اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز در avr چه شکلی هست؟میشه با چشم دید؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز در avr چه شکلی هست؟میشه با چشم دید؟

سلام دوستان ،ما تو avr فقط راه های حذف نویز رو دیدیم و اصلا نمیدونیم که این آقای نویز به چه شکلی هست!!!! :eek:
    درکل ماهیت و جنس و یا خود این نویز چیه؟از کجا میآد و به چه صورت رو میکرو تاثیر میزاره؟
    آیا میشه نویز رو دید (اسیلوسکوپ)و مدار رفع نویز رو طراحی کرد؟
    آیا نویز دارای ولتاژ و جریان هست؟
    چرا avr اینقدر رو نویز حساس هست و نویز رو چه بخش هایی از avr تاثیر میزاره؟
    اصلا چرا نویز باید رو avr تاثیر بزاره :cry2:
    این نویز رو بگیرم مثل سگ میکشمش

دوستان کسی اطلاعاتی داره بگه تا ما هم این نویز رو بشناسیم.
    ممنون دوستان.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : نویز در avr چه شکلی هست؟میشه با چشم دید؟

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
    سلام دوستان ،ما تو avr فقط راه های حذف نویز رو دیدیم و اصلا نمیدونیم که این آقای نویز به چه شکلی هست!!!! :eek:
    درکل ماهیت و جنس و یا خود این نویز چیه؟از کجا میآد و به چه صورت رو میکرو تاثیر میزاره؟
    آیا میشه نویز رو دید (اسیلوسکوپ)و مدار رفع نویز رو طراحی کرد؟
    آیا نویز دارای ولتاژ و جریان هست؟
    چرا avr اینقدر رو نویز حساس هست و نویز رو چه بخش هایی از avr تاثیر میزاره؟
    اصلا چرا نویز باید رو avr تاثیر بزاره :cry2:
    این نویز رو بگیرم مثل سگ میکشمش

دوستان کسی اطلاعاتی داره بگه تا ما هم این نویز رو بشناسیم.
    ممنون دوستان.
    خب این یه توضیح جامع و کامل رو مطلبه. :rolleyes: مقاله ای به خوبی این توی نت هست که توضیح داده باشه؟:
    Understanding Noise Terms In Electronic Circuits

و آیا مرجعی به خوبی صفحه ویکی این واژه هست؟:
    Noise (electronics)

دیدگاه

سلام دوست عزیز نویز در هر مداری متناسب با شرایط اون مدار وجود داره اما در میکرو بیشتر موقعه ای که از کانال adc بخصوص موقعه ای که فرکانس کلاک رو بالا انتخاب میکنی تا نمونه برداری کنه از دنیای بیرون از میکرو با نویز مواجه میشی راهای زیادی هست برای این کار یکیش همون استفاده از خازنهای 22 پیکو فارادی اما راه دیگه ای که من انجام دادم اینه که ابا ورقه آلمینیومی دور تا دور مدارو شیلد کنی و به زمین مدارت وصل کنی-یه راه دیگه اینه که برای هر قسمت مدارت زمین جدا طراحی کنی اگه نویزت هم ناشی از منبع تغذیه باشه می تونی یه خازن در ورودی مدارت بذاری روی یعنی رو ولتاژ خروجی منبع تغدیه ات.اما در مورد این که بشه با اسکوپ شکل موج را ببینی اون هم بستگی داره به اینکه چه پروژه ای می خوای بسازی با میکرو.اگه سوالی باز داشتی در خدمتیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
        خب این یه توضیح جامع و کامل رو مطلبه. :rolleyes: مقاله ای به خوبی این توی نت هست که توضیح داده باشه؟:
        Understanding Noise Terms In Electronic Circuits

و آیا مرجعی به خوبی صفحه ویکی این واژه هست؟:
        Noise (electronics)
        مقاله ها که حتما 20 هست <ولی مشکل اینجاست که من اینگلیسیم زیاد خوب نیست :redface:
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sormehr2012
          سلام دوست عزیز نویز در هر مداری متناسب با شرایط اون مدار وجود داره اما در میکرو بیشتر موقعه ای که از کانال adc بخصوص موقعه ای که فرکانس کلاک رو بالا انتخاب میکنی تا نمونه برداری کنه از دنیای بیرون از میکرو با نویز مواجه میشی راهای زیادی هست برای این کار یکیش همون استفاده از خازنهای 22 پیکو فارادی اما راه دیگه ای که من انجام دادم اینه که ابا ورقه آلمینیومی دور تا دور مدارو شیلد کنی و به زمین مدارت وصل کنی-یه راه دیگه اینه که برای هر قسمت مدارت زمین جدا طراحی کنی اگه نویزت هم ناشی از منبع تغذیه باشه می تونی یه خازن در ورودی مدارت بذاری روی یعنی رو ولتاژ خروجی منبع تغدیه ات.اما در مورد این که بشه با اسکوپ شکل موج را ببینی اون هم بستگی داره به اینکه چه پروژه ای می خوای بسازی با میکرو.اگه سوالی باز داشتی در خدمتیم
          ولی هنوز نمیدونم نویز چه شکلی هست دقیقا!!
          ببینید من میخام avr رو ببرم تو صنعت واسه همین نویزش اینقدر میترسم که.یه چی بگم اینکه من به pic حسودیم میشه ،اونا اصلا بدون خازن و فیلتر و اینا pic رو تو محیط پر نویز استفاده میکنن و اما ما چی :cry2:هزارتا فن باید بزنیم.
          برا همین میخام دقیقا نویز رو بشناسم وببینمشو در موردش تصمیم بگیرم ومیدونم دارم دنبال دردسر میرم اما نویز خیل مهمه تو صنعت یا هرجای دیگه که واسه جنگ باهاش باید اونو بشناسیم دقیقا.
          حالا شماها میدونید کاه از کجا باید منابع یا هرچیزی که اطلاعاتی از نویز به من بده تا خوب بشناسمش ،رو از کجا میتونم پیدا کنم؟
          از کجا باید تحقیقاتم رو شروع کنم؟
          ممنون :nerd:
          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

... یه چی بگم اینکه من به pic حسودیم میشه ،اونا اصلا بدون خازن و فیلتر و اینا pic رو تو محیط پر نویز استفاده میکنن و اما ما چی :cry2:هزارتا فن باید بزنیم...
            اصلا اینطوری نیست!
            شما نمی تونی PIC رو با AVR مقایشه کنی.
            درسته که خیلی PIC با کیفیته ولی اونا هم مشکل نویز دارن. فقط کمتر از AVR هستش. در عوضش AVR هم یه چیزایی داره که PIC نداره. مثلا سرعت بیشتر!
            هر وقت به محصولات شرکت اتمل و میکروچیپ نگاه میکنم به یاد شرکتهای مایکروسافت و اپل میفتم. اپل با مشتری های خاص و گرون قیمت و خیلی با کیفیت
            مایکروسافت با مشتری های تقریبا همه گانی و ارزان و مناسب.
            اینجا اپل همون میکروچیپ هستش و اتمل هم مایکروسافت.
            مشکل نویز موضوع نگران کننده بزرگی نیست. توصیه های عالی شده توی همین فروم خودمون که با اجراش از شر این مسائل خیلی راحت، راحت میشی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
              اصلا اینطوری نیست!
              شما نمی تونی PIC رو با AVR مقایشه کنی.
              درسته که خیلی PIC با کیفیته ولی اونا هم مشکل نویز دارن. فقط کمتر از AVR هستش. در عوضش AVR هم یه چیزایی داره که PIC نداره. مثلا سرعت بیشتر!
              هر وقت به محصولات شرکت اتمل و میکروچیپ نگاه میکنم به یاد شرکتهای مایکروسافت و اپل میفتم. اپل با مشتری های خاص و گرون قیمت و خیلی با کیفیت
              مایکروسافت با مشتری های تقریبا همه گانی و ارزان و مناسب.
              اینجا اپل همون میکروچیپ هستش و اتمل هم مایکروسافت.
              مشکل نویز موضوع نگران کننده بزرگی نیست. توصیه های عالی شده توی همین فروم خودمون که با اجراش از شر این مسائل خیلی راحت، راحت میشی.
              شما خودتون تو محیط صنعتی ازش استفاده کردین؟
              پرنویز ترین جایی که استفاده کردین کجا بود وخوب جواب گرفتین؟
              (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

من به شخصه توی موتورخانه استفاده کردم البته توی کاربردهای زیادی استفاده کردم تا حالا مشکلی نداشته الان دو سه سالی هست داره بدون هیچ مشکلی کار می کنه.

دیدگاه

دیدم خیلی درگیر نویز شدی برات گشتم فقط فکر کنم این لینک جواب به سوالاتت بده.http://www.techno-electro.com/292-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B2-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%B4.htmlشرمنده من سرعت اینترنتم زیاد بالا نیست برات پلود کنم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sormehr2012
                    دیدم خیلی درگیر نویز شدی برات گشتم فقط فکر کنم این لینک جواب به سوالاتت بده.http://www.techno-electro.com/292-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B2-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%B4.htmlشرمنده من سرعت اینترنتم زیاد بالا نیست برات پلود کنم .
                    خیلی ممنون از وقتی که گذاشتی.بسیاز عالی بود . :applause:
                    کم کم دارم نویز رو میشناسم.فقط با اسکوپ بتونم ببینمش خیلی خوب میشد.
                    یعنی مثل سگ میکشمش :mrgreen:
                    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتی.بسیاز عالی بود . :applause:
                      کم کم دارم نویز رو میشناسم.فقط با اسکوپ بتونم ببینمش خیلی خوب میشد.
                      یعنی مثل سگ میکشمش :mrgreen:
                      با سلام خیلی هم نگران کننده نیست....نترس
                      توی سایت knowledge plus.ir یه مقاله هست که کامل درباره نویز توضیح داده بخونیش پشیمون نمیشی.
                      در ضمن اگه نویز رو پیدا کردی از طرف منم بزنش :mrgreen:
                      تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

خواهش می کنم امیدوارم که مفید باشه

دیدگاه

اینطور که من فهمیدم این خازن های کوچولوی عدسی 104 که ما نزدیک میکرو باید بزاریم <میآد نویز ها رو که دارای فرکانس هستن رو با کله میزنه زمین و مثل سگ سقط میکنه اونارو :mrgreen:.چون همونطور که میدونیم میکرو به تغذیه با خط صاف نیاز داره و هر موجی که توش باشه یعنی نویز هست و و خازن هم تو فرکانس اتصال کوتاه میشه و اون فرکانس و جریان رو از خودش عبور میده و زمین میکنه.
                          خوب الان سوال اینجاست که ما جای 104 یه خازن دیگه بزاریم تا حتی نویز های خیلیی ریز و هم زمین کنه <باید چی خازن بزاریم؟
                          مثلا فرکانس های پایینو از خودش عبور بده و فقط خط صاف به میکرو برسه.
                          اصلا برای حذف نویز چجوری خازن محاسته میکنن؟ :nerd:
                          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

اصلا برای حذف نویز چجوری خازن محاسته میکنن؟ :nerd:
                            محاسبه ی خاصی نداره! بیشتر تجربی و یک مقدار خاص است! البته با شناسایی شکل نویز می شود براساس محاسبه به مقدار یک خازن رسید!

ولی گفتم اغلب یک مقدار خاص توی مدارات استفاده می شود،معمولاً حدود 1000میکرو ، اگه بخواهید مخلفاتش رو هم زیاد کنید یک 104 هم موازی کنید.
                            همواره يادمان باشد:
                            1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
                            2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
                            3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

واقعا حذف نویز در میکروها یک تکنیک هست و بعضی جاها حیاتی هستش.
                              دوستانی که تجربه دارن لطفا بگن یک میکرو مثلا ATMEGA32 رو چجوری از نویز ایزوله میکنید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X