ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 64
    2011/11/25
    نايين
    715
    29

سفارش راه انداز ماژول هاي مختلف توسط اعضاي انجمن

سلام

کاربران در اين تاپيک ميتوانند نام سنسورها ، آيسيها و در کل ماژول هايي که قصد راه اندازي آن را دارند ، را بعلاوه ي ديتاشيت آن قرار دهند .
    در صورتي که اعضاي انجمن خودشان براي اين ماژول ها راه انداز و درايور نرم افزاري ( firmware ) نوشته اند ، درايور را قرار مي دهند و در صورتي که براي ماژول درخواست شده راه اندازي بومي نبود ، مي توان با قبول آن توسط اعضاي انجمن ، شروع به نوشتن کنند. ( پس گذاشتن مرجع به راه انداز هايي که توسط افراد خارج از انجمن نوشته شده باشد ، ممنوع است) (دوستاني هم که علاقه به همکاري دارند ولي با کتابخونه نويسي و برنامه نويسي پيشرفته آشنايي ندارند ، ميتوانند از لينکهاي موجود در امضاي بنده استفاده کنند و به مرور زمان و کم کم شروع به همکاري نمايند ) (هدف: تحقق معناي انجمن واقعي)
    (همچنين اينکار باعث ديباگينگ دقيق کتابخانه ي دوستان توسط اعضاي انجمن مي شود.)

به عنوان شروع سعي کردم راه انداز السيدي کاراکتري به صورت ساده و در عين حال جامع براي کامپايلرها و ميکرو هاي مختلف باشه. همچنين اين راه انداز براي انواع السيدي کاراکتري در سايزهاي مختلف قابل استفاده است.
    براي دانلود از لينک زير استفاده کنيد:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

نظرتون در رابطه با تمرکز بيشتر روي يک کامپايلر خاص چيه؟
    من نظرم تمرکز روي کامپايلر gcc است.
    درصورتي که السيدي مورد نظرتون موجود نبود ، اعلام کنيد تا اضافه شود.

در صورتي که موفق به دانلود کتابخانه از لينک موجود در pdf نشديد، لينک را کپي کرده و عبارت زير را به لينک اضافه کنيد:
    کد:
    /download
    پس لينک به صورت زير درمياد:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

من تا حالا با اين مشکل تو سرور پرشين گيگ برنخورده بودم.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    راه اندازي ماژول nrf24l01p براي codevision (ارتباط بيسيم بين دو ميکرو) : Hidden Content Hidden Content AtmelStudio
    نحوه نوشتن اصولي يک لايبرري و درايور نرم افزاري( بصورت ساده) : Hidden Content http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82130.0 سفارش راه انداز ماژول هاي مختلف توسط اعضاي انجمن
    انشالله به زودي تاپيک ها به روز رساني خواهد شد،
    2012/09/02
    تبريز
    732
    27

پاسخ : راه انداز ساده براي انواع السيدي کاراکتري

نقل قول نوشته اصلی توسط RubeuS
    سلام

قبل از ايجاد اين تاپيک ، قصد داشتم يک موضوع به شرح زير ايجاد کنم:
    کاربران ، نام سنسورها ، آيسيها و در کل ماژول هايي که قصد راه اندازي آن را دارند ، را بعلاوه ي ديتاشيت آن قرار دهند .
    در صورتي که اعضاي انجمن خودشان براي اين ماژول ها راه انداز و درايور نرم افزاري ( firmware ) نوشته اند ، درايور را قرار دهند و در صورتي که براي ماژول درخواست شده راه اندازي بومي نبود ، مي توان با قبول آن توسط اعضاي انجمن ، شروع به نوشتن کنند. ( پس گذاشتن مرجع به راه انداز هايي که توسط افراد خارج از انجمن نوشته شده باشد ، ممنوع است) (دوستاني هم که علاقه به همکاري دارند ولي با کتابخونه نويسي و برنامه نويسي پيشرفته آشنايي ندارند ، ميتوانند از لينکهاي موجود در امضاي بنده استفاده کنند و به مرور زمان و کم کم شروع به همکاري نمايند ) (به نظرم به اين ميگن يک انجمن واقعي)

من با توجه به درخواست دوستان مبني بر اينکه کار با راه اندازهاي موجود براي السيدي کاراکتري مشکل است ( اگر ساده هم باشد اپن سورس نيست و مختص يک کامپايلر به خصوص مثل کدويژن مي باشد) ، براي اين ماژول و براي انواع چيپ کنترلر مربوط به آن اقدام به نوشتن يک راه انداز که کار با آن خيلي ساده است و در عين حال بسيار کاربردي و بهينه نوشته شده ، کردم. (لينک به زودي قرار ميگيرد)

من فکر ميکردم استقبال در رابطه با نظر بالا زياد باشد ولي براي امتحان فعلا اسم و موضوع اين تاپيک بصورت فعلي ميباشد و در صورت استقبال و توافق به نام و موضوع زير تغيير پيدا ميکند(يا شبيه اين):
    سفارش راه انداز ماژول هاي مختلف توسط اعضاي انجمن
    بسیار بسیار عالی . صحیح.
    خیلی عالی میشه.هر سخت افزار جدیدی هم بیاد میتونیم واسش کتابخانه بنویسیم.
    یا علی :agree: :agree: :agree: :agree:
    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........
    2011/11/25
    نايين
    715
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط سعيد دلشاد منور
    بسيار بسيار عالي . صحيح.
    خيلي عالي ميشه.هر سخت افزار جديدي هم بياد ميتونيم واسش کتابخانه بنويسيم.
    يا علي :agree: :agree: :agree: :agree:
    پس بايد صبر کرد تا دوستان ديگه هم اعلام آمادگي کنند.

درضمن کتابخونه سفارش داده شده توسط شما ( السيدي کاراکتري ) به پست اول اضافه شد.
    راه اندازي ماژول nrf24l01p براي codevision (ارتباط بيسيم بين دو ميکرو) : Hidden Content Hidden Content AtmelStudio
    نحوه نوشتن اصولي يک لايبرري و درايور نرم افزاري( بصورت ساده) : Hidden Content http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82130.0 سفارش راه انداز ماژول هاي مختلف توسط اعضاي انجمن
    2012/09/02
    تبريز
    732
    27

پس بايد صبر کرد تا دوستان ديگه هم اعلام آمادگي کنند.

درضمن کتابخونه سفارش داده شده توسط شما ( السيدي کاراکتري ) به پست اول اضافه شد.
    خیلی عالی و به زبان ساده و صریح نوشتین.دستتون درد نکنه.
    ولی یه نکته کوچولو....تو فایل pdf لینک دانلود کتابخانه خالی است .

2013/03/25
    TABRIZ
    722
    11

سلام
    خیلی ممنون از تلاشتون
    در باره ی ال سی دی های گرافیکی هم توضیح خواهین داد؟؟؟
    به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ
    2011/11/25
    نايين
    715
    29

خيلي عالي و به زبان ساده و صريح نوشتين.دستتون درد نکنه.
    ولي يه نکته کوچولو....تو فايل pdf لينک دانلود کتابخانه خالي است .
    ا ا ا . ممنون به خاطر تذکرتون . تصحيح شد . پي دي اف را دوباره دانلود کنيد.
    2011/11/25
    نايين
    715
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط TABASOOMTZ
    سلام
    خيلي ممنون از تلاشتون
    در باره ي ال سي دي هاي گرافيکي هم توضيح خواهين داد؟؟؟
    سلام

فکر ميکنم درايور براي السيدي گرافيکي توسط اعضاي انجمن قبلا نوشته شده :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?action=dlattach;topic=16947.0;attach=875 7
    اگر السيدي گرافيکي موجود داريد صحت درست کارکرد اون توسط اين راه انداز را بررسي و اعلام کنيد.
    2012/09/02
    تبريز
    732
    27

مهندس من فایل رو دیدم.
    چند تا سوال پیش اومد:
    1_این کتابخانه glcd واسه کدویژن بود.کار ما gcc است
    2_آیا میشه کتابخانه هایی رو که واسه کدویژن نوشته شدن رو برای gcc بکار ببریم؟

2011/11/25
    نايين
    715
    29

مهندس من فايل رو ديدم.
    چند تا سوال پيش اومد:
    1_اين کتابخانه glcd واسه کدويژن بود.کار ما gcc است
    2_آيا ميشه کتابخانه هايي رو که واسه کدويژن نوشته شدن رو براي gcc بکار ببريم؟
    1- بله اون کتابخونه براي کدويژن نوشته شده ( راستش من نميدونم کي نوشته(اصلا خوب نيست کتابخونه بدون مشخصات باشه ، حتما بايد بالاي فايل هاي مربوط به کتابخونه مشخصات نوشته بشه اينطوري مطمئن تره) ، امتحانم نکردم ببينم جواب ميده يا نه ولي به احتمال زياد جواب ميده چون pdf کنارشه)
    راستش خودم هم بيشتر دوست دارم منحصرا براي gcc باشه چون باهاش راحت ترم ولي خوب کدويژن تو ايران مرسوم تره چون تو دانشگاه ها طبق کدويژن تدريس ميشه.

2- چرا نشه؟ دوتاشون کامپايلر سي هستند فقط يکم تو فهم وشعور باهم اختلاف دارند که ميشه اين اختلاف را برطرف کرد.(بايستي يک سري تغييرات اعمال شود)
    حقيقتا من السيدي گرافيکي موجود ندارم(زياد به کار نمياد چون اولا گرونه و بيشتر براي تست در پروژه ها به کار مياد و زياد کاربرد نداره ولي همون کارکتري براي تست کافيه و دم دست تره) ولي خيلي خوبه امتحان شه . من ميتونم تبديل کنم ولي چون کتابخونه از خودم نيست بايد تست شه و ابزار تستش را ندارم.
    اگر شما داريد ، من تبديل ميکنم و بهتون ميدم ، شما دقيق تست کنيد و در صورت درست کار کردن در تاپيک قرار مي گيره( به پروتئوس اطمينان کامل ندارم و بايد در عمل تست شود)
    2012/09/02
    تبريز
    732
    27

1- بله اون کتابخونه براي کدويژن نوشته شده ( راستش من نميدونم کي نوشته(اصلا خوب نيست کتابخونه بدون مشخصات باشه ، حتما بايد بالاي فايل هاي مربوط به کتابخونه مشخصات نوشته بشه اينطوري مطمئن تره) ، امتحانم نکردم ببينم جواب ميده يا نه ولي به احتمال زياد جواب ميده چون pdf کنارشه)
    راستش خودم هم بيشتر دوست دارم منحصرا براي gcc باشه چون باهاش راحت ترم ولي خوب کدويژن تو ايران مرسوم تره چون تو دانشگاه ها طبق کدويژن تدريس ميشه.

2- چرا نشه؟ دوتاشون کامپايلر سي هستند فقط يکم تو فهم وشعور باهم اختلاف دارند که ميشه اين اختلاف را برطرف کرد.(بايستي يک سري تغييرات اعمال شود)
    حقيقتا من السيدي گرافيکي موجود ندارم(زياد به کار نمياد چون اولا گرونه و بيشتر براي تست در پروژه ها به کار مياد و زياد کاربرد نداره ولي همون کارکتري براي تست کافيه و دم دست تره) ولي خيلي خوبه امتحان شه . من ميتونم تبديل کنم ولي چون کتابخونه از خودم نيست بايد تست شه و ابزار تستش را ندارم.
    اگر شما داريد ، من تبديل ميکنم و بهتون ميدم ، شما دقيق تست کنيد و در صورت درست کار کردن در تاپيک قرار مي گيره( به پروتئوس اطمينان کامل ندارم و بايد در عمل تست شود)
    خدا مردگانت رو بیامرزه.
    ای برادر دست روی دلم نذار که خونه. :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
    من ال سی دی گرافیکی دارم درایورش هم ks0108 است.اگه تبدیل کنین من تست میکنم.
    راستی مهندس توی فایل pdf نشون دادن یک مقدار متغیر رو توضیح ندادین.اگه بشه چی میشه :biggrin: :biggrin:

صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 64