اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید ترانس سوییچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید ترانس سوییچینگ

کسی جایی را برای تولید ترانس سوییچینگ سراغ داره؟

پاسخ : تولید ترانس سوییچینگ

سلام اگه بچه تهران باشی . جمهوری. پاساژ امجد همون طبقه همکف انتها سمت چپ . ولی میدونم تو امجد هست
    بياموز و بي آموز

دیدگاه

تو امجد زیرزمین یکی هست ولی شکم سیره.
      همکف را چک می کنم.ممنون

دیدگاه

با کاربر MS2000 هم یه صحبتی بکن.
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

برای جلوگیری از تاپیک اضافه

راستی یه ترانس 50 ولتی 10 امپر سویچ برای امپلی میخوام .. چقدر هزینش میشه ..

دیدگاه

میشه سویچینگ 150 الی 180 ولت زیر 1 امپر ساخت؟ کسی سراغ داره؟
            <a href="logicaudio.ir">LogicAudio.ir | اولین مرجع جامع فارسی زبان درباره سیستم های استریو های
            فای و های اند، لامپ های خلاء، هدفون و سیستم های استودیویی و DIY صوتی...

</a>

دیدگاه

نوشته اصلی توسط user890
              منابع سوئیچینگ تو همه رنج ها وجود دارن . مثلا شارژر گوشی شما یه سوئیچینگه که ورودیش از 100 تا 220 ولت زیر 1 آمپره
              بياموز و بي آموز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR.YIO
                منابع سوئیچینگ تو همه رنج ها وجود دارن . مثلا شارژر گوشی شما یه سوئیچینگه که ورودیش از 100 تا 220 ولت زیر 1 آمپره
                توی بازار که چیزی با ولتاژ 150 ولت نیست! بالاترین ولتاژ سویچینگ تو بازار 48 ولته
                <a href="logicaudio.ir">LogicAudio.ir | اولین مرجع جامع فارسی زبان درباره سیستم های استریو های

</a>

دیدگاه

نوشته اصلی توسط user890
                  توی بازار که چیزی با ولتاژ 150 ولت نیست! بالاترین ولتاژ سویچینگ تو بازار 48 ولته
                  شما واسه چه کاری میخوای .. مبدل dc میخوای ac میخوای بگو شاید بهتر بتونم راهنمایی کنم
                  بياموز و بي آموز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR.YIO
                    شما واسه چه کاری میخوای .. مبدل dc میخوای ac میخوای بگو شاید بهتر بتونم راهنمایی کنم
                    آمپلیفایر لامپی مخصوص هدفون طراحی کردم و ساختم که دوتا تغذیه داره 6.3 ولت 3 امپر و 160 الی 180 ولت 0.5 امپر. همه چیز خوبه و نتیجه خیلی عالیه فقط یه هام حدود 50 تا 100 هرتز شنیده میشه وقتی ولوم بسته هست، همون ریپل برقه که منتقل میشه به لامپ. حالا میخوام 160 ولت AC رو رگوله کنم (نهایتا DC میره به مدار). یعنی یه برق تمیز و بدون ریپل میخوام، حالا یا سویچینگ باید استفاده کنم یا همون خروجی ترانس تغذیه رو رگوله کنم. مدار هم نیاز باشه مهم نیست مهم بهترین نتیجه ممکن هست. این امپلیفایر با الهام از یه امپلیفایر امریکایی ساخته شده و از قطعات به مراتب با کیفیت تر از نمونه امریکایی استفاده کردم، همچنین از لامپ های بهتر. الان صدا عالیه فقط سکوت لازم در بکگراند رو نداره. من خودم قدرت خوندم از این جهت خیلی با مدارهای رگولاتور آشنایی ندارم. البته چندتا شماتیک تو نت پیدا کردم ولی چیزی میخواستم که تست شده باشه و ترجیحا قطعاتش در ایران باشه. من امپ های لامپی زیادی ساختم ولی همشون OPT داشتند که هام و نویزر رو کاهش میده بصورت طبیعی و این اولین مدار OTL هست که ساختم که هام در این مدارها طبیعی هست مگر اینکه برق خیلی تمیز بهشون تغذیه بشه.

این امپلیفایره:

</a>

دیدگاه

من با بعضی اصطلاحاتی که گفتی آشنایی ندارم . اما خوب تو بحث منابع تغذیه ما 2 پارامتر اساسی داریم و تمام طراحی ها بر طبق اون انجام میشه . یکی توان ورودی و یکی هم خروجی شما گفتی دو تا تغذیه میخوای 6.3 ولتی و 150 ، 160 ولتی . یه سوال اینکه آیا میخوای هر دوی این تغذیه هارو از برق شهر تامین کنی؟ یعنی 220 ولت برق شهرو تبدیل کنی به 150 یا 160 ولت ؟ و بعد 6.3 ولتم از همین 150 یا 160 بگیری؟ که اینکار شدنی نیست چون طراحی منبع 150 ولتی برای جریان زیر 1 آمپره و اونیکی 3 آمپریه (شایدم من بد متوجه شدم ) اما اگه نه کلا طراحیت واسه برق 160 ولتیه ( به طبعیت از اون آمریکاییه ) که قضیه فرق میکنه . در حالت کلی ببین تبدیل برق 220 ولت به 160 ولت با جریان زیر 1 آمپر کار ساده ایه هم سوئیچینگای آمادش هست و هم میتونی خودت بسازی . از اون طرف طراحی و ساخت سوئیچینگ 6.3 با جریان 3 آمپرم از برق شهر بازم آسونه که من برات یه شارژر موبایلو مثال زدم که ساختارش شبیه همونه که به طور مثال یه شارژر موبایل galaxy یا اصطلاحا شارژر usb خروجی 5 ولت - 1 آمپر میده
                      بياموز و بي آموز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط user890
                        می تونی AC رو DC با دوتا خازن که سری شدن یه سر وسط داره که 150 ولته :mrgreen: عین پاور

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X