اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مراحل فراگیری برنامه نویسی حرفه ای برای انواع پردازنده ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مراحل فراگیری برنامه نویسی حرفه ای برای انواع پردازنده ها

سلام
    تو یکی از تاپیک ها در رابطه با نحوه شروع برنامه نویسی سی برای میکرو بحث شده بود ، دیدم میتونه برای همه مفید باشه ، حیفه یه تاپیک جداگانه براش زده نشه.

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
    ممنونتم واقعا.
    بله الان 1 هفته هست که خودم اینو حس کردم،بسکام خوب هست ولی انگار نمیتونه همراه ذهنم بیاد.
    بعضی اوقات که به کستردگی برق و الکترونیک پی میبرم و همینجور جلوتر میرم میبینم داره بزرگتر میشه الکترونیک و این وضعی که تو ایران و میبینم ،میگم برم بنایی :cry2:.
    ولی میگم ذهنمو چیکار کنم. .
    در هر صورت اگه c یاد بگیرم آیا میتونم pic atxmega va arm رو هم برنامه نویسی کنم؟(میدونم دستورات تو اینا فرق داره )،میخام بدونم پایه c باشه آیا برای یاد گرفتن این میکرو ها دیگه زیاد دردسر نمیکشم؟
    یا برم سراغ اسمبلی؟
    انگار با c راحترم.فقط نمیخام دوباره برای میکرو های دیگه بشینم یه زبان دیگه یاد بگیرم.
    میگم یچی یاد بگیرم تا قابل انعطاف شم و راحتتر میکرو های دیگه اگه خاستم یاد بگیرم.
    چون الانآ تصمیم به یاد گرفتن pic هم گرفتم .
    یه راهنمایی کنید ممنون میشم. :applause:

ببنید اسمبلی یه زبان پایه است و به نسبت پردازنده ای که استفاده میکنید و به اصطلاح به نسبت ISA ( Instruction Set Architecture ) (معماری مجموعه دستورات ) اون فرق می کنه. آشنایی باش خیلی خوبی ( به عنوان مثال برای میکرو یک داکیومنت اتمل داره ،شمارش را یادم نیست سرچ کنید. avr instruction set راحت میتونید یاد بگیرید.)
    در رابطه با میکرو های مختلف و در کل پردازنده های مختلف ( فرقی نداره کامپیوترتون ، PIC , AVR , ARM ، پردازنده های mips و موتورولا و اینتل و ا ام دی و...) ، بالاخره شما برنامه نویسید و مهمترین بخش برای شما پردازنده است ، که برای کد نویسی برای همه اینا میتونید از سی استفاده کنید (در صورت وجود کامپایلرش از هر زبان دیگه ای هم میتونید استفاده کنید ولی سی پون یه زبان پایه است برای اکثر پردازنده ها کامپایلرش اومده) (سی جوریه که تو دیتاشیت این پردازنده اگه نگاه کنید ، مثال هاش به دو زبان نوشته شده : 1- اسمبلی 2- سی )

سوال : از کجا سی را شروع کنم که دیگه دقدقه ای برای سی نداشته باشم به طوری که هر کدی گذاشتن جلوم بفهممش.
    جواب : این که میگن من رشتم برقه من کامپیوتر من مکانیک و... اینا همش چرته . کسی که برقه و میخواد برای میکرو برنامه نویسی کنه باید به اندازه یک کامپیوتری برنامه نویسیش قوی باشه . برای اینکار شما برید به لینک http://maktabkhooneh.org/course?course=bazargan466 ، دو بخشه سی و سی پلاس پلاس که شما تا بخش سی نگاه کنی کافیه ( البته سی پلاس پلاس هم خیلی خوبه ، اگه تونستید کلش را نگاه کنید) . یکم طولانیه ولی خیلی خیلی خیلی خیلی مفیده و خوبه ( استادشم کسیه که تو ما کامپیوتریا به سرش قسم میخوریم) (حتما ویژوال استادیو نصب کنید و تمرین های داخل فیلم را انجام دهید ولی فقط تمرین ها داخل فیلم چون اگه زیادی پاپیچش بشید وقتتون تلف میشه(تلف که نه ولی چون میخواید برا میکرو برنامه نویسی کنید ، کارای دیگه ای باید انجام بدید)

سوال : من الان سی را توپ توپ بلدم ، میخوام برا یه میکرو برنامه بنویسم.چه کار کنم؟
    جواب: دیتاشیت دیتاشیت دیتاشیت دیتاشیت. همین فقط دیتاشیت میکرویی که میخواید کار کنید رو دانلود کنید. اکثرا مثال هاشون هم برای اسمبلی است هم برای سی.

سوال: زبانم ضعیفه . دیتاشیتم سنگینه (عمدتا بالای 300 صفحه است) . چه کار کنم؟
    جواب: مقاله ها و فیلم های کمک آموزشی . ( دقت کنید کمک آموزشی ، یعنی اصل همون دیتاشیته)
    برای خوانده avr :
    مقاله آموزش میکروکنترلر avr سریع مولف : رضا سپاس یار
    فیلم های آموزشی avr از جناب کی نژاد

ARM :
    http://maktabkhooneh.org/course?course=isfehan1329

منابع کمک آموزشی زیاد هست . باید سرچ کنید

سوال:ا من که اینا را قبلا نگاه میکردم و کار میکردم ولی چیزی دستگیرم نمیشد و خیلی سخت بودند، ولی الان راحت میفهمم/
    جواب: چون سی را کامل بلدید و مشکلی با زبان برنامه نویسیتون ندارید. پس بقیه راه براتون خیلی راحته

در صورت وجود هرگونه سوال ، حتما مطرح کنید.
    راه اندازي ماژول nrf24l01p براي codevision (ارتباط بيسيم بين دو ميکرو) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78587.0
    کوچ کردن از کدويژن به http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81025.0 : AtmelStudio
    نحوه نوشتن اصولي يک لايبرري و درايور نرم افزاري( بصورت ساده) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81071
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82130.0 سفارش راه انداز ماژول هاي مختلف توسط اعضاي انجمن
    انشالله به زودي تاپيک ها به روز رساني خواهد شد،

پاسخ : مراحل فراگیری برنامه نویسی حرفه ای برای انواع پردازنده ها

ببنید اسمبلی یه زبان پایه است و به نسبت پردازنده ای که استفاده میکنید و به اصطلاح به نسبت ISA ( Instruction Set Architecture ) (معماری مجموعه دستورات ) اون فرق می کنه. آشنایی باش خیلی خوبی ( به عنوان مثال برای میکرو یک داکیومنت اتمل داره ،شمارش را یادم نیست سرچ کنید. avr instruction set راحت میتونید یاد بگیرید.)
    در رابطه با میکرو های مختلف و در کل پردازنده های مختلف ( فرقی نداره کامپیوترتون ، PIC , AVR , ARM ، پردازنده های mips و موتورولا و اینتل و ا ام دی و...) ، بالاخره شما برنامه نویسید و مهمترین بخش برای شما پردازنده است ، که برای کد نویسی برای همه اینا میتونید از سی استفاده کنید (در صورت وجود کامپایلرش از هر زبان دیگه ای هم میتونید استفاده کنید ولی سی پون یه زبان پایه است برای اکثر پردازنده ها کامپایلرش اومده) (سی جوریه که تو دیتاشیت این پردازنده اگه نگاه کنید ، مثال هاش به دو زبان نوشته شده : 1- اسمبلی 2- سی )

سوال : از کجا سی را شروع کنم که دیگه دقدقه ای برای سی نداشته باشم به طوری که هر کدی گذاشتن جلوم بفهممش.
    جواب : این که میگن من رشتم برقه من کامپیوتر من مکانیک و... اینا همش چرته . کسی که برقه و میخواد برای میکرو برنامه نویسی کنه باید به اندازه یک کامپیوتری برنامه نویسیش قوی باشه . برای اینکار شما برید به لینک http://maktabkhooneh.org/course?course=bazargan466 ، دو بخشه سی و سی پلاس پلاس که شما تا بخش سی نگاه کنی کافیه ( البته سی پلاس پلاس هم خیلی خوبه ، اگه تونستید کلش را نگاه کنید) . یکم طولانیه ولی خیلی خیلی خیلی خیلی مفیده و خوبه ( استادشم کسیه که تو ما کامپیوتریا به سرش قسم میخوریم) (حتما ویژوال استادیو نصب کنید و تمرین های داخل فیلم را انجام دهید ولی فقط تمرین ها داخل فیلم چون اگه زیادی پاپیچش بشید وقتتون تلف میشه(تلف که نه ولی چون میخواید برا میکرو برنامه نویسی کنید ، کارای دیگه ای باید انجام بدید)

سوال : من الان سی را توپ توپ بلدم ، میخوام برا یه میکرو برنامه بنویسم.چه کار کنم؟
    جواب: دیتاشیت دیتاشیت دیتاشیت دیتاشیت. همین فقط دیتاشیت میکرویی که میخواید کار کنید رو دانلود کنید. اکثرا مثال هاشون هم برای اسمبلی است هم برای سی.

اولا خیلی ممنونم که وقتت رو گزاشتی و راهنماییم کردی به صورت کامل.واقعا ممنون.
    پس اینطور که من فهمیدم اگه من زبان c یا c++ رو یاد بگیرم ،میتونم تمامی میکروکنترلرهای موجود رو برنامه نویسی کنم،،(البته میدونم دستورات فرق داره ،ولی پایه یکی هست یعنی c )با یاد گرفتن سی من با هر کامپایلری که برای میکرو میآد یا هست راحت میتونم کار کنم!!
    با یاد گرفتن سی من دیگه نیازی به اسمبلی ندارم چون اگه هر میکروکنترلری بیاد کامپایلر سی هم حتما باهاش هست ،
    سی خیلی گسترده تر از بسکام و ویرژال بیسیک هست،
    با یاد گرفتن سی من میتونم راحت هم برنامه در کامپیوتر و هم برای میکرو بنویسم و میتونم بین اینا هم ارتباط برقرار کنم؟؟درسته؟
    اینهایی که گفتم درسته ؟؟؟ چون میخام راست راسی برم سمتش و وقت بزارم و نمیخام دیگه وقتام تلف بشه.پس پیشنهاد شما سی هست برای من.
    خودتون الان با سی برا میکرو برنامه مینویسن ؟

2.من چجوری باید از دیتاشیت میکرو برنامه نویسی یاد بگیرم؟تو دیتا شیت که فقط مشخصات هست.جایی که برنامه نوشته نیست نه اسمبلی نه سی.
    میشه یه دیتا شیت رو بهم نشون بدین؟
    واقعا ممنونم که وقت گزاشتین. :applause:
    [/quote]
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

اولا خیلی ممنونم که وقتت رو گزاشتی و راهنماییم کردی به صورت کامل.واقعا ممنون.
      پس اینطور که من فهمیدم اگه من زبان c یا c++ رو یاد بگیرم ،میتونم تمامی میکروکنترلرهای موجود رو برنامه نویسی کنم،،(البته میدونم دستورات فرق داره ،ولی پایه یکی هست یعنی c )با یاد گرفتن سی من با هر کامپایلری که برای میکرو میآد یا هست راحت میتونم کار کنم!!
      با یاد گرفتن سی من دیگه نیازی به اسمبلی ندارم چون اگه هر میکروکنترلری بیاد کامپایلر سی هم حتما باهاش هست ،
      سی خیلی گسترده تر از بسکام و ویرژال بیسیک هست،
      با یاد گرفتن سی من میتونم راحت هم برنامه در کامپیوتر و هم برای میکرو بنویسم و میتونم بین اینا هم ارتباط برقرار کنم؟؟درسته؟
      اینهایی که گفتم درسته ؟؟؟ چون میخام راست راسی برم سمتش و وقت بزارم و نمیخام دیگه وقتام تلف بشه.پس پیشنهاد شما سی هست برای من.
      خودتون الان با سی برا میکرو برنامه مینویسن ؟

2.من چجوری باید از دیتاشیت میکرو برنامه نویسی یاد بگیرم؟تو دیتا شیت که فقط مشخصات هست.جایی که برنامه نوشته نیست نه اسمبلی نه سی.
      میشه یه دیتا شیت رو بهم نشون بدین؟
      واقعا ممنونم که وقت گزاشتین. :applause:
      خواهش میکنم
      1- یک جمله خیلی خیلی مهم: هیچ وقت با فراگیری زبان سی ، وقت شما تلف نمیشه . مطمئن باشید.
      بیبنید فرق سی و سی پلاس پلاس تو بحث شی گرایی است ، شی گرایی یک نحوه برنامه نویسیه که یک سری مزایا و یه سری معایب داره :
      مزایا: چون دید modular (پیمانه ای) به برنامه نویس میده و کد را به زندگی واقعی نزدیک تر میکنه تو پروژه های سنگین خیلی خیلی مفیده.
      معایب: کدهای تولید شده دارای حجم بالایی است پس برای پردازنده های ضعیف مثل pic و avr و... توصیه نمیشه ولی برای برنامه نویسی داخل کامپیوتر و یا حتی arm خیلی مفیده.
      کلا چیزه متناقض با سی نداره و فقط یه سری مطالب فراتر از سی وجود داره. یاد گیریش بیشتر تجربی است ، دو سه تا پروژه انجام بدید که مفهوم را بگیرید ، تمومه.
      ولی اول باید سی را فرا بگیرید. سی یعنی پایه برنامه نویسی.
      در رابطه با برنامه نویسی رو کامپیوتر (با پردازنده های اینتل و ا ام دی و...) باید بگم اکثر برنامه هایی که الان استفاده میکنید بیس کارش سی است. (همین سیستم عاملی که باش کار میکنید مطمئن باشید بخش های اصلی کرنلش با سی نوشته شده)
      در رابطه با خودم(اصلا بیشتر کارم برنامه نویسی برا میکرو است) ، بله من با سی در کامپایلرهای مختلف برنامه نویسی میکنم. (توصیه من به شما برای برنامه نویسی به زبان سی برای میکرو ، اول استفاده از کامپایلر کدویژن است چون اکثر مطالب کمک آموزشی فارسی از کدویژن استفاده شده ، ولی زیاد تمرکز روش نکنید ، در حد آموزش ساده با کدویژن کار کنید و سریع به یه کامپایلر دیگه کوچ کنید . (درضمن به هیچ وجه از کدویزارد استفاده نکنید ، به هیچ وجه ، اصلا توجیه نداره)
      استفاده از کامپایلر Atmel Studio را بتون توصیه میکنم چون خیلی به Visual Studio شبیه است . محیط دیباگینگشم خیلی خوب و کامله.(ولی فعلا اصلا نمیخواد به اینا فکر کنید ، الان فکر شما باید فراگیری سی + دکتر بازرگان + Visual Studio باشه.)

2- سوال خیلی خیلی خیلی خوبیه.
      میکرو کنترلر = پردازنده + حافظه + I/O + یک سری ماژول های مفید دیگه که تو یک پکیج به شکل یک IC جمع شده اند. پس خودش یک کامپیوتر کوچک است.
      میکروکنترلر های مختلف فوق تو مشخصات بالا با هم فرق دارند.

پس کامپیوترتون یک کامپیوتره و میکروکنترلر هم یک کامپیوتره. اما برای برنامه نویسی برای کامپیوترتون شما باید به سیستم عامل روی کامپیوترتون تسلط داشته باشید ( به عنوان مثال : در سیستم عامل ویندوز بایستی با توابعی که سیستم عامل برای برنامه نویس ها فراهم کرده که بش میگن API آشنا باشید(که روش های ساده تری هم هست که اگه خواستید بتون میگم) ) پس نیاز نیست برید دیتاشیت پردازنده کامپیوترتون را بخونید.
      ولی برای برنامه نویسی برای میکرو ، چون عمدتا سیستم عاملی وجود نداره ، شما باید برید دیتاشیت مربوط به اون را بخونید.( ببنید یه بسته ماکارونی هم که میگیرید پشتش یه سری مشخصات غذایی ( مقدار انرژی و چربی و نشاسته و...) و یه دستور پخت نوشته ، پس مطمئن باشید شرکتی که یه آی سی میزنه (اینجا منحصرا میکروکنترلر) این مشخصات و نحوه استفاده را براش مینویسه که همون دیتاشیته.)

برای مثال : میکروکنترلر = ATMEGA32
      دیتاشیت را اگر نگاه کنی اول یه سری مشخصات براش نوشته و پین های مختلف را نشون داده ، بعد رفته سراغ پردازنده اش و بعد رفته سراغ انواع حافظه های مختلف که توش استفاده شده و بعد از اون رفته سراغ ماژول های مختلف که توش وجود داره ( وقفه خارجی و تایمرها و اینترفیس های ارتباطی سریال و ...) برای پیکر بندی و استفاده از این ماژولها یه سری رجیستر تعریف شده که با مقدار دهی به این رجیستر ها اینکار صورت میگیره. هر رجیستر در فضای sram جایی برای خودش داره که اگر اون قسمت از sram را مقدار دهی کنید ، رجیستر مربوطه مقداردهی میشه.
      دیتاشیت را نگاه کنید. صفحه 15 عکس شماره 9 نگاه کنید (خیلی عکس خوبیه) قسمت های مختلف sram را نشون داده. قسمت i/o registers همون قسمتیه که بالاگفتم و مربوط به مقداردهی ماژول هاست. حالا برید صفحه 298 و 299: این جدول میگه کدوم رجیستر مربوط به کجای قسمت i/o registers است . خوب اگه برید به توضیحات یک ماژول مثلا spi در صفحه 130 به بعد . اول یه سری توضیحات سخت افزاری میده و بعد چندتا نمونه کد برای اسمبلی و سی میگه و بعد رجیسترهای مختلف مربوط به اون را توضیح میده . اینجا تو spi سه تا رجیستر داریم SPCR و SPSR و SPDR که توضیحاتشون را باید بخونید. تغییر در هر بیت از هر رجیستر باعث یک تغییر خاصی میشه. ( یه چیز خیلی جالب و قشنگ: برگردید همون صفحه 298 را بیارید و تو جدول دنبال SPCR و SPSR و SPDR بگردید که به ترتیب دارای آدرسهای 0D و 0E و 0F از i/o registers هستند. حالا میتونید تو ستون راستی مربوط به همین رجیسترها کلیک کنید رو شماره صفحه مربوطه ، میپره به توضیحات اون رجیستر .)

خوب سی را که یاد گرفتید و دیتاشیتم کامل خوندید حالا برید سراغ مثال و پروژه های مختلف و بعد سعی کنید برید خودتون برای ابزار های مختلف خارج از میکرو مثل ماژول های مختلف ، سنسورها و... لایبرری بنویسید.

راه اندازي ماژول nrf24l01p براي codevision (ارتباط بيسيم بين دو ميکرو) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78587.0
      کوچ کردن از کدويژن به http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81025.0 : AtmelStudio
      نحوه نوشتن اصولي يک لايبرري و درايور نرم افزاري( بصورت ساده) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81071
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82130.0 سفارش راه انداز ماژول هاي مختلف توسط اعضاي انجمن

دیدگاه

سلام.من جدیدا شروع کردم با دیتا شیت خوندن میکرو اما یه جورایی سخته واسم زبانمم بد نیست.شما که دیتا شیت خوندید میشه یکم راهنمایی کنید برای کار با دیتا شیت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza7090
          سلام.من جدیدا شروع کردم با دیتا شیت خوندن میکرو اما یه جورایی سخته واسم زبانمم بد نیست.شما که دیتا شیت خوندید میشه یکم راهنمایی کنید برای کار با دیتا شیت؟
          سلام
          اول که بایستی با یه سری مفاهیم اولیه آشنا باشید : پردازنده - حافظه - i/o - تایمر - اینترفیس - موازی - سریال - وقفه - وقفه خارجی و...
          که فکر می کنم در حد آشنا بودن ، آشنا باشید با اینها.

بعد هم پست قبلم قسمت دوم را بخونید .

دیدگاه

آها .دیگه کم کم دستم اومد که کجای کارم.
            ولی الان آخرآی بسکام هستم ،اگه خدا بخاد اینو تموم کنم و ویرژال بیسیک تا حد نیاز یاد بگیرم و سریع خواهم رفت به سمت سی.
            الان وسطای کارم دلم نمیآد رها کنم<تازه باید پروژهامو هم تموم کنم فعلا مجبورم همینو ادامه بدم.حدودا یه ماهی کارم طول میکشه.اول مهر خواهم رفت به دنیای جدید زبان سی.
            پس اینطور شد که من اول زبان سی یاد بگیرم و بعد برم حالا کامپایلر خوب مخصوص به avr یا pic یا arm.
            منظور شما Microsoft Visual C++ 6.0
            برای یادگیری هست؟دقیقا همون برنامه ای که تو فیلم هست دیگه!!
            در ضمن من اصلا از این دیتاشیت ها سر در نمیآرم و اصلا نمیفهمم ای رجیستر ها یعنی چی!!!
            چون بسکام همه کارا رو خودش انجام میده.اینارو دیگه از کجا یاد بگیرم؟منبعی وجود داره؟
            سیستم عامل برای برنامه نویس ها فراهم کرده که بش میگن API آشنا باشید(که روش های ساده تری هم هست که اگه خواستید بتون میگم) ) پس نیاز نیست برید دیتاشیت پردازنده کامپیوترتون را بخونید. بگین دیگه!!میدونم زحمتتون میشه ولی خوب........
            ممنونتم
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

ولی الان آخرآی بسکام هستم ،اگه خدا بخاد اینو تموم کنم و ویرژال بیسیک تا حد نیاز یاد بگیرم و سریع خواهم رفت به سمت سی.
              الان وسطای کارم دلم نمیآد رها کنم<تازه باید پروژهامو هم تموم کنم فعلا مجبورم همینو ادامه بدم.حدودا یه ماهی کارم طول میکشه.اول مهر خواهم رفت به دنیای جدید زبان سی.
              پس اینطور شد که من اول زبان سی یاد بگیرم و بعد برم حالا کامپایلر خوب مخصوص به avr یا pic یا arm.
              در ضمن من اصلا از این دیتاشیت ها سر در نمیآرم و اصلا نمیفهمم ای رجیستر ها یعنی چی!!!
              چون بسکام همه کارا رو خودش انجام میده.اینارو دیگه از کجا یاد بگیرم؟منبعی وجود داره؟
              سیستم عامل برای برنامه نویس ها فراهم کرده که بش میگن API آشنا باشید(که روش های ساده تری هم هست که اگه خواستید بتون میگم) ) پس نیاز نیست برید دیتاشیت پردازنده کامپیوترتون را بخونید. بگین دیگه!!میدونم زحمتتون میشه ولی خوب........
              ممنونتم
              او.. راستی حواسم نبود ، اون سری فیلم ها از چند سال پیشه که جناب بازرگان برای یه ترم اومده بودند به ایران و در دانشگاه صنعتی اصفهان درس دادند و فیلمها یکم قدیمیه. شما نیاز نیست دقیقا همون IDE که تو فیلم ها استفاده میکردند را استفاده کنید. میتونید از ورژن های جدید ویژوال استادیو استفاده کنید. که فکر کنم 2013 هم اومده . ( حتما با نصب ویژوال استادیو یک برنامه جانبی به نام VASSISTX را هم نصب کند.) وقتی با ویژوال استادیو کارکنید بعد که برا میکرو بخواید از Atmel Studio استفاده کنید ، خیلی راحته اینکار براتون.

در رابطه با روش های ساده تر یکیش تو همون visual basic 6 استفاده از component های مختلف است . و به نظره من قویترین و بهترین روشش استفاده از زبان سی پلاس پلاس در محیط ویژوال استادیو و با استفاده از Qt که یه سری کتابخونه روی API های ویندوز است ، میباشد.( qtips.ir )

دیدگاه

ممنونتم
                بجای ویژوال بیسیک از QT استفاده کن. لازم نیست دوتا چیز رو یاد بگیری. تقریبا میشه گفت تا C/C++ بلدی زبان دیگه ای نیاز نیست یاد بگیری.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                  بجای ویژوال بیسیک از QT استفاده کن. لازم نیست دوتا چیز رو یاد بگیری. تقریبا میشه گفت تا C/C++ بلدی زبان دیگه ای نیاز نیست یاد بگیری.
                  QT چیه دیگه؟همون سی هست؟
                  یا کامپایلر سی هست؟یکم بیشتر توضیح میدی.
                  ممنون
                  (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

QT چیه دیگه؟همون سی هست؟
                    یا کامپایلر سی هست؟یکم بیشتر توضیح میدی.
                    ممنون
                    جستجو کن، جستجو!

کیوت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                      جستجو کن، جستجو!

کیوت
                      خدا بگم چیکارت کنه :cry2: :cry2: :cry2:عجب گیری کردمآ.هنوز کلی راه مونده که :cry2: :cry2:من هنوز به اولش هم نرسیدم :cry2:
                      میخام برم بنایی :cry2: :cry2:اینا چیه دیگه .فهمیدم این چیه،ولی باید سی هم بدونم دیگه :cry2: :cry2:
                      هرچی میگردم آموزش خوب نیست که!!!خودت آموزش داری؟
                      اصلا خودت با این کار میکنی؟این میتونه به پورت سریال دستور بده؟!!!نخند دیگه معلومه که میتونه.
                      یکم راهنمایی کن خواهشن ،داغ کردم.
                      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

خدا بگم چیکارت کنه :cry2: :cry2: :cry2:عجب گیری کردمآ.هنوز کلی راه مونده که :cry2: :cry2:من هنوز به اولش هم نرسیدم :cry2:
                        میخام برم بنایی :cry2: :cry2:اینا چیه دیگه .فهمیدم این چیه،ولی باید سی هم بدونم دیگه :cry2: :cry2:
                        هرچی میگردم آموزش خوب نیست که!!!خودت آموزش داری؟
                        اصلا خودت با این کار میکنی؟این میتونه به پورت سریال دستور بده؟!!!نخند دیگه معلومه که میتونه.
                        یکم راهنمایی کن خواهشن ،داغ کردم.
                        شما اول دانلودش بکن. QT استثنایی! بهاش کلی تمرین و .... هست.
                        اصلا شما بگو چیکار نمی تونی باهاش بکنی.
                        قبلا لینک دانلودش رو توی همین ECA گذاشته بودم. متاسفانه نه تنها شما، بلکه بیشتر ECAها ازش خبر ندارن. شما هم اینقده گریه نکن. قرار نیست همه چیز رو همون روز یاد بگیری. البته اینم بگم که یه رفیق روس داشتم به اسم اسوفسکی. این بهم گفت که یک روزه یادش گرفته! :smile: البته کلا کدنویسیش خوبه. :evil:

اینجا می تونی بگیریش:

Download Qt, the cross-platform application framework

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                          شما اول دانلودش بکن. QT استثنایی! بهاش کلی تمرین و .... هست.
                          اصلا شما بگو چیکار نمی تونی باهاش بکنی.
                          قبلا لینک دانلودش رو توی همین ECA گذاشته بودم. متاسفانه نه تنها شما، بلکه بیشتر ECAها ازش خبر ندارن. شما هم اینقده گریه نکن. قرار نیست همه چیز رو همون روز یاد بگیری. البته اینم بگم که یه رفیق روس داشتم به اسم اسوفسکی. این بهم گفت که یک روزه یادش گرفته! :smile: البته کلا کدنویسیش خوبه. :evil:

اینجا می تونی بگیریش:

Download Qt, the cross-platform application framework
                          واقعا ازت ممنونم.
                          اون دوست شما سوفسکی سی بلد بود یه روز یاد گرفت دیگه.
                          حالا میدونم یکم اذیتت میکنم ،خوب نمیدونم دیگه تازه دارم میرم تو سی،به این لینک دانلودی که گفته بودین قبلا رفتم ولی ورژن 5.1.0 خیلی لینک داره،ولی فهمیدم که آنلاینها با نصب خودش آنلاین نصب میکنه ،حالا موندم کدوم ورژن 5.1.0 مال ویندوز رو دانلود کنم

کدوم بگیرم؟فرقی دارن مگه؟
                          تازه میگن این 1.7 گیگ هست که !اینجا چرا کمه؟
                          این لینک و ببین!!

http://www.softgozar.com/webpage/Dow....1-for-Win/Mac
                          یه کوچولو راهنمایی کنی خوبه.راستی با این میشه برا اندروید هم برنامه نوشت؟ :eek: :eek: Qt 5.1.0 for Android (Windows 32-bit, 716 MB) (Info .اگه اینطوری باشه که عالیه
                          راستی کرک نمیخاد؟
                          واقعا ممنونتم.
                          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

واقعا ازت ممنونم.
                            اون دوست شما سوفسکی سی بلد بود یه روز یاد گرفت دیگه.
                            حالا میدونم یکم اذیتت میکنم ،خوب نمیدونم دیگه تازه دارم میرم تو سی،به این لینک دانلودی که گفته بودین قبلا رفتم ولی ورژن 5.1.0 خیلی لینک داره،ولی فهمیدم که آنلاینها با نصب خودش آنلاین نصب میکنه ،حالا موندم کدوم ورژن 5.1.0 مال ویندوز رو دانلود کنم

کدوم بگیرم؟فرقی دارن مگه؟
                            تازه میگن این 1.7 گیگ هست که !اینجا چرا کمه؟
                            این لینک و ببین!!

http://www.softgozar.com/webpage/Dow....1-for-Win/Mac
                            یه کوچولو راهنمایی کنی خوبه.راستی با این میشه برا اندروید هم برنامه نوشت؟ :eek: :eek: Qt 5.1.0 for Android (Windows 32-bit, 716 MB) (Info .اگه اینطوری باشه که عالیه
                            راستی کرک نمیخاد؟
                            واقعا ممنونتم.
                            سلام
                            شما مراحمید. فقط سوالاتتون رو توی بخش برنامه نویسی و اینترفیس مطرح کنید. چون مربوط به AVR نمیشه. منظورم اینجاست:

برنامه نویسی و اینترفیس »
                            خانواده زبان C

شما چهارمی رو بگیر. ویژوال استودیو 2012 رو داری؟
                            اونم باید داشته باشی. اگه 2010 هم داری 2 یا 3 رو بگیر.

دیدگاه

شما مطمئنید پست قبلی من رو که دیروز زدم خوندید؟!!

برید دوباره بخونید ، مرجع فارسیم بتون دادم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X