اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم بودن ولتاژ برای رله میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کم بودن ولتاژ برای رله میکرو

سلام.دوستان من یه رله ۱۲ ولتی دارم توسط میکرو و ترانزیستور روشن میشه.
    حالا از کیفیت برق منطقه ما که میآد رو ۱۸۰ وامیسته خوب ولتاژ تغذیه رله کم میشه و رو 8 وامیسته.
    حالا من باید واسه روشن کردن رله چیکار کنم؟
    چجوری باید اون 4 ولت رو ردیف کنم؟ :cry:ممنون
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : کم بودن ولتاژ برای رله میکرو

به جای ترانس از منبع تغذیه سویچ استفاده کن.

دیدگاه

چه فرقی داره؟
      سوئیچ چند ولت باشه؟
      نویز میبره تو مدار دیگه.نه؟"
      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

رله رو قبل از رگلاتور بزار چون ترانس 12 که داری با دی سی کردن میشه حدود 15 که چیزیش هم نمیشه!!
        اگر هم دلت براش میسوزه ی زنر باهاش موازی کن!!
        انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
        [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
        http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

قبل از رگولاتور هست دیگه.ببینید ولتاژ برق شهر ما میآد پایین بعد ولتاژ ترانس هم میاد پایین رو 8 وامیسته.و رله روشن نمیشه.چجوری این ولتاژ کم رو به 12 برسونم؟ یعنی 4 ولت اضافه کنم به 8 ولتی
          ممنون
          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

شما از یه منبع تغذیه با ولتاژ بالاتر و رگولاتور مثلا12 استفاده که در صورت افت همون12 رو حداقل بده.

دیدگاه

راهی یا آسی چیزی نیست که بتونم 4 ولت افزایش بدم؟
              ترانس رو باید ساخت <این ترانسی که دارم خودش 15 ولت خروجی داره
              (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

اول از همه اگه میشه کمی بیشتر در مورد این مشکلتون توضیح بدید
                توان مصرفی شما چقدره؟ چرا از تبدیل dc به dc استفاده نمی کنید؟
                رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

سلام وقت بخیر ، چرا از رله ی 5 ولتی استفاده نمی کنی ؟
                  علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
                  ( سعدی )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abi92
                    سلام وقت بخیر ، چرا از رله ی 5 ولتی استفاده نمی کنی ؟
                    اگه اشنباه نکنم جریانی که از رله میگذره زیاده،من که تا حالا رله 5 ولتی غیر مخابراتی با جریان بیشتر از 1 آمپر ندیدم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                      اگه اشنباه نکنم جریانی که از رله میگذره زیاده،من که تا حالا رله 5 ولتی غیر مخابراتی با جریان بیشتر از 1 آمپر ندیدم.
                      سلام ، نه دوست عزیز اینجوری هم که فکر می کنید نیست، من توی بازار رله ی 5 ولتی معمولی که روش نوشته با 240 ولت 7 آمپر تحمل می کنه دیدم و خودمم توی خونه دارم و قیمتش هم با بقیه ی رله ها هیچ فرقی نداره ! چرا جای دوری بریم همین الان توی سایت فروشگاه eca یه نمونه اش که نوشته 5 ولت 10 آمپر وجود داره.
                      علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
                      ( سعدی )

دیدگاه

سلام
                        رله ای که من استفاده کردم 30 آمپری هست و باید بتونه 15 آمپر رو بگذزونه.فقط این مدل رله این کار رو انجام میده.رله دیگه ای پیدا نکردم.
                        اصلا نمیشه کاری کرد 4 ولت اضافه شه/؟اصلا شاید من بخوام جایی از مدار 4 ولت اضافه کنم باید چیکار کنم؟هیچ آیسی واسه این کار نیست؟
                        ممنون
                        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
                          سلام
                          رله ای که من استفاده کردم 30 آمپری هست و باید بتونه 15 آمپر رو بگذزونه.فقط این مدل رله این کار رو انجام میده.رله دیگه ای پیدا نکردم.
                          اصلا نمیشه کاری کرد 4 ولت اضافه شه/؟اصلا شاید من بخوام جایی از مدار 4 ولت اضافه کنم باید چیکار کنم؟هیچ آیسی واسه این کار نیست؟
                          ممنون
                          خوب من بهت دو تا راه پیشنهاد میکنم! اگه مشکلی داشتی بگو تا بررسی کنیم
                          1- اول اینکه بصورت آبشاری رله 12 ولت خودت رو راه اندازی کن یعنی چی؟ یعنی اینکه بیایی با یه رله ،یدونه رله دیگه رو روشن کنی اینجوری میتونی به رله دومت یه ولتاژ مستقل 12 از بیرون مدارت بدی،مثلا اول بیایی رله 5 ولت خودت رو راه اندازی کنی بعد بیایی با اون رله 12 ولت رو راه اندازی کنی،تو این روش جریان ها و ولتاژ های خفن رو هم پشتیبانی میکنه
                          2- بیایی از یه تبدیل Dc به Dc استفاده کنی که این مصیبته و بهتر هست به جای این تبدیل از یه سوئچینگ استفاده کنی

دیدگاه

خوب اگه ولتاژ برق شهر بیاد رو 180 و خروجی ترانس به من 8 ولت بده ،اونوقت باید چیکار کنم؟
                            خوب شما میدونید که رله با ولتاژ 8 خاموش میشه.
                            اونوقت من چجوری برا رله 12 ولت رو بیارم؟
                            دقت کنید ولتاژ برق شهر بیاد رو 180 و خروجی 8 داشته باشم.یعنی ولتاژی کلی که دارم همش 8 ولت هست.
                            روش آبشاری شما هم باید 12 ولت برا رله داشته باشین دیگه.نه؟؟
                            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
                              خوب اگه ولتاژ برق شهر بیاد رو 180 و خروجی ترانس به من 8 ولت بده ،اونوقت باید چیکار کنم؟
                              خوب شما میدونید که رله با ولتاژ 8 خاموش میشه.
                              اونوقت من چجوری برا رله 12 ولت رو بیارم؟
                              دقت کنید ولتاژ برق شهر بیاد رو 180 و خروجی 8 داشته باشم.یعنی ولتاژی کلی که دارم همش 8 ولت هست.
                              روش آبشاری شما هم باید 12 ولت برا رله داشته باشین دیگه.نه؟؟
                              خوب ببین اگه دقت کنی من نوشتم بیایی یه ولتاژ مستقل 12 بدی!! از اونجایی که معوملا مقاومت این رله ها حدود 300 اهم هست پس توان مصرفیشون هم حدود نیم وات هست ((هرچند که من خودم با کمتر از نیم وات هم رله رو روشن کردم)) یعنی نیاز نیست که بیایی از همون ترانس بگیری میتونی بیایی یه منبع یونیورسال ولتاژ بزاری که توی 1 وات ؛ تقریبا کار سخت و هزینه بری نیست تازه اگرم ولتاژت تغییرات خرکی داشت مشکلی برای کارت پیش نمیاد! مثلا یوهو 180 شد 240!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X