اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با برد راه انداز SIM900 ECA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با برد راه انداز SIM900 ECA

سلام دوستان
    من 4ولت به پایه های VBAT,GND دادم و RX , TX رو هم به میکرو وصل کردم، اما انگار ماژول شبکه رو پیدا نمیکنه، یعنی ولتاژ پایه ی NETLIGHT حدود 2ولته، یعنی بعد از اینکه کلید POWERKEY رو فشار میدم چندبار LED روشن وخاموش میشه و نور LED کم میشه، بنظر شما مشکلش چیه؟ آیا باید پایه های دیگه ای هم وصل کنم؟ آیا باید ماژول رو کانفیگ کنم؟
    ولتاژ رو 4ولت دادم و منبعم قابلیت جریان دهی تا3آمپر رو داره، من فقط میخام از قالیت ارسال اس ام اس استفاده کنم.
    لطفا راهنمایی کنید.
    ممنون
    تقدیر تقویم انسانهای عادی ، تغییر تدبیر انسانهای عالیست.

پاسخ : مشکل با برد راه انداز SIM900 ECA

ولتاژ 4 ولت بالای 2 آمپر به ماژول وصل کنید
    کلید رو چند ثانیه نگه دارید
    اول چشمک زدن معمولی شروع میشه و بعد از چند ثانیه که شبکه پیدا شد طرز چشمک زدن عوض میشه که نشون میده به شبکه متصل شده
    ولی از لحظه ای که شروع به کار می کنه می تونید با دستورات با ماژول ارتباط برقرار کنید و ربطی به وصل شدن یا نشدن به شبکه نداره

دیدگاه

سلام آقای اکرمی
      منم همین مشکلو دارم.
      دکمه ی پاورودکه چند ثانیه نیگه میدارم ٬ چراغ نت دو سه بار چشمک میزنه و بعدمثل اول روشن میمونه .یه چیزای اجغ وجغی هم بعد از چشمک زدن میفرسته .
      بعدش دیگه سریال کار نمیکنه .
      مشکل من کجاست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_hashemi_85
        سلام آقای اکرمی
        منم همین مشکلو دارم.
        دکمه ی پاورودکه چند ثانیه نیگه میدارم ٬ چراغ نت دو سه بار چشمک میزنه و بعدمثل اول روشن میمونه .یه چیزای اجغ وجغی هم بعد از چشمک زدن میفرسته .
        بعدش دیگه سریال کار نمیکنه .
        مشکل من کجاست
        این علامت مربوط میشه به این که منبع تغذیه قدرت کافی برای تغذیه ماژول رو نداره. یه منبع 3 آمپر 5 ولت بذار و خروجی مثبت رو از دو تا دیود 1N4007 و 1N5821 (یا 1N5822) که با خازن هایی با ظرفیت معادل تقریبا 3000 میکروفاراد موازی شده بده به ماژول. تست کردم جواب میده.
        لینک ویدئو در سایت پارات : http://www.aparat.com/v/qTKxp
        STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad_6910
          سلام دوستان
          من 4ولت به پایه های VBAT,GND دادم و RX , TX رو هم به میکرو وصل کردم، اما انگار ماژول شبکه رو پیدا نمیکنه، یعنی ولتاژ پایه ی NETLIGHT حدود 2ولته، یعنی بعد از اینکه کلید POWERKEY رو فشار میدم چندبار LED روشن وخاموش میشه و نور LED کم میشه، بنظر شما مشکلش چیه؟ آیا باید پایه های دیگه ای هم وصل کنم؟ آیا باید ماژول رو کانفیگ کنم؟
          ولتاژ رو 4ولت دادم و منبعم قابلیت جریان دهی تا3آمپر رو داره، من فقط میخام از قالیت ارسال اس ام اس استفاده کنم.
          لطفا راهنمایی کنید.
          ممنون
          برای مشکل تغذیه نوشتم باید چکار کنید!
          ضمنا باید پایه 16 ماژول رو با 10K پول پ کنید.
          همچنین ماژول ممکنه دفعات اول به خوبی آنتن نده ولی به قول دوستمون در بخش سیستم های مخابراتی دفعات بعدی مثل بنز آنتن می ده.
          آموزش راه اندازی SIM900 >>>> پارات : http://www.aparat.com/v/qTKxp

دیدگاه

سلام
            آقا خیلی ممنون .تقریبا کارم را افتاد. خازن سرامیکی یک میکرو چن تا گذاشتم .کار میکنه.ولی اس ام وقتی میاد بازم ریست میشه.
            منبع تغذیم هم خیلی قویه ها.خازن الکترولیتی هم هر چی اضافهدمیکنم بازم نمیشه.
            ولی سرامیکس فعلا جواب اد .خازن تانتال هم بذارم فکر کنم دیگه اصلا ریست نشه.

دیدگاه

سلام
              آقا خیلی ممنون .تقریبا کارم را افتاد. خازن سرامیکی یک میکرو چن تا گذاشتم .کار میکنه.ولی اس ام وقتی میاد بازم ریست میشه.
              منبع تغذیم هم خیلی قویه ها.خازن الکترولیتی هم هر چی اضافهدمیکنم بازم نمیشه.
              ولی سرامیکس فعلا جواب اد .خازن تانتال هم بذارم فکر کنم دیگه اصلا ریست نشه.
              ببینید دوست عزیز.... SIM900 یه ماژول بسیار سرکش و عجیب و غریب هستش! بخش تغذیه اش یه معضله، راه اندازی و ارتباط با اون به چیز بد تر.... بعد از این که تمام بخش های سخت افزاری صحیح بود و درست عمل کرد و ماژول روشن شد و آنتن دهی اون درست بود ابتدا باید دستور AT رو ارسال کنید و ببینید ماژول OK می فرسته یا نه. بعد از اون برای ارسال دستورات به ماژول در دفعات اول بهتره از هایپرترمینال استفاده کنید تا با دستورات ارسالی ماژول آشنا بشید و همچنین باید دستورات رو با یه تاخیر متعارف مثلا یک یا دو ثانیه ارسال کنید تا ماژول هنگ نکنه.
              موفق باشید

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
                من حدود یکسال هست که دارم با sim900 کار میکنم و تا حالا هم 2 تا رو به باد فنا دادم ولی اینو بهتون بگم برا راحت کار کردن با سیم 900 دنبال این تغذیه های بدرد نخور و این تغذیه هایی که نمیدونم میای 5 ولت رو از دیود میگذرونی و این حرفا نباشید اینا غیر اصولی هستند حتی راه های اصولی هم بیشتر مواقع جواب نمیده من به این نتیجه رسیدم که برای راه اندازی sim900 فقط باتری موبایل حالتون رو حا میاره با یه باتی موبایل میتونی خود sim900 و یه میکرو رو و حتی چند تا led و ... رو راه بندازی من این کار رو کردم خیلی هم خوب جوای میده هیچ مشکلی هم نداره
                موفق باشید.
                اللهم عجل لولیک الفرج
                تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

دیدگاه

سلام علی آقا

مشکل ارتباط سریال از چی میتونه باشه. من میکرو رو هر باودریتی میذارم جواب نمیده.فقط بعضی وقتها چیزای اجغ وجغ میاره .

کد نمونم هم اینه :
                  [code=c]printf("AT\r"
                  scanf("%s",matn);
                  LCD_puts(matn);[/code]

دیدگاه

کد:
                    مشکل ارتباط سریال از چی میتونه باشه. من میکرو رو هر باودریتی میذارم جواب نمیده.فقط بعضی وقتها چیزای اجغ وجغ میاره .
                    توصیه شده بعد از اولین دستور AT حتما" چند میلی ثانیه تاخیر در برنامه ایجاد کنید

برای دریافت کاراکتر های نامفهوم هم پیشنهاد میکنم طول سیم ارتباطی زیاد و یا به حالت فنری نباشه . باود ریت هم روی حالت پیشفرض(AUTO) قرار بدید

دیدگاه

سلام علی آقا

کد نمونم هم اینه :
                      [code=c]printf("AT\r"
                      scanf("%s",matn);
                      LCD_puts(matn);[/code]
                      با اجازه علی آقا

مشکل در ارتباط سریال از چندین بخش ممکنه باشه

1. نویز زیاد در محیط و طولانی بودن خطوط ارتباطی
                      2. [glow=red,2,300]خیلی مهم[/glow] پول پ نکردن خطوط TX و RX با مقاومت 10KΩ
                      3. عدم تنظیم دقیق باود ریت! باید بر روی 9600 تنظیم بشه. برای تنظیم دقیق این باود ریت بهتره از کریستال 11.0592 استفاده بشه (طبق دستور دیتاشیت)

4. من خیلی از C سر در نمیارم ولی اون کدی که شما نوشتی با سرعت نور می خونه و می نویسه و نتیجه ::: ماژول هنگ می کنه. پسر خوب چندین بار من و اساتید گفتن در کار با SIM900 باید صبر و طاقت داشت و دستورات باید با تاخیر ارسال بشن

دیدگاه

سلام من تو یه تاپیک دیگه اینا رو توضیح دادم ولی الان یادم نیست بگردی پیدا میکنی
                        اما در کل من با سیم 900 روی بود ریت 9600 بسیار بسیار عالی جواب میگیرم
                        درضمن حتما حتما از کریستال خارجی 11059200 استفاده کنید. که همه بود ریت ها رو ساپورت کنه
                        تو این فرکانس که گفتم بعد از هر دستور یه wait2 داشته باشید تا کاراکتر های نامفهوم نداشته باشید.
                        موفق باشید
                        اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

آقا محمد وآقا علی
                          خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین.
                          من پول پ و نمیدونستم . الان میرم امتحانش کنم.

دیدگاه

سلام
                            بازم نشد.
                            بابا قبلنا با موبایل کرده بودم ها . این طگری عذابم نداده بود .
                            الان درس یه هفتست کلافمدکرده .
                            به نظرتون احتمال این هستدکه سریال ماژول آسیب دیده باشه.
                            همه رقم با انواع فرکانس٬کریستال و انواع باود ریت .انواع کد امتحانش کردم.
                            ماژولو آوردم درست چسبوندم به میکرو .فاصله یه سانتی متر هم نمیشه.
                            نمی دونم لامصب چرا اینجوری میکنه

دیدگاه

پی سی بی راه انداز sim900 + برنامه نمونه ارسال یک پیام با آن
                              اگه با اینا جواب نگیری مطمئنا ماژول مشکل خواهد داشت
                              در ضمن برای تغذیه حتما از یه باتری نوکیا ساده شارژ شده استفاده کن

[pre]

$regfile = "m8def.dat"
                              $crystal = 11059200
                              $hwstack = 64
                              $swstack = 64
                              $framesize = 64
                              '********************************Baud******** ***********************************
                              $baud = 9600
                              '********************************Config****** ***********************************
                              '-------------------------------------------------------------------------------
                              Config Portc.5 = Output 'Output For PWRKEY [ON OR OFF SIM900]
                              Config Portd.2 = Input 'RI INPUT
                              '********************************Alias******* ***********************************
                              Pwrkey Alias Portc.5
                              Ri Alias Pind.2
                              '********************************DIM VAR****************************************
                              Dim Sms As String * 250
                              Dim Code As String * 20
                              '----------------------------- sim900 ON-----------------------
                              Pwrkey = 0
                              Wait 2
                              Pwrkey = 1
                              Wait 10
                              '<<<<<<<<<<< <<<<<<<<<<<<&l t;<<<<<<<<Start Program>>>>>>>>>>&gt ;>>>>>>>>>>>>& gt;>>>>>>>>>>
                              Star:
                              Wait 2
                              Print "AT"
                              Wait 2
                              Print "AT"
                              Wait 2
                              Print "AT"
                              Wait 4
                              Print "ATE0"
                              Wait 4
                              Print "AT+CMGF=1"
                              Wait 4
                              Print "AT+MORING=1"
                              Code = "0916xxxxxx" ' Number=?
                              Sms = "fdfgdsgdsgdsfsdgf"

Data_sms:
                              Wait 4
                              Print "AT+CMGS=" ; Chr(34) ; Code ; Chr(34)
                              Wait 1
                              Print Sms ; Chr(26)
                              Wait 1
                              Do
                              Loop
                              - - - - - - - - - -
                              [/pre]
                              اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X