اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی تست سلامت میکروکنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی تست سلامت میکروکنترلر

سلام دوستان :biggrin:
    برای تشخیص کامل سلامت یک میکروکنترلر چه اقداماتی باید انجام داد؟ :nerd: :nerd:
    پروگرامرهای یونیورسال چطوری یه میکرو رو تست میکنن؟
    دنیا به قدری بزرگ است که برای همه جا هست به جای آنکه جای دیگران را بگیرید سعی کنید جای خود را بیابید.

پاسخ : چگونگی تست سلامت میکروکنترلر

1.اگه میکرو خراب باشه گرم میشه،البته دقت کن که مدارت اشتباه نباشه <برای این تست شما زحمت میکشی میکرو رو تو دستت میگری و فقط به پایهای vcc va gnd ولتاژ میدی و یعنی تغذیه میکنی،به نظر من از لبت برای اینکه بفهمی میکرو گرم میشه یا نه استفاده کن :redface:چون حساس تره راحت میفهمی .
    2.زحمت بکش یه برنامه بنویس که همه پایه های همه پورت ها رو ست کنه ،حالا با یه ال ای دی یا ولتمتر چک کن دیگه.
    3.اینطور که من فهمیدم میکرو اگه به پین هاش ولتاژ 12 ولت هم بدی هیچی شون نمیشه (برا همیشه نه ها).پس تا زمانی که این ولتاژ ندادی به پایه مطمعن باش پایه سالمه :mrgreen:.
    در کل میکرو علکی نمیسوزه.
    ببین از چه دستوراتی استفاده میکنی که میکرو قفل میشه و اینا.
    من خودم یه اتمگا 32 داشتم که یک سال پیش فیوز بیت و اشتباه ست کردم و میکرو دیگه پروگرام نمیشد،فک کردم سوخت ،بعد جدیدا که اطلاعاتم بالا رفت دیدم باید بهش یه کریستال خارجی میدادم برای پروگرم کردن :mrgreen:
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X