اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلید مورد نظر برای این مدار...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلید مورد نظر برای این مدار...

سلام
    من یک کلید برای مداری نیاز دارم که تصویرش را مشاهده میفرمایید. دو نفر کلید چاقویی را بهم پیشنهاد دادن ولی این کلید اصلا برای این کار نیست و نمیشه اینجا استفاده کرد. درسته؟
    میشه سریع تر بهم بگید چه کلیدی باید بخرم؟

در واقع بار (به فرض لامپ) یا باید به اینورتر متصل بشه یا به برق شبکه. برق شبکه و اینورتر به هیچ وجه نباید به هم متصل بشن.

____
    و یک سوال دیگه هم دارم که همینجا میپرسم. برای سری کردن 4 عدد باتری سرب اسید 24 ولت 200Ah از چه کابلی استفاده کنم؟ برای شارژشون چی؟ مشخصه کابل دقیق را بگید لطفا.

پاسخ : کلید مورد نظر برای این مدار...

کلیدی که میخواهی اسم علمیش : dpst هست از بازار بگردین پیدا میکنید double pole single throw
    یا گوگل سرچ کنید فوقش دیگه وارد میکنید
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

بارت چند کیلو واته
      می خای اتومات باشه یا دستی ؟

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

شما باید یک کلید گردون دوطرفه بخری مارک کاوه خوبه ایرانی هم هست از 5 آمپر تا 250 آمپر داره مارک خارجی هم trs

دیدگاه

سلام
          ببخشید بابت تاخیر در پاسخ.

برای جریان 30 آمپر میخوام ولی محض احتیاط 40 - 50 آمپر را مد نظر باید قرار داد.
          منظورتون از کید گردان کاوه این هست؟
          http://www.electrokaveh.com/Products/کلید-گردان-1.aspx

یعنی به فروشنده باید گفت کلید گردان کاوه؟ مدلی شماره ای چیزی برای تعیین آمپر و اینا نمیخواد؟
          درضمن این کلید برای مصارف روی کار مناسب هست؟ قرار نیست توی جایی نصب بشه ها!
          کسی میتونه کمی در مورد اتصال سیم هاش توضیح بده؟ باید به دانشگاه سفارش بدم بخره، برای همین باید توی انتخابش خیلی دقت کنم و اینکه بعد از خرید بدونم دقیق سیم کدوم ترمینال را کجا متصل کنم.

ممنون.

دیدگاه

سلام
            کلید دو طرفه به این صورت هست که دو تا ورودی داره و یک خروجی
            روی صفحه قاب جلوش هم 1 0 2 داره وقتی روی حالت 1 باشه ارتباط از طریق یکی از ورودی ها به خروجی برقرار میشه وقتی 2 باشه از طرف ورودی دوم و اگر 0 باشه هیچ ارتباطی بر قرار نیست
            رنج استانداردش هم...و 32 و 40 و 63 و .... هست که به نظر من برای کار شما 63 آمپر مناسب باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط singleboy
              سلام
              من یک کلید برای مداری نیاز دارم که تصویرش را مشاهده میفرمایید. دو نفر کلید چاقویی را بهم پیشنهاد دادن ولی این کلید اصلا برای این کار نیست و نمیشه اینجا استفاده کرد. درسته؟
              میشه سریع تر بهم بگید چه کلیدی باید بخرم؟

در واقع بار (به فرض لامپ) یا باید به اینورتر متصل بشه یا به برق شبکه. برق شبکه و اینورتر به هیچ وجه نباید به هم متصل بشن.

____
              و یک سوال دیگه هم دارم که همینجا میپرسم. برای سری کردن 4 عدد باتری سرب اسید 24 ولت 200Ah از چه کابلی استفاده کنم؟ برای شارژشون چی؟ مشخصه کابل دقیق را بگید لطفا.
              دوست عزیز چرا از کلید زبانه ای صفر یک دو استفاده نمی کنی؟ که جریان بالا رو ساپورت می کنه
              دوست عزیز شرط انتخاب کابل جریانشه من نمی دونم جریان سیستمت چقدره؟ این 200آمپر ساعت معنیش اینه که شما در یک ساعت 200 آمپر می تونی از باطری بکشی...
              هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

با سلام
                در مورد باتری ها معمولا باتری ها کنار هم و درون یه محفظه هستن پس طول کابلا کوتاهه...این خیلی مهمه...نصفه شبی یادم نمیاد فرمولشو اما مقاومت یک سیم نسبت مستقیم با مقاومت مخصوص کابل(مس) و طول ان و نسبت عکس با سطح مقطع ان دارد...اگه چیزی جا انداختم بزرگان یاداوری کنن.
                از طرفی مقدار توان اینورترتم مهمه که جریان اسمیش دربیاد....اگه بخوای همون 200 امپرو بکشه که سر یک ساعت باتری هات خالی بشن فک کنم با کابل 16 راحت جواب بدن البته 14 خوبه....در ضمن شما خودت استادی اما بست باتری ها رو حتما محکم کنی و محافظم واسش بزاری که اتصال نکنه که بوم :eek: :eek:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X