اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر یخچال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر یخچال

سلام بر دوستان عزیز

امروز یه اتفاق بد واسم افتاد، از خواب که بیدار شدم رفتم پای یخچال ، در یخچال رو باز کردم دیدم که یخچالم گرم شده، درجه ی ترموستات رو تغییر دادم ولی فایده نداشت، کمپرسور روشن نمی شد ، رفتم پشت یخچال دیدم کمپرسور به شدت گرم شده به طوری که وقتی دستم رو بهش می زنم دستم می سوزه، به هر حال از برق درش آوردم تا کمپرسور خنک شه ، بعد از اینکه خنک شد دوباره یخچال رو به برق زدم، ایندفعه روشن شد و شروع به خنک کرد کرد ولی بعد از چند دقیقه کمپرسور به تکونی خورد و خاموش شد و به شدت هم داغ شده بود. همین طوری که ولش می کنم هر از چند گاهی کمپرسور یه تکونی می خوره روشن می شه و بعد از چند ثانیه خاموش می شه، به نظر شما مشکل یخچالم چیه و چطور می تونم حلش کنم؟
    مشکلی نیست که آسان نشود مرد میخواهد که هراسان نشود

پاسخ : تعمیر یخچال

یه سوال دیگه، گرم شدن کمپرسور در این حد طبیعیه ؟

دیدگاه

ترموستات رو عوض کردم ولی همین داستان رو دارم :angry: :angry: :angry:

کسی نمی دونه مشکل از کجاست؟

دیدگاه

احتمالا درجه یخچال زیاده یا وسایل تو یخچال زیاده oo:

دیدگاه

کد:
          احتمالا درجه یخچال زیاده یا وسایل تو یخچال زیاده :ooo:
          همه ی حالات رو امتحان کردم، حدسم اینه کمپرسور ایراد پیدا کرده

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            احتمال زیاد رله راه انداز موتور ایراد پیدا کرده
            با تعویض رله مشکل شما حل میشه
            هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

کد:
              احتمال زیاد رله راه انداز موتور ایراد پیدا کرده
              با تعویض رله مشکل شما حل میشه
              ممنون از پاسختون، این رله دقیقا کجاست؟ همونی که چسبیده به کمپرسور؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                اره همون هست که کنار کمپرسور هست همراه به یه قطعه گرد هست که بهش میگن اورلود باید هردو اینها را عوض کنی
                هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

یه خبر بد یخچالت سوخته!! :cry2:
                  شوخی کردم خدا نکنه تو این گرونی :redface:
                  موتور باید باز بشه کار شما نیست، ولی اگه شانس آورده باشی و زیاد به برق نمونده باشه و نیم سوز نشده باشه خرجش خیلی نمیشه. اگه هم نیمسوز باشه علت این مشکل فقط میتونه افت ولتاژ باشه. آیا یخچالتون محافظ استاندارد داره :question:
                  من آن آشفته ماشینم که تایر زیر تن دارم
                  و از اسرار بازارم همان قدر زیر و بم دارم
                  چنان خسته شدم از گردش چرخان چرخانم
                  که امروزه تمنای دویدن بر دو پا دارم

دیدگاه

اره همون هست که کنار کمپرسور هست همراه به یه قطعه گرد هست که بهش میگن اورلود باید هردو اینها را عوض کنی
                    پیداش کردم، رله سالمه و به موقع قطع و وصل می کنه، آمپر متر رو با یخچال سری کردم تا جریان مصرفی رو اندازه بگیرم، جریان اسمی که پشت یخچال زده 1 امپر هست، وقتی یخچال شروع به کار می کنه تقریبا همین یک آمپر جریان رو می کشه، ولی رفته رفته این جریان زیاد می شه و وقتی به 7 آمپر می رسه رله قطع می کنه، فکر کنم موتورش گیرپاچ می کنه، حالا به چه دلیلی احتمالا روغن کاری می خواد،

کد:
                    یه خبر بد یخچالت سوخته!! :cry2:
                     شوخی کردم خدا نکنه تو این گرونی :redface:
                    موتور باید باز بشه کار شما نیست، ولی اگه شانس آورده باشی و زیاد به برق نمونده باشه و نیم سوز نشده باشه خرجش خیلی نمیشه. اگه هم نیمسوز باشه علت این مشکل فقط میتونه افت ولتاژ باشه. آیا یخچالتون محافظ استاندارد داره :question:
                    موتور سالمه ، چند دقیقه کار می کنه ولی بعد از چند دقیقه گیرپاچ می کنه! محافظ ندارم.

خدا به من رحم کنه! حالا کمپرسور رو چطور باز کنم؟ بر فرض مثال بازش کردم، همه ی گازش می پره! اینطور که معلومه باید یه تعمیرکار خبر کنم

دیدگاه

از گاز یخچالت مطمئنی؟ گاهی اوقات گاز خالی میکنه به موتور فشار میاره......
                      رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        تجربه ای که من دارم بهت میگم در مرحله اول رله را عوض کن مشکلت حل میشه
                        اگه حل نشد احتمالا زیاد موتور سوخته
                        برای تعمییر موتور هم بعضی جاها سر موتور را برش و میدن و تعمییر ومیکنن بعد هم جوش میدن که زیاد فایدهای نداره

دیدگاه

از گاز یخچالت مطمئنی؟ گاهی اوقات گاز خالی میکنه به موتور فشار میاره......

مشکل از گازش نیست، چون چند در طول چند دقیقه ی اول که کار می کنه فریزر سرد می شه

سلام دوست عزیز
                          تجربه ای که من دارم بهت میگم در مرحله اول رله را عوض کن مشکلت حل میشه
                          اگه حل نشد احتمالا زیاد موتور سوخته
                          برای تعمییر موتور هم بعضی جاها سر موتور را برش و میدن و تعمییر ومیکنن بعد هم جوش میدن که زیاد فایدهای نداره
                          به نظرم میاد مشکل از رله نباشه، آخه کمپرسور شدیدن گرم می شه و جریان زیادی می کسه و رله قطع می شه

دیدگاه

سلام
                            مشکل من اینه که وقتی فن یخچال به کار میفته انگار هلکوبتر رو روشن کردن :mrgreen:
                            صداش خیلی زیاده به نظر شما باید چیکارش کنم؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز مشکل از موتوره که با خیال راحت باید یک تعمیر کار با تجربه رجوع کنی تاخرجت زیادتر از این نشده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X