اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عجیب ولی واقعی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عجیب ولی واقعی

تو مسابقات شمشیر بازی دیدید که یه سیم بهشون آویزونه .. حالا یه اوکراینی اون سیم ها رو حذف کرده . بدون سیم کار می کنه .یه قسمت از مدار باید وقتی شمشر حریف شماره یک می خوره به حریف شماره2 یه چراغ روشن بشه . اما وقتی بیسیم باشه 2مدار جدا از هم رو چه طوری تشخیص بدیم که با هم ارتباط دارن ..
    راحت تر بگم : مدار 1 دارای یه +و - و یه خوروجیه ....مدار2 دارای یه ورودی و +و - دیگه هست . حالا اگه تو مدار شماره یک خروجیب وصل بشه به ورودی مدار شماره دو چه طوری بفهمیم که این اتفاق افتاده ..دقت کنید که مدار ما دارای یه ولتاز سورس یکسان نیست :angry:
    ایمان

پاسخ : عجیب ولی واقعی

البته اینم بگم اینکه کدوم زودتر برخورد کرده هم مهم هست .
    و اینکه مدت زمان این برخورد چقدر هست مهم هست ....باید از یک حدی بیشتر باشه

من دقیق متوجه سوال نشدم .... ولی به نظرم نکته عجیبی نداره این قضیه !
    لباس اونا یک جنس خاص داره + کلاهشون که در صورت تماس خوب ارتباط برقرار میشه ....
    من فکر کنم در هنگام برخورد تغییری در جریان اون قسمت ایجاد میشه که این تفاوت نشاندهنده تماس هست و خوب آلارم میده .... راستش زیاد هم دقیق نمیدونم ! :biggrin:

دیدگاه

نکته انحرافی اش اینجاست که : شما در واقع مدارت کامل نمیشه
      نوشته اصلی توسط eimangh
      راحت تر بگم : مدار 1 دارای یه +و - و یه خوروجیه ....مدار2 دارای یه ورودی و +و - دیگه هست . حالا اگه تو مدار شماره یک خروجیب وصل بشه به ورودی مدار شماره دو چه طوری بفهمیم که این اتفاق افتاده ..دقت کنید که مدارهای ما دارای یه ولتاز سورس یکسان نیست :angry:
      ایمان

دیدگاه

خوب اونی که زودتر ورودی گرفته یه سیگنال خروجی میده برای طرف مقابل و.....
        بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

سلام
          راستش همینجوری حدس زدم و ممکنه کاملا اشتباه باشه.
          میتونه هرکدوم از یک منبع جدا تغذیه بشه ( همراه شمشیر باز) و بتونه یک ولتاژ پالسی ( مثل شک دهنده های الکتریکی ) رو از طریق شمشیر به لبای حریف منتقل کنه. و روی لباس حریف هم یک دیتکتور قرار بده. در ضمن لباس از یک الیاف فلزی است و مثل یک قفس فاراده عمل میکنه و به شمشیر باز اسیب نمیرسونه.
          دلا تا کی در این زندان فریب این و آن بینی
          یکی زین چاه ظلمانی برون شو تا جهان بینی

دیدگاه

خوب من هم همین رو دارم میگم که این دوتا منبع از هم جدا هستن ... یعنی میشه با یه شوک این کار رو کرد ....ایول ایده ی خوبیه اما مدار ددکتوره این شوک چه طوریه؟؟؟؟
            ایمان

دیدگاه

فکر نکنم دیتکتورش خیلی سخت باشه. کافیه ورودی رو با زمین( به عنوان رفرنس که میتونه از طریق کفش هر بازیکن اتصال پیدا بکنه ) و یا یک باتری داخلی مقایسه بکنه. همین بسه که سیستم به اشباء بره و یا خروجی مقایسه کننده 1 باشه.

دیدگاه

سلام

فکر کنم اون دو تا مدار حتی وقتی سیم داشت به هم مرتبط نبود. :eek:
                یعنی درست نوک شمشیر یه چیزی شبیه ته خودکار داره ( یا بهتره بگم چیزی شبیه سنسور باز شدن در که وقتی در باز میشه چراغ روشن میشه البته با منطق برعکس ) که با فشار وارده، چند میلیمیتر میره داخل و با فنری که پشتشه بعد از قطع تماس میاد بیرون. و موقع داخل رفتن مدار کامل میشه و چراغ یارو روشن میشه. اگه به مسابقات دقت کرده باشید فشار فنر نوک شمشیر رو هم قبل از مسابقه با یه وزنه استاندارد تست میکنن که نکنه مال یکی با یه فشار خیلی جزیی داخل بره و فکر کنن ضربه خوبی زده. ( برای "فلوره": 500 گرم و برای "اپه": 750گرم و "سابر" رو نمیدونم ) با این حساب طرف کار خاصی نکرده. مداری ساخته که وصل شدن مدار رو با ارسال سیگنال رادیویی که فقط کافیه چند متر برد داشته باشه منتقل میکنه.

در واقع مدار با لباس کامل نمیشه بلکه با دکمه نوک شمشیر کامل میشه

همینه یا من خیلی پرتم؟

دیدگاه

موضوع بحث خیلی جالبه

درمورد نوک شمشیر شاید بدلیل اندازه گیری فشار از این سیستم استفاده بشه
                  اما در این صورت دیگه از چیزی مثل شوک نمیشه استفاده کرد، پس چطور بفهمیم ضربه به کجا خورده؟ ( در حالت بیسیم)
                  استفاده راحت از رپیدشیر و مگاپلود و سایر سرورها
                  http://rapidbaz.com/from/26877

دیدگاه

اگه تاچ پنل هایی که بازار اومده مشاهده کنید همه چیز دستگیرتون میشه
                    چهار مسیر دوتا عمودی و دوتا افقی کل سطح رو احاطه میکنه.
                    حالا با انتخاب یک نقطه ما دو مقاومت داریم که طول وعرض رو نشونمون میده
                    اهمی کردن سطح تماس کار مشگلی نیست
                    لباس از بدن ایزوله است
                    کف زمین هادی واز طریق بدن به شمشیر اتصال داره
                    مداری که به لباس متصله از زمین با زمین بازی مشترکه
                    بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

سلام
                      خدمت آقا بهزاد عرض کنم، فکر کنم توو سابر فقط ضربه مهم باشه. چون یک نمونه از اون شمشیر ها اصلا سرش چیزی نداره و چون شما بقیه رو میدونستید پس لابد اون سابر بوده :nerd:
                      آقا رضا ، البته من هم زیاد اطلاع ندارم ولی چند بار که مسابقات بچه های تیم ملی خودمون رو از نزدیک نگاه کردم، ندیدم که معلوم باشه کجای بدن ضربه خورده!
                      اون دوتا سیم که آویزونه به لباس وصله و لباس هم به شمشیر!
                      از طرف دیگه به یه دستگاه که وظیفه "بوق" رو به عهده داره وصله!
                      در ضمن نوک شمشیر هیچ چیزی نیست ( این مدل خاصش رو میگم)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X