اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شوکر عقربی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شوکر عقربی

سلام
    برادرا من چند تا شوکر دارم که خراب شدن همشون هم خودبخود خراب شدن میخوام تعمیرشون کنم oo: :angry: :angry: :angry:کسی هست اطلاعاتی داشته باشه ؟؟؟
    ممکن هست ترانس هاشون خراب شده باشه؟؟؟؟
    لطفا کمک کنین :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
    لطفا کمک کنین
    قندیل!
    تندیس قطره هاییست
    که تسلیم جاذبه زمین نشدند
    تسلیم رنج های زمین نشو....!

پاسخ : شوکر عقربی

سلام اقا مازیار
    شوکر هایبه احتمال 99%قطعات الکرونیکی شون خراب میشه چوکها یا ترانس شون کمتر دچار مشکل میشه داخل شوکر 3 قسمت وجود دارد 1.نوسان ساز که برق باطری رو به برق dcبا نوسان مربعی تبدیل مکند 2.ترانس3.چند برابر کننده یا مارکس ولتاژ مثالا 1000 ولت چوک رو به 12000ولت تبدی مکند شما باید ببینی که خازن های مارکس سالم است بعد دیود هارا چک کنی ودراخر حتما بری سراغ خازن خروجی که از نوع سرامیکی اگر اون خازن خراب باشه تمام برق مدار رو به خودش میکشه و نمیزاره برق بیاد به دو سر الکترود های شوکر اگر سوال دیگری داشتی بفرست به TRANS BARGHخداحافظ

دیدگاه

ممنون از توجه تون :cry:
      این قطعات رو چه جوری تست کنم؟؟
      قندیل!
      تندیس قطره هاییست

دیدگاه

سلام اقا مازیار پیام که دادی اومد از راه ایمیل نتونستم جواب بدم باید با قسمتی که در اهمتر درستی خازن رو بفهمی دیود هم که باید در قسمت دیود متر اهمتر باید دیود فقط از یک طرف راه بده یعنی اگر جای پراپ های اهمتر رو عوض کنی از یک طرف عدد نشون بده جارو که عوض میکنی دیگه عددی نشون نده وخازن خروجی این طوری تست کن یک دونه از سیم های خازن رو دربیار ومدار روشن کن با احتیاط پایه رو با فاصله بگیر نزدیک خروجی باید جرقه بزنه و با دوتا سیم بزن به پایه و اتصالی ایجاد کن خازن باید بعد از ول کردن کلید شوکر برق رو در خودش نگه دارد و جرقه ی با صدای زیادی بزنه حالا برای راهنمایی بیشتر من چند تا عکس از مدار و شوکر و خازن اینا بگیر بعد بزار تو تاپیک خود تاپیک من میام نگاه میکنم هرجا که گذاشتی عکس رو برای من ی ایمیل بزن و بگو کجا گذاشتی به امید خدا بهت میگم که چطوری همه ی شوکردرست کنی موفق باشی به امید ایمیل/سپهر یاوری

دیدگاه

منون از کمکتون حتما میزارم
          قندیل!
          تندیس قطره هاییست

دیدگاه

باشه فقط اقا مازیار عکس ها با کیفیت باشه وموقعی که گذاشتی رو سایت به من ایمیل بزن وبگو تا من سریع برم نگاه کنم بهت بگم موفق باشی/سپهر یاوری

دیدگاه

شوکر های چینی ارزش تعمیر کردن ندارند ، بیشتر هم قسمت اسیلاتور و سوییچ خراب میشه ؛ اگه عیب از اون ناحیه بود میشه با تعویض قطعات مدار رو تعمیر کرد ؛ ولی اگه ترانس خروجی سوخته باشه , شوکرت رو بنداز سطل آشغال
              - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
              ارتباط با من : ir02x6
              طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

اقا چرا ارزش تعمیر نداره شوکر شدهچهل هزار تومن بعد ترانسشون اگه بسوزه اگر دوربین خراب داشته باشین تو مدار فلش اون چوک اون به شوکر میخوره بعد حرف شما درست ولی اخه ی خازن عوض کردن کاری نداره من تا الان 3تا شوکر تعمیر کردم فقط مشکلش از خازن بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط TRANS BARGH
                  اقا چرا ارزش تعمیر نداره شوکر شدهچهل هزار تومن بعد ترانسشون اگه بسوزه اگر دوربین خراب داشته باشین تو مدار فلش اون چوک اون به شوکر میخوره بعد حرف شما درست ولی اخه ی خازن عوض کردن کاری نداره من تا الان 3تا شوکر تعمیر کردم فقط مشکلش از خازن بود
                  کاربرد این شوکر ها چیه ؟
                  تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                  داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

آقا من هرچی سر به سر این شوکر میذارم نمیفهمم چه بلایی سرش اومد مولتی متر من هم فاراد متر نداره خازن ها رو چه جوری تست کنم؟؟
                    ؟؟؟؟

:sad: :sad: :sad: :sad:
                    قندیل!
                    تندیس قطره هاییست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar1996
                      آقا من هرچی سر به سر این شوکر میذارم نمیفهمم چه بلایی سرش اومد مولتی متر من هم فاراد متر نداره خازن ها رو چه جوری تست کنم؟؟
                      ؟؟؟؟

:sad: :sad: :sad: :sad:
                      فاراد متر!!!!!!!!!!!
                      ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

پس چه جوری تستش کنم؟؟؟
                        :redface:
                        قندیل!
                        تندیس قطره هاییست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar1996
                          پس چه جوری تستش کنم؟؟؟
                          :redface:
                          با C متر یا خازن سنج تستش کن
                          ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

سلامم شکر خراب داری؟؟؟چند هزاره...؟اگر ولتاژ بالا هستش بده قطعات ش رو در بیارم تا از روش بسازم...تلگرام یا واتساپ بهم پیام بده...
                            09356890841 شیدایی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X