ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    37

دوربين صعنتي براي پردازش تصوير

دوستان سلام.
    من براي پروژه دانشگاهم نياز به دوربين صنعتي دارم با كيفيت بالا و رنگي، يه مدل دورين صنعتي شنيدم به اسم ccd نميدونم رنگي هستن يا نه، كسي اطلاعاتي در مورد دوربين هاي صنعتي مخصوص پردازش تصوير نداره؟
    با سپاس
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2008/01/05
    158
    5

پاسخ : دوربين صعنتي براي پردازش تصوير

سلام
    من از بازار تهران تا دو سال پيش خبر دارم.چون براي كاري دوربين لازم داشتم.منظور از اصطلاح CCD يا charge-coupled deviceخود سنسور دوربين است كه بستگي به دقتي كه بخواهيد وصد البته قيمت فكر ميكنم تا 625 خط افقي ارائه دهد.من يكعدد DXC950 را اون موقع 950 هزار تومان از خود نمايندگي سوني خريدم.اما پارامترهايي كه موقع خريد بايد مورد توجه قرار دهيد:پارامترهاي CCD دور بين از جمله رزلوشن،سايز 2/1 يا 3/1 سوم اينچ ،تعداد CCD يك يا سه عدد كه اگر كار خيلي دقيق است با نوع 3CCDبخريد كه براي هر رنگ يا CCDمجزا دارد.اما پارامترهاي خود دوربين از جمله امكانات نرم افزاري ازجمله بعضي پروسسينگ هاي تصوير مانند تغيير تون رنگ سيستم وايت بالانس ورودي و خروجي ها نوع mount لنز (c-mount or Bayonet ) چون اين دوربين ها بدون لنز فروخته ميشوند ولنز جداگانه خريداري ميشود از جمله پارامترهاي ديگر است .
    بهر حال دوربين ميتواند بين هفتاد هزار(دوربين هاي معمولي كه در سيستم هاي حفاظتي استفاده ميشود) تا يك ميليون هزينه داشته باشد
    در مورد رنگي بودن دوربين هاي جديد تقريبا همه رنگي هستند.
    من توصيه ميكنم قبل از خريد شما كاتالوگ و منوال يه دوربين خوب مثلا SONY DXC950را مطالعه كنيد اطلاعات خوبي ميتوانيد از آن استخراج كنيد و سپس با ديد بازتر دوربين خريداري كنيد
    موفق باشيد.
    2008/01/05
    158
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Khan
    سلام
    من از بازار تهران تا دو سال پيش خبر دارم.چون براي كاري دوربين لازم داشتم.منظور از اصطلاح CCD يا charge-coupled deviceخود سنسور دوربين است كه بستگي به دقتي كه بخواهيد وصد البته قيمت فكر ميكنم تا 625 خط افقي ارائه دهد.من يكعدد DXC950 را اون موقع 950 هزار تومان از خود نمايندگي سوني خريدم.اما پارامترهايي كه موقع خريد بايد مورد توجه قرار دهيد:پارامترهاي CCD دور بين از جمله رزلوشن،سايز 2/1 يا 3/1 سوم اينچ ،تعداد CCD يك يا سه عدد كه اگر كار خيلي دقيق است با نوع 3CCDبخريد كه براي هر رنگ يا CCDمجزا دارد.اما پارامترهاي خود دوربين از جمله امكانات نرم افزاري ازجمله بعضي پروسسينگ هاي تصوير مانند تغيير تون رنگ سيستم وايت بالانس ورودي و خروجي ها نوع mount لنز (c-mount or Bayonet ) چون اين دوربين ها بدون لنز فروخته ميشوند ولنز جداگانه خريداري ميشود از جمله پارامترهاي ديگر است .
    بهر حال دوربين ميتواند بين هفتاد هزار(دوربين هاي معمولي كه در سيستم هاي حفاظتي استفاده ميشود) تا يك ميليون هزينه داشته باشد
    در مورد رنگي بودن دوربين هاي جديد تقريبا همه رنگي هستند.
    من توصيه ميكنم قبل از خريد شما كاتالوگ و منوال يه دوربين خوب مثلا SONY DXC950 يا نوع جديدتررا مطالعه كنيد اطلاعات خوبي ميتوانيد از آن استخراج كنيد و سپس با ديد بازتر دوربين را خريداري كنيد
    موفق باشيد.
    ببخشيدمن يه نكته مهم رو يادم رفت تمام مطالب بالا در در مورد ماجول هاي ويدئو است.
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    37

سلام.
    رضا جان خيلي ممنون جدا لطف كردي.
    من كاري كه ميخوام انجام بدم رو يه مقدار توضيح بدم شما اگه اطلاعاتي داريد بيشتر راهنمايي بكنيد.
    كاري كه من ميخوام انجام بدم، مبناش بر تفكيك رنگ هست، تفكيك رنگي كه با چشم قابل تشخيص نيست دقت بالايي در تفكيك رنگ ميخوام، كارمم با كامپيوتر هست، يعني بايد دوربين به طريقي از طريق كامپيوتر تريگر بشه و كارم نرم افزاري هست، يعني بايد بتونم به راحتي تصوير دوربين رو در برنامه ام بيارم. با توجه به اين موارد چه پيشنهادي داريد و اگه تجربه اي داريد در اختيار من بذاريد.
    با سپاس
    موفق باشيد.
    2006/03/21
    1,034
    5

سلام محمد جان
    Omron یه چیزهایی داره،ببین به درت می خوره
    http://www.ia.omron.com/product/29.html
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست
    2008/01/05
    158
    5

سلام محمد جان:
    من هنوز نميدانم ايده اي كه ميخواهي پياده كني روي يك فريم تصوير است يا ميخواهي روي سيگنال ويدئو به صورت real time ويدئو پروسسينگ انجام دهي .نكته دوم اينكه با چه رزلوشني ميخواهي كار كني .اين دو نكته در انتخاب سخت افزار خيلي مهم است.
    در ضمن با خلقت خداوند شوخي نكن ميداني رزلوشن چشم انسان بالاي 300 مگا پيكسل است به لينك زير مراجعه كن تا ببيني با چه خلقتي ميخواهي سرشاخ شوي:
    http://www.clarkvision.com/imagedetail/eye-resolution.html
    البته چون ميخواهي سافت وري پروسس كني فكر ميكنم روي يك فريم عكس ميخواهي كار كني و با اين شرائط بهتره از دوربين عكاسي ديجيتال استفاده كني (چون رزلوشن بهتري ميده) كه به صورت remote capture و با كامپيوتر كنترلش كني لينك زير رو يه سر بزن بد نيست:
    http://gphoto.sourceforge.net/doc/remote/

موفق باشي.
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    37

سلام.
    ممنون رضا جان.
    كارم ريل تايم نيست، فرم فرم كار دارم اون با فاصله زياد. رزلوشن بين 10 تا 7 مگا پيكسل و تفكيك رنگ خيلي خوب.
    --
    در مورد چشم هم حق با شماست .
    ---
    اين دوربين هايي كه لينك داديد صنعتي هستن؟ دوربين در يك كارخونه قراره استفاده بشه، بايد صنعتي باشه، دوربيني عكاسي مخصوص اينكار نداريم؟
    2008/01/05
    158
    5

سلام
    نمونه دوربين هاي صنعتي:
    http://www.directindustry.com/industrial-manufacturer/digital-camera-74784.html
    http://www.rmassa.com/manu/hitachi.htm

البته فكر كنم تهيه آنها در اايران مشكل وگران باشه ميتواني با دفتر مركزي آنها(اگه داشته باشن) تماس بگيري و اطلا عات بگيري.
    اگه نتوانستي صنعتي تهيه كني به نظر من ممكن است بتواني از يك SLR خوب مثلا Canon,Nikon,Lica جواب بگيري.
    http://www.pcworld.com/product/pricefinder/browse/category.html?id=10253&filter=popup5%5B%5D,10: 578&CMP=KNC-SEM&HBX_PK=pcw_01_shop_cams_uscan_slr&utm_ source=shop_cams_uscan_slr&utm_medium=shop_cam s_uscan_slr&utm_content=shop_cams_uscan_slr-b&utm_campaign=Google-CPC

موفق باشي
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    37

سلام.
    پروژه من با توجه به صحبت هايي كه مطرح شد نيازم به دوربين ديجيتال هست كه با تريگر كردن يك تصوير رو ارائه بده ولي دوبين هاي CCD دوربين realtime هستند. ولي اگه براي پروژه هاي پردازش تصويري كه نياز به دوربين هاي Realtime داره بحث رو پيگيري كنيد خيلي عاليه
    موفق باشيد.
    2007/08/21
    saveh citi
    35
    1

سلام
    موافقم دوربین صنعتی که با کامپیوتر کنترل بشه برای ما مهم هست .

اگه پیدا کردید خبرشو به ما هم بدید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17