اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از LCD رنگی نوکیا 6100 در پروژهها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از LCD رنگی نوکیا 6100 در پروژهها

با سلام،

در این تاپیک درایور LCD رنگی نوکیا 6100 رو تقدیم دوستان میکنم. امیدوارم که مفید فایده باشه .... :mrgreen:

این LCD با رزولوشن موثر 129 در 129 پیکسل رنگی ( در سه مد رنگ 8 و 12 و 16 بیتی ) با دو نوع چیپ ست عرضه شده، یک چیپ ست فیلیپس PCF8833 ( که معمولا از این نوع هستند! ) و دیگری اپسون S1D15G00 و پروتکل ارتباطی این LCD از نوع SPI هستش و قیمت اون در بازار فعلی حدود 8 هزار تومنه .....

این LCD ابعاد بسیار کوچک و خوبی داره و با توجه به تعداد کم پین های ارتباطی و رنگی بودن، گزینه بسیار مناسبی برای استفاده های دائمی و موقت در مدارات شماست! :mrgreen:

درایور ارائه شده در اینجا برای چیپ ست PCF8833 هستش که با اندکی تغییرات میشه اون رو برای S1D15G00 استفاده کرد!
    پروتکل ارتباطی پیش بینی شده در این درایور SPI سخت افزاری ( با سرعت بالا در دو مد با تنظیمات کتابخانه خارجی ارائه شده و دستورات داخلی درایور بدون نیاز به کتابخونه خارجی ) و SPI نرم افزاری یا مجازی ( با سرعت کمتر ) هستش که در هدر فایل N6100config.h قابل انتخابه .....
    روتین های متنوعی از جمله پاک کردن افکتیو، رسم موج ( Oscope ) رسم چارت FFT ، نمایش عکس و غیره در این درایور در نظر گرفته شده ....

سخت افزار پیشنهادی هم اینه :

فقط توجه داشته باشید که برای تغذیه LCD نباید بطور همزمان از 3.3 ولت و 5 ولت استفاده کنید! ( فقط یکیش، همونی که در دسترسه رو استفاده کنید!!! )

سعی شده با ارائه مثال های متنوع در فایل main.c روش استفاده از توابع و دستورات شرح داده بشه، چند تا تصویر از اجرای مثال ها در ذیل دیده میشه :

( بزودی پروژه FFT و Oscope با این LCD ارائه خواهد شد! :nerd: )

کتابخونه های ارائه شده به همراه این پروژه عبارتند از :
    N61 درایور LCD رنگی نوکیا 6100
    SPI درایور SPI در مد مستر و اسلیو
    Graphic روتین های رسم اشکال هندسی ( آخرین نسخه )
    FONT روتین های فونت فارسی، انگلیسی و عربی ( آخرین نسخه، منطبق شده برای LCD های رنگی )
    sFONT روتین های فونت ساده و کم حجم ( آخرین نسخه، منطبق شده برای LCD های رنگی )

http://s2.picofile.com/file/7903060535/N6100_4.rar.html

موفق و پیروز باشید .....
    مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

پاسخ : استفاده از LCD رنگی نوکیا 6100 در پروژهها

با سلام
    جناب آقای نوربخش عزیز بر خودم واجب میدونم که از زحماتی که متقبل می شید و اطلاعات خود را بدون هیچ چشمداشتی در اختیار دیگران میگذارید تشکر کنم امیدوارم همواره موفق و موید باشید و همچنان منتظر پروژه های جالب جنابعالی هستیم به امید بهروزی....
    حضرت علی(ع):
    أَشرَفُ الخَلاَئِقِ اَلوَفَا بِالعَهد.
    شریفترین خصلتها وفاى به عهد است.

دیدگاه

با سلام و تشکر از شماواقعا دمت گرم کارت درسته،این lcd نوع خاصی نداره یعنی فقط کافیه یکی بگیریم یا نوع چیپش فرق میکنه؟

دیدگاه

سلام.
        خیلی ممنون از سخاوتی که همیشه به خرج میدید جناب نوربخش.
        یه سوالی داشتم، در مدار پیشنهادیتون من ترازیستوری نمیبینم ولی مثل اینکه در مداری که
        برای خودتون ساختید ( تو عکس‎ها ) یک عدد ترازیستور هم وجود داره.
        درست عرض میکنم؟
        بازم بخاطر پروژه های قشنگی که قرار میدید تشکر مکنم.
        شاد و سلامت باشید

دیدگاه

من یه اسکپ درست کردم ولی سرعت پایین بود و یه مشکلایی داشت اینم عکسش اگه حاضرید من اطلاعاتی که کسب کردمو بزارم شما هم بزلرید یه چیز خوب از اون تو در بیاد نظرتون چیه؟
          ورژن یک

ورژن دو

ورژن سه

ورژن چهارش آخرینورژنه که اگه قبول کنید با هم بزنیم من مداری برای اسکوپ طراحی کردمخیلی جالب که همه کار میشه باهاش کرد و حدودا اگهمیکرو اورکلاک شه فک کنم یه 500 کیلو هرتزی جواب بده من تاصد کیلو هرتز جواب گرفتم ولی ورژن های بعدی که شاید با آرم باشه تا یک مگ ایشالله خواهد بود

دیدگاه

با سلام،

نوشته اصلی توسط ناصر عظیمی
            با سلام
            جناب آقای نوربخش عزیز بر خودم واجب میدونم که از زحماتی که متقبل می شید و اطلاعات خود را بدون هیچ چشمداشتی در اختیار دیگران میگذارید تشکر کنم امیدوارم همواره موفق و موید باشید و همچنان منتظر پروژه های جالب جنابعالی هستیم به امید بهروزی....
            من هم بخاطر توجهی که دارید از شما تشکر میکنم و براتون آرزوی موفقیت دارم .....

نوشته اصلی توسط زوار
            با سلام و تشکر از شماواقعا دمت گرم کارت درسته،این lcd نوع خاصی نداره یعنی فقط کافیه یکی بگیریم یا نوع چیپش فرق میکنه؟
            همونطور که توی پست اول اشاره کردم، این LCD دو نوع چیپ ست داره، یکی مال اپسونه به شماره S1D15G00 و دیگری مال فیلیپس به شماره PCF8833 ، از اونجایی که تقریبا تمام LCD های موجود در بازار ما با چیپ فلیپس هستند، این درایور هم برای اون نوشته شده، البته این دو نوع چیپ تفاوت های جزئی با هم دارند و با تغییرات خیلی کمی میشه با این درایور اونها رو هم راه اندازی کرد ....

نوشته اصلی توسط سینا_80
            سلام.
            خیلی ممنون از سخاوتی که همیشه به خرج میدید جناب نوربخش.
            یه سوالی داشتم، در مدار پیشنهادیتون من ترازیستوری نمیبینم ولی مثل اینکه در مداری که
            برای خودتون ساختید ( تو عکس‎ها ) یک عدد ترازیستور هم وجود داره.
            درست عرض میکنم؟
            بازم بخاطر پروژه های قشنگی که قرار میدید تشکر مکنم.
            شاد و سلامت باشید
            از لطف شما سپاسگزارم، من هم برای شما آرزوی بهترین ها رو دارم .....

در مدار از هیچ ترانزیستوری استفاده نشده و سخت افزار دقیقا همونی هست که شماتیکش ارائه شده و اونی که شما در عکس میبینید، یک جامپر هستش برای انتخاب ولتاژ 5 ولت و یا 3.3 ولت ( چون در کانکتور SPI ای که من بطور استاندارد روی برد هام قرار میدم، هر دو ولتاژ متصله، مجبورم با اون جامپر فقط یکیش رو انتخاب کنم! )

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

با سلام

باز هم بمبی دیگر ( به قول مدیر عامل استقلال ) واقعا عالی وتشکر فراوان از شما در مورد پیشنهاد قبلی اینجانب آیا اقدامی کردید ؟؟؟
              ---->>> http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...6202#msg496202

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza javahery
                من یه اسکپ درست کردم ولی سرعت پایین بود و یه مشکلایی داشت اینم عکسش اگه حاضرید من اطلاعاتی که کسب کردمو بزارم شما هم بزلرید یه چیز خوب از اون تو در بیاد نظرتون چیه؟
                .....
                ورژن چهارش آخرینورژنه که اگه قبول کنید با هم بزنیم من مداری برای اسکوپ طراحی کردمخیلی جالب که همه کار میشه باهاش کرد و حدودا اگهمیکرو اورکلاک شه فک کنم یه 500 کیلو هرتزی جواب بده من تاصد کیلو هرتز جواب گرفتم ولی ورژن های بعدی که شاید با آرم باشه تا یک مگ ایشالله خواهد بود
                با سلام،

من قبلا در جاهای دیگه از این سایت گفتم که ساختن اسکوپ با میکرو کنترلرها ارزون تر از خریدن یک اسکوپ نیست و دردسرهای فراوانی داره و در نهایت هم به نتیجه مطلوبی که انتظارش میره هم ختم نخواهد شد! و ساختن اسکوپ با میکرو فقط جنبه های آموزشی و کسب تجربه اش جالبه! :mrgreen:

در هر صورت باید بگم که من قبلا هم در ساختن اسکوپ برای برخی دوستان که پروژه دانشجویی اونها بوده ( در همین سایت ) با اونها مشارکت داشتم و به نتایج خوبی هم ختم شد و باز هم اگر شما مایل هستید، آمادگیش رو دارم که در یک تاپیک مخصوص همین موضوع با شما همفکری و همکاری داشته باشم ( البته کاملا اوپن سورس و با جزئیات کامل! )

ضمنا، در پروژه اسپکتروم آنالیزر که در قسمت پروژههای تکمیل شده همین سایت قرار داره، به فراخور نیاز به این موضوع پرداخته شده و در نوشتن این درایور هم به روتین اسکوپ توجه شده، چون همونطور که توی پست اول اشاره کردم، میخوام پروژه FFT رو با این LCD هم ارائه کنم ( البته همه چیز آماده و تست شده است، دیروز که میخواستم پروژه رو توی سایت بزارم، کامپیوترم خراب شد و دسترسی به پروژه مقدور نبود! :surprised: ) شما هم یه نگاهی بهش بندازی هم بد نیست .....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shapour-Ardebil
                  با سلام

باز هم بمبی دیگر ( به قول مدیر عامل استقلال ) واقعا عالی وتشکر فراوان از شما در مورد پیشنهاد قبلی اینجانب آیا اقدامی کردید ؟؟؟
                  ---->>> http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...6202#msg496202
                  با سلام،

خواهش میکنم برادر، قابلی نداره .....

پیشنهاد شما هم در دست اقدامه، البته در ماه جاری، خیلی پیش نمیره!
                  ( چون قصد دارم همه کتابخونه ها رو یکبار بطور کلی بازنگری کنم، یه خورده زمان میبره. سعی میکنم که تاپیکش رو ایجاد کنم و یکی یکی کتابخونه ها رو بازنگری کرده و اونجا قرار بدم .... )

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

من حاضرم با هم همکاری داشته باشیم و یه سوال که آیا شما در زمینه نمونه برداری از یک ولتاژ سینوسی کاری کردید؟ من خودم مداری به شکل زیر بستم که یه سلکتور است و یه شیفت دهنده ولتاژ آیا شما پیشنهاد بهتری دارید؟ تا 12 ولت جواب میده

]

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : استفاده از LCD رنگی نوکیا 6100 در پروژهها

من حاضرم با هم همکاری داشته باشیم و یه سوال که آیا شما در زمینه نمونه برداری از یک ولتاژ سینوسی کاری کردید؟ من خودم مداری به شکل زیر بستم که یه سلکتور است و یه شیفت دهنده ولتاژ آیا شما پیشنهاد بهتری دارید؟ تا 12 ولت جواب میده

...
                      اولا، برای این موضوع یک تاپیک مجزا ایجاد کنید و ادامه کار رو در اونجا پیگیری کنید.
                      دوما، تمام کارهایی که در این مورد تا به حال انجام دادید، اعم از سخت افزار و نرم افزار رو در اونجا قرار بدید تا روی اونها شروع به کار کنیم.
                      سوما، این چیزی که شما ارائه کردید، اصلا اصولی نیست، فقط برای راه افتادن کار و تست های اولیه خوبه! در تاپیک جدید مدار پیشنهادی خودم رو ارائه خواهم کرد.
                      چهارما، از اینکه حاضرید با من همکاری داشته باشید هم از شما ممنونم!

ادامه ماجرا رو در اونجا پیگیری میکنیم! :mrgreen:

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

جناب نوربخش
                        میخواستم بدونم در صورتیکه این ال سی دی رو پیدا نکنیم از ال سی دی های جدیدتر بازار کدامیک مشابه میباشند و میتوان جایگزین کرد چون این مدل کمی قدیمیه و براحتی پیدا نمیشه در مورد ال سی دی 1100 هم که نسبتا" گرونتر شده اگر راهنمایی کنین ممنون میشم...
                        حضرت علی(ع):
                        أَشرَفُ الخَلاَئِقِ اَلوَفَا بِالعَهد.
                        شریفترین خصلتها وفاى به عهد است.

دیدگاه

یه نرم افزلر هست به اسم nokia lcd finder اونو دانلود کن همه چیزو متوجه میشی

دیدگاه

یه نرم افزلر هست به اسم nokia lcd finder اونو دانلود کن همه چیزو متوجه میشی
                            این مشابه هاش با همین کتابخونه آقای نوربخش کار میکنن ؟؟؟
                            قیمتشون در همین حد هست ؟ یه فروشگاه میشه معرفی کنید این ال سی دی رو بفروشه ؟

معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

با سلام،

LCD های 6100 و 3100 و 3200 و 3120 که میدونم یکی هستند ....
                              میتونید به قیمت 6 تا 9 هزار تومن از طبقه سوم یا چهارم پاساژ علاء الدین تهیه کنید ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X