اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پروگرم کردن atmega16 با پین هدر isp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در پروگرم کردن atmega16 با پین هدر isp

سلام . من به تازگی شروع به یادگیری avr کردم و الان تو پروگرم کردنش به مشکل خوردم. از نرم افزار progisp و پروگرمر avr usb programmer خود سایت استفاده می کنم که یه خروجی isp به صورت پین هدر با پنج تا پایه داره. پایه gnd رو به پایه ی 11 میکرو، پایه ی miso رو به 7 میکرو، پایه ی mosi رو به 6 میکرو، پایه ی sck رو به پایه ی 8 میکرو و پایه ی rst رو به 9 میکرو وصل کردم و تغذیه ی میکرو هم وصل کردم ولی وقتی می خوام پروگرم کنم پیغام chip enable program error رو میده. ممنون می شم کمک کنید.
    http://eshop.eca.ir/پروگرامرها/490-a...rogrammer.html

پاسخ : مشکل در پروگرم کردن atmega16 با پین هدر isp

میکرو تغذیه خارجی میشه؟

دیدگاه

بله، تغذیه اش رو با یه باتری 9 ولت و رگولاتور 8705 تامین کردم

دیدگاه

erase می تونی بکنی؟

دیدگاه

نه کلا هر چی می زنم همین پیغام رو میده

دیدگاه

ببین 1.یبار دیگه دقیقا سیم ها پروگرامر و چک کن که آیا درست به پایه های مبوطه ی میکرو وصل کردی یا نه.
            2.اگه از برد برد استفاده میکنی تست بگیر که آیا سوراخی که سیم هدر پروگرامر داخلش هست و پایه مربوطه بهم وصل هست یا نه(آهم متر)
            3.دقت کن که آیا باتریت سالمه یعنی بعد از رگولاتور آیا ولتاژ 5 ولت هست یا نه.
            4.دقت کن که منفی های پروگرامر و رگولاتور به هم وصل باشند.
            5.تو زیف سوکت هم نباید میکرو باشه.
            (ببخشیدآ من خاستم خیالم راحت باشه و همه رو گفته باشم اینارو گفتم وگرنه خودتون اینا رو میدونین)
            اینارو چک کن ،اگه نشد با یه میکرو ی دیگه تست بگیر ببین چی میشه.
            من خودم همینو دارم و با همون هدر هم میکرو رو پروگرام میکنم .مشکلی ندارم من.
            یه سوال اولین بار هست که همین میکرو رو پروگرام میکنین؟یا قبلا برنامه ریزیش کردین؟
            به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نه، چون اول کارمه زیاد رو این میکرو برنامه ریختم و تستش کردم. همه ی نکاتی که گفتین رو تست کردم مشکلی نبود.
              حالا با یه میکروی دیگه هم امتحان می کنم ببینم چی میشه. ممنون :smile:

دیدگاه

روی سوکت پروگرم میشه؟

دیدگاه

بله روی سوکت بدون هیچ مشکلی پروگرم میشه

دیدگاه

ببین یه احتمال میشه داد و اونم اینکه اگه شما قبلا این میکرو رو برنامه ریزی کردین و به اشتباه فیوز ییت اونو رو کلاک خارجی تنظیم کردین،حالا برای دوباره پروگرام شدن ،خوب باید توسط کلاک خارجی میکرو راه اندازی بشه دیگه، و روی سوکت بخاطر داشتن کریستال خارجی،میکرو برنامه ریزی میشه ولی با اس پی آی خوب این کریستال رو خودتون باید به پایه هاش وصل کنید دیگه.
                    پیشنهاد میکنم یه کریستال (حالا فرکانس متوسط)به پایه های xtal1 va xtal2 وصل کن و بعد تست بگیر ببین چی میشه!
                    اگه نشد یه چکش بگیر بزن رو سر میکرو و پروگرامر ،اینقدر بزن تا مثل سگ بمیرن هردوتا و خودتو راحت کن :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :nerd:
                    در ضمن اگه مشکلت حل شد اینجا بگو برامون جالب شد. :agree:
                    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

درست شدددد :biggrin:
                      البته مشکل پیچیده ای نداشت. کابل فلت پروگرمرم مثل اینکه خراب بود :redface:
                      عوضش کردم درست شد.
                      به هرحال خیلی ممنون از همه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X