اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری سرعت باد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری سرعت باد

سلام دوستان

من میخوام تو یک محفظه که باد از بالا وارد میشه و از کف خارج میشه سرعت باد (جریان هوا) را اندازه بگیرم . این را باید توضیح بدهم که ما هیچ دسترسی به فن و .. نداریم و اولین جایی که به جریان هوا دسترسی داریم بالای محفظه است. ضمنا میخوام سرعت باد را اندازه گیری کنم و این مقدار بین صفر (سکون) تا حداکثر 0.6 متر بر ثانیه می تواند باشد. دوستان چه پیشنهاد عملی دارند ؟ ممنون می شوم. :applause:
    شيطان که رانده گشت يک خطا بيشتر نکرد
    خود را براي سجده آدم رضا نکرد
    شيطان هزار مرتبه بهتر ز بي نماز
    او سجده را بر آدم و اين بر خدا نکرد

پاسخ : اندازه گیری سرعت باد

از نیروی آیرودینامیک میتونید استفاده کنی
    یه صفجه سبک رو که از یک طرف قابلیت چرخش داشته باشه (یه چیزی مثل پنجره های که از پایین باز میشه) بذار جلوی جریان باد بعد هر چقدر سرعت باد زیاد بشه این دریچه هم میره بالاتر بعد یه چیزی تو مایه ی روتاری انکودر بذار توی به محور چرخش اون صفحه تا بتونی میزان بالا رفت دریچه رو اندازه بگیری
    AYRIC

دیدگاه

از این سنسورهای خمشی که برای اندازه گیری زاویه است و مقاومت اون با خم کردن تغییر میکنه استفاده کن با یک ساختار مکانیکی مناسب سرعت باد رو به تغییرات مقاومت تبدیل میکنی و بعد بکمک یک باد سنج آماده اون رو کالیبره میکنی .
      مهم نیست چه مدرکى دارید
      مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

با سلام

با استفاده از جنس سبک بصورت چند قیف مانند که به چرخش در آوریم و با ولوم هرزگرد جهت و محاسبه تاخیر هر پالس نسبت به پالس قبلی ( فرکانس ) میتوان سرعت باد را نیز محاسبه کرد

دیدگاه

سلام
          ممنون از دوستان
          روشهایی که دوستان گفتند بعیده جواب بده چون حداکثر سرعت من فقط 0.6 متر بر ثانیه است. ضمنا جهت باد همیشه از بالا به پایینه و در این زمینه مشکلی نیست.
          شيطان که رانده گشت يک خطا بيشتر نکرد
          خود را براي سجده آدم رضا نکرد
          شيطان هزار مرتبه بهتر ز بي نماز
          او سجده را بر آدم و اين بر خدا نکرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kaja2012
            سلام
            ممنون از دوستان
            روشهایی که دوستان گفتند بعیده جواب بده چون حداکثر سرعت من فقط 0.6 متر بر ثانیه است. ضمنا جهت باد همیشه از بالا به پایینه و در این زمینه مشکلی نیست.
            روش دوستمون Shapour-Ardebil توی سرعت های پایین هم جواب میده.فقط باید اون چند پره ای که جلوی باد قرار میگیره خیلی روون بچرخه بعد با یه فرستنده و گیرنده IR دوطرف اون چرخ میشه میزان چرخش رو اندازه گرفت
            AYRIC

دیدگاه

البته بارومتر آماده هم هست که یک سنسور اندازه گیری شبیه یک فن داره و خود دستگاهش هم اندازه یک مولتی متره برند لوترون فکر میکنم قیمتش هم مناسب بود.
              یه ایده دیگه برای اندازه گیری سرعت های کم میتونه اندازه گیری تغییرات دمایی یک شی داغ در اثر وزش باد باشه که شاید پیاده سازی و کالیبره کردنش مشکل باشه
              در ضمن این روش در فلومتر های با جریان بسیار پایین بکار میره
              مهم نیست چه مدرکى دارید
              مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X