اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور میتونم با مطلب از صفحه کامپیوتر عکس بگیرم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور میتونم با مطلب از صفحه کامپیوتر عکس بگیرم؟

چطور میتونم با مطلب از صفحه کامپیوتر عکس بگیرم؟ و بخونم؟
    یعنی من میخوام از صفحه مانیتور عکس بگیرم و پرداش کنم. مشکلم گرفتن عکس و خوندنشه که برنامه باید اتوماتیک اینکارو انجام بده

پاسخ : چطور میتونم با مطلب از صفحه کامپیوتر عکس بگیرم؟

من اینکار رو با توابع api و در محیط vc قبلا انجام دادم ؛ اگه دوستان جواب بهتری ندادن پیغام بده تا سورس اون برنامه رو برات بذارم

دیدگاه

مثل اینکه کسی جوابی نداد، اگه میشه سورس اون برنامه را بزارید ممنون میشم
      هرچند با سی پلاس پلاس بصورت گرافیکی کار نکردم
      اما قصد دارم شروع کنم :biggrin:

دیدگاه

مثل اینکه کسی جوابی نداد، اگه میشه سورس اون برنامه را بزارید ممنون میشم
        هرچند با سی پلاس پلاس بصورت گرافیکی کار نکردم
        اما قصد دارم شروع کنم :biggrin:

دیدگاه

دو تابع اصلی برای اینکار getdesktopwindow برای بدست آوردن هندل دسکتاپ و getwindowDC برای بدست آوردن تصویر موجود در پنجره که هندلشو داریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
            دو تابع اصلی برای اینکار getdesktopwindow برای بدست آوردن هندل دسکتاپ و getwindowDC برای بدست آوردن تصویر موجود در پنجره که هندلشو داریم
            ممنون
            میشه یه محیط برنامه نویسی ویژوال سی یا ویزوال سی پلاس پلاس به من معرفی کنید؟ که هم ترجیحا جدید باشه هم قابل دستیابی

دیدگاه

visual studio
              زندگي يعني لذت ياد گرفتن و ياد دادن

دیدگاه

سلام ..

میتونید از ScreenCapture استفاده کنید .. کد این ابزار در نرم افزار MATLAB ضمیمه ی انتهایی این پست هست .. برای توضیحات بیشتر هم میتونید از ایـن آدرس استفاده کنید .. امید که این فایل بتونه براتون مفید باشه .. پیروز باشید ..
                فایل های پیوست شده
                دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

یه جواب درست و درمونی برا سوال خودم یافتم که گفتنش خالی از لطف نیست
                  تابع function screencapture را در زیر گذاشتم تا دانلود کنید. این تابع پشن های زیادی داره . مثلا میشه باهاش از کل یا قسمتی از یک فیگور، هندل، فریم، gui، دسکتاپ و .... عکس گرفت. میشه فرمت خروجی را در قالب متغیر مطلب یا در قالب فایل جاوا دریافت کرد. میشه مستقیم عکس را ذخیره کرد و خیلی پشن های دیگه. من یکی ا عمومی ترین کاری که ممکنه نیاز بشه را با دستور زیر بهتون معرفی میکنم. تمامیه پشنهای این دستور بصورت کامنت در ابتدای متن ام فایل فانکشن توضیح داده شده.
                  imageData = screencapture(0, [20,30,250,550]); % capture a desktop region
                  دستور بالا بخشی از دستکتاپ را عکس میگیره و درون متغیر imageData قرار میده. با دستور زیر میتونید اون عکسو ببینید:
                  (imshow(imageData
                  تاکید میکنم که باید تابع و ام فایل دستورات شما در یک دایرکتوری (مسیر) باشند.

http://www.iran-eng.com/showthread.php/479716-%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D9%85%D9%8A%D8%AA%D9%88%D9%86%D9%85-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AA%D9%84%D8%A8-%D8%A7%D8%B2-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D9%83%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%8A%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D8%B9%D9%83%D8%B3-%D8%A8%DA%AF%D9%8A%D8%B1%D9%85%D8%9F/page2

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X