اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ساخت تغذیه خازنی بجای پاور ال ای دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ساخت تغذیه خازنی بجای پاور ال ای دی

سلام دوستان گلم درایورهای ال ای دی من سوخت 300 میلی امپر است میخوام حتما از تغذیه بدون ترانس یا همون خازنی استفاده کنم نظر شما چیست و بهترین مدار و بهترین ظرفیت خازنها و مقاومت را در مدار بدون ترانس معرفی کنید ؟

پاسخ : سوال در مورد ساخت تغذیه خازنی بجای پاور ال ای دی

نوشته اصلی توسط elect2
    سلام دوستان گلم درایورهای ال ای دی من سوخت 300 میلی امپر است میخوام حتما از تغذیه بدون ترانس یا همون خازنی استفاده کنم نظر شما چیست و بهترین مدار و بهترین ظرفیت خازنها و مقاومت را در مدار بدون ترانس معرفی کنید ؟
    سلام.تعذیه خازنی اصلا به درده پاور ال ای دی نمیخوره هم از لحاظه کیفیت بسیار پایین و هم در این جریان خیلی بزرگ میشه ولی اگه اصرار داری فکر کنم خازن پلی استر ورودی باید یک چیزی حدوده 2 یا سه میکرو 400 ولت باشه که بسیار بزرگ میشه یا از موازی کردن چندین خازن میشه درستش کرد و شماتیک هم که تویه تاپیکها فراوونه
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

سلام آقا مسعود
      میشه لطف کنی در مورد تغذیه خازنی توضیحی بدی
      دلیل استفاده
      نحوه محاسبه مقدار خازن
      و شماتبکش تو کدوم تایپیکه

ممنون
      هیچ به رنج فردا نیندیش/فردا اندیشه ای برای خود دارد/رنج هر روز برای آن کافیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad inanlou
        سلام آقا مسعود
        میشه لطف کنی در مورد تغذیه خازنی توضیحی بدی
        دلیل استفاده
        نحوه محاسبه مقدار خازن
        و شماتبکش تو کدوم تایپیکه

ممنون
        سلام.تغذیه خازنی بیشتر تو این هالوژنهایه ال ای دی که از ال ای دیه غیره پاور استفاده میکنن (چون جریان کمه و حدوده ده میلی آمپره) استفاده میشه و کیفیته بسیار پایینی داره و دلیله استفاده اش تا جایی که من میدونم ارزونی و اندازه کوچیکشه البته الان درایور ال ای دی هاییه که من میسازم و یا حتی نمونه هایه چینی که تو بازاره از اونها هم کوچکتر درمیاد ولی مساله ارزونی اونها پابرجاست البته چون ال ای دی های غیره پاور جریانه کمی نیاز دارن تغذیه خازنی ارزون درمیاد وگرنه در جریانهایه بالاتر (مثلا ال ای دیه پاور) تغذیه خازنی هم گرونتر میشه و حتی شاید گرونتر از سوئیچینگ با همان توان هم گرونتر بشه..ولی در جمع خروجیشون کم کیفیته و شاید برای همین باشه که اکثرا جریان خروجی رو کم میگرین تا ال ای دی ها زود نسوزن.
        من حدسی تقریبا متوجه میشم که اگه چقدر جریان بخوام باید چه خازنی بذارم البته فرمول داره و برطبقه راکتانسه خازن میشه بدست آورد.مدارش هم که تو نت فراوونه بازم اگه نتونستی پیدا کنی برات بذارم.
        ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000

من حدسی تقریبا متوجه میشم که اگه چقدر جریان بخوام باید چه خازنی بذارم البته فرمول داره و برطبقه راکتانسه خازن میشه بدست آورد.مدارش هم که تو نت فراوونه بازم اگه نتونستی پیدا کنی برات بذارم.
          بزار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X