اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی مدار

سلام به همه دوستان بزرگوار
    من به تازگی عضو فروم شما شدم و هدفم از این عضویت علاوه بر آشنایی با دوستان، کمک خواستن جهت ساخت چند مدار الکترونیکی هست که ساخت اونها برای من سردرگم کننده هست اما برای شما و تخصص شما شاید امری شناخته شده و راحت الوصول باشه !
    من چند تا مدار می خام که شرح اولیه این مدارها رو به دوستان می گم هرکس که می تونه این مدارهارو برای من بسازه ،بزرگوتری کنه و پیغام بگداره
    مدار اول - میخام یک آرمیچر 1.5 ولتی رو به طور متناوب با بازه های زمانی مشخص خاموش و روشن کنم- به این صورت که با زمان روشن بودن آرمیچر بین 5. ثانیه تا 2 ثانیه قابل تنطیم باشه و بعد از خاموش شدن به مدت مشابه ذکر شده (قابل تنظیم) خاموش باشه و سپس دوباره روشن بشه و این عمل تکرار بشه

مدار دوم - مدار تشخیص فاصله - اگه شیئ در فاصله 3 متری بود یک چراغ LEDروشن بشود - اگه شیی در فاصله 2 متری 2 چراغ و تا فاصله 10 سانتی که 5 چراغ روشن بشه

مدار سوم - مدار صوت سنج که هرچی شدت صوت منتشر شده در اتاق یا فضای بسته بیشتر شود تعداد چراغ های LED بیشتری روشن شود

منتظر نظرات گرانبهاتون هستم

پاسخ : طراحی مدار

سلام دوست عزیز
    در مورد مسئله ( :smile: ) اولتون باید بگم که راحت میشه با میکرو این کار رو کرد
    در مورد دوم باید از سنسورهای التراسونیک استفاده کنید ، اگه تو اینترنت سرچ کنید میتونید
    ازش مدارهایی پیدا کنید
    برای سومین مورد آی سی های مخصوص این کار وجود داره که تو بازار هم ازش گیر میاد
    در این مدار از یه آیسی به نام lm3915 استفاده شده که یکمی قیمتش بالاست ( 5 هزارو خورده )

این هم مدارش :

شما با برنامه نویسی آشنایید ؟
    مهم نیست که چه مدرکی دارید ، مهم این است که چه درکی دارید ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmad.e.c.m

در این مدار از یه آیسی به نام lm3915 استفاده شده که یکمی قیمتش بالاست ( 5 هزارو خورده )

ا
      جدا......یعنی اینقدر گرون شده :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
      ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

آره دوست عزیز قیمتها خیلی داغونه !

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          در مورد مسئله ( :smile: ) اولتون باید بگم که راحت میشه با میکرو این کار رو کرد
          در مورد دوم باید از سنسورهای التراسونیک استفاده کنید ، اگه تو اینترنت سرچ کنید میتونید
          ازش مدارهایی پیدا کنید

این هم مدارش :

شما با برنامه نویسی آشنایید ؟
          چرا از lm3915 ؟
          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
          // - - - - - - - - - -
          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
          // - - - - - - - - - -
          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

چون واسه این ساخته شده !

دیدگاه

بعید میدونم که این قیمت درست باشه این آی سی باید زیر هزار تومن باشه ! خوب اینکه از میکرو کنترلر گرونتر در میاد!
              این آی سی ها رو به صورت اختصاصی برای یک کاربرد مشخص و برای کاهش تعداد قطعات و در نهایت سهولت ساخت و در نتیجه کاهش قیمت نهایی کار ، میسازند.
              این آی سی و مشابهش LM3914 که خطی هست و برای نمایش دامنه تغیرات ولتاژ به کار میره و 3915 که لگاریتیمی هست و برای نمایش تغییرات متغیر هایی از قبیل توان و ... که در رابطه شون از توان دوم یک مولفه استفاده شده به کار می ره. :nerd:
              موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                الکی جو رو متشنج نکنید
                6 روز تو شیراز خریدم 1800
                روبو باز هم زده 2700

همین کارا رو میکنید که همه چی گرون میشه
                واللاااا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X