              صحبت شما درست اما من ماژول دیتا میخوام اون واکی تاکی ها معمولا" آنالوگه نه دیجیتال!!

دیدگاه

سلام مجدد

صحبت شما درست اما من ماژول دیتا میخوام اون واکی تاکی ها معمولا" آنالوگه نه دیجیتال!!
                به این قسمت توجه کنید:
                این دستگاه کاملا دیجیتال بود
                و حالت های رمزگذاری که قرار داده بودن
                هردوتاش رمزگذاری دیجیتال بود
                الان دقیقا یادم نیست کدوم رمزها رو انتخاب کرده بود!

بیسیم های پلیس، اون motorola های جدید
                همشون دیجیتال کارمیکنن!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X