اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط RamReader با میکرو کنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط RamReader با میکرو کنترلر

با سلام به همه دوستان
    بچه ها کسی تا حالا فکرشو کرده به جای اتصال مستقیم یک کارت حافظه به میکرو بیایم یه رم ریدر رو به میکرو وصل کنیم که دیگه مشکل پروتوکل های مختلف ارتباطی حافظه ها رو نداشته باشم و فقط بوسیله پورت USB با چیپ ست رم ریدر ارتباط برقرار کنیم و اطلاعات خودمون رو رد و بدل کنیم ...؟ oo:
    من شنیدم که برای ارتباط با USB نیاز به یک هاست است که چیپ ست خودش رو به آن معرفی و بعد از پیکربندی بتونه تبادل اطلاعات کنه؟؟
    حالا یه سئوال چطوری میشه یک میکرو نقش این هاستمون رو بازی کنه ؟
    2-اصلا به نظرتون این کار عملی است چون آی سی هایی که تو این رم ریدر ها استفاده شده تجاری است و فکر نکم نشقه یا چیزی بشه ازشون گیر اورد!!
    (هم اکنون نیازمند هم فکریتان هستیم بنیاد ایده های عجیب)
    یا علی فیلاااا....

پاسخ : ارتباط RamReader با میکرو کنترلر

نه به نظر اصلا عملی نمیااد/
    با میکرو که نه
    ولی به هر حال IC هاش هستند.
    اگر آن كس كه بايد باشد، نيستي ؟
    پس چه فرقي مي كند كه كيستي ؟

دیدگاه

شما نیاز به یک USB Host Controller نیاز دارید ، حال چه سخت افزازی چه نرم افزاری .

بعد باید کلاس درایور مربوط به Mass Storage Device و SCSI Controller رو بنویسید .
      فتو بلاگ من
      کاردستی ها :
      روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
      فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
      کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrmehdi
        با سلام به همه دوستان
        بچه ها کسی تا حالا فکرشو کرده به جای اتصال مستقیم یک کارت حافظه به میکرو بیایم یه رم ریدر رو به میکرو وصل کنیم که دیگه مشکل پروتوکل های مختلف ارتباطی حافظه ها رو نداشته باشم و فقط بوسیله پورت USB با چیپ ست رم ریدر ارتباط برقرار کنیم و اطلاعات خودمون رو رد و بدل کنیم ...؟ oo:
        من شنیدم که برای ارتباط با USB نیاز به یک هاست است که چیپ ست خودش رو به آن معرفی و بعد از پیکربندی بتونه تبادل اطلاعات کنه؟؟
        حالا یه سئوال چطوری میشه یک میکرو نقش این هاستمون رو بازی کنه ؟
        2-اصلا به نظرتون این کار عملی است چون آی سی هایی که تو این رم ریدر ها استفاده شده تجاری است و فکر نکم نشقه یا چیزی بشه ازشون گیر اورد!!
        (هم اکنون نیازمند هم فکریتان هستیم بنیاد ایده های عجیب)
        یا علی فیلاااا....
        RAM Reader دیگه چیه!!!
        بفرمایید Flash Card Reader :smile:
        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shockley

RAM Reader دیگه چیه!!!
          بفرمایید Flash Card Reader :smile:
          سلام و تشکر از اینکه اطلاعات غلط من رو درست کردید بابا شما اوسای کارید ما شاگرد روز اولی...
          زیاد سخت نگیر ...
          یه نظر می دادی بهتر نبود ... بهر حال
          آیا به نظر دوستان می شه روی یه میکرو این هاست مورد نیاز USB و تشکیلات یه درایور رو پیاده سازی کرد ...؟
          یا یه ایده دیگه اگه ما مثلا یه میکرو رو بخوایم به یه مودم وصل کنیم که بتونه با پایانه های استاندارد آن تبادل اطلاعات کنه اگه ما بیام یه میکرو رو طوری برنامه ریزی کنیم که بتونه یکسری دی ال ال رو از تو یه مموری بخونه و بعد بیاد توابع داخل این دی ال ال ها رو شبیه سازی کنه و با سخت افزار مودم ارتباط برقرار کنه خیلی عالی می شه نه اون وقت یه وسیله 100% پورتال داریم که می تونیم هرجایی با هر سخت افزار جانبی را بهش وصل کنیم....>>////؟
          (فکر کنم خیلی رویایی گفتم از حد ایده رفته تو مایه های توهم نه؟؟؟؟ oo: )
          نظرتون جیسسسسسسسسسسسسسسسسست؟...

دیدگاه

شما به راحتی میتونید اطلاعات کارت مموری رو بخونید فقط با چند سیم واین بارها در سایت بحث شده ونیازی به ,USB نیست
            چیزی که مهمه اینه که اون اطلاعات رو میکرو بدرد ما نمیخوره چون اطلاعات صدا وتصویر که معمولا رو کارتهاست نیاز به پردازشهای سرعت بالا داره
            بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

usb host controller رو میتنونید توی بعضی از میکرو های پیشرفته ببینید ( نوع سخت افزاریش ) . نوع نرم افزاریش هم موجوده ، یه بابای با atmega32 به دونه ساخته بود .

اما اصل کار نوشتن درایور برای mass storage device هست . مستندات برای ساختن یک mass storage به حد کافی دیدم ، یه کتابی هم در این باره هست : USB.Mass.Storage.Designing.and.Programming.Devices .and.Embedded

که مراحل ساختن یک mass storage رو قدم به قدم توضیح میده ( با یک میکروی pic16 ) . اما ما برعکسش رو میخواهیم .

---

یا یه ایده دیگه اگه ما مثلا یه میکرو رو بخوایم به یه مودم وصل کنیم که بتونه با پایانه های استاندارد آن تبادل اطلاعات کنه
              از مودم های اکسترنال با پورت سریال میتونید استفاده کنید .

اگه ما بیام یه میکرو رو طوری برنامه ریزی کنیم که بتونه یکسری دی ال ال رو از تو یه مموری بخونه و بعد بیاد توابع داخل این دی ال ال ها رو شبیه سازی کنه و با سخت افزار مودم ارتباط برقرار کنه خیلی عالی می شه نه اون وقت یه وسیله 100% پورتال داریم که می تونیم هرجایی با هر سخت افزار جانبی را بهش وصل کنیم....>>////؟
              خودتون که جواب خودتون رو دادید !
              فتو بلاگ من
              کاردستی ها :
              روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
              فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
              کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

آخه DLL که دردی رو دوا نمیکنه.
                شما اگه وقت، دانش و ... رو بذارین کنار هزینه مصرفی برای پروژه و سودی که از این پروژه حاصل خواهد شد، برای یک Embedded System اصلا عملی به نظر نمیاد.

اگه برای WinXP تا به حال Driver نوشته باشین،آ‌ متوجه میشین که
                خود Windows هم تو کارای Low Level ش مونده !!
                با کوچکترین اشتباهی به سرعت هر چه تمام تر Kernel از کار میفتهآ‌ !!
                از DLL نمیشه صحبتی کرد که اصلا دردی رو دوا نمی کنه.
                حتی نسخه های مختلف Windows هم DLL های یکسانی ندارند.
                لذا اصلا لزومی نداره بیایم PE Formatآ‌ رو رعایت کنیم.

نهایتا :
                میتونین برین سراغ ARM9 و WinCE که روی اون Runآ‌ میشه.
                منتها از مشکل کمبود Third-Party Support و Toolbox های کامل رنج میبره.

ولی به هر حال یک سیستم عملی Embedded آ‌و Portable هستش.

همچنین USB Host هایی هستند که به راحتی Mass-Storge رو حتی به صورت
                سخت افزاری Drive میکنن. خیلی راحت.
                همینطور در مورد Modem و ...
                اگر آن كس كه بايد باشد، نيستي ؟
                پس چه فرقي مي كند كه كيستي ؟

دیدگاه

تشکر از جواب هاتون
                  همچنین USB Host هایی هستند که به راحتی Mass-Storge رو حتی به صورت
                  سخت افزاری Drive میکنن. خیلی راحت.
                  همینطور در مورد Modem و ...
                  میشه یه مقدار این قسمت رو گسترش بدید...

دیدگاه

سلام به همگی
                    راستش من دنبال حل مشکل خودم بودم که اینجا اومدم و شاید هم این موضوع ارتباط زیادی با سوال نداشته باشه ولی خب اگه ممکنه سوالم رو جواب بدید""" من یه دستگاهی میآ‌خواهم که بتونه اطلاعاتی رو که بنده فرمتش رو نمیآ‌شناسم و از طریق یک پورت سریال(RS232) ارسال میآ‌شه ذخیره کنه و اونهارو با فرمت دلخواه من نمایش بده!!!
                    البته بحث نمایش رو با lABVIEW حل کردم ولی تو میکرویی که اینکار رو بکنه مشکل دارم. درضمن محیط کار دستگاه پر از نویز و قطع و وصل بی مقدمه برق و...... است یعنی آخر آخر آخر بدقلقی!!!!!
                    حالا شما دوستان چه راه حلی به من پیشنهاد می دید چون من اصلاً برام وقتی نمونده و اگه برد آماده باشه که بهتر!
                    در ضمن اجرکم عندا...( علاوه بر عنداما!!)
                    پیروز باشید. :job: :question:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X