اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایو ترانس flyback

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایو ترانس flyback

سالم
    این مدار که می بیند از توان خیلی بالایی بهره می گیرد وخیلی رو ی ولتاژ خروجی تاثیر گذار است و یک نکته این که هیچ موقع این مدار به ورودی های خود کویل مثل تلوزیون ندهید و خودتان به صورتی شکل سیم پیچی کرده بپیچید این کار حتی ارزش امتحان ندارد چون تا وصل کنید به دلیل توان بالا ی مدار ماسفت فاتحه میشه و میسوزد میریم سر قطعات و ولتاژ وردی مدار
    ورودی.6/24v dc
    ماسفت.2n3055
    R1.240 OHMS/5W
    R2.27OHMS/1W
    ترانس FLYBACK

بچه ها با رعایت قوانین این مطالب رو از یک سایت خارجی یه چند خطی رو ترجمه کردم انشاالله به درد بخورد این مدار رو خودم ساختم کاملا عملی است اگر سوالی داشتید بپرسید/سپهر یاوری
    اینم لینک سایتی که ای مطالب رو گرفتمhttp://www.powerlabs.org/flybackdriv...ING%20FURTHER:

پاسخ : درایو ترانس flyback

این مداری که قرار دادین مدار های ولتاژ هست :question:
    توانی که از سمت اولیه گرفته میشه چقدر هست :question:
    ولتاژ خروجی حدودا چقدر هست :question:
    اگه ماسفت رو قوی تر بگیریم چی؟ باز هم فاتحه اش خوانده است
    دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

بله
      حداقل5A
      اگه 24بدی 20 اگه6بدی3
      بله می تونی از TT2148 استفاده کنی موفق باشی/یاوری

دیدگاه

20 مگا ولت :biggrin: یا 20 هزار ولت؟
        خودتون هم تست کردین؟
        دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

مشابه اینو من ساختم به سرعت ترانزیستور را می سوزونه
          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
          ولتر

دیدگاه

از کی تا حالا 2n3055 ماسفت شده ؟ :-?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
              مشابه اینو من ساختم به سرعت ترانزیستور را می سوزونه
              اگر توان کل را بیاریم پایین میشه باهاش پاور سوئیچینگ ساخت؟ oo:
              دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MKB
                20 مگا ولت :biggrin: یا 20 هزار ولت؟
                خودتون هم تست کردین؟
                بله اگر دقت کرده باشین تو یکی از جمله ها گفتم خودم ساختم مدار خوبی و باید حتما با هیت سینک استفاده بشه وگرنه فاتحه اگر دوست دارید یک فن هم برایش بگذارید بعد با خیال راحت تا چند ساعت کار کنید چون من همین کارو کردم یه بار 1 ساعت استفاده کردم هر چی داشتم با های ولتاژ ازمایش کردم مثل لامپ .موتو.... موفق باشید/یاوری

دیدگاه

جناب ترانس برق! ما این مدارات رو کهنه کردیم!!!؟؟(به این تایپک یه سر بزن:http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76826.0)
                  در ضمن این مداری که شما گذاشتین من درست کردم ضعیفه و پایداری حرارتی نداره!!! این مدار کامله

اینم نتیجه

این عکس های پایین رو خودم درست کردم :twisted:

دیدگاه

سلام اقای نجار زاده اقا بار چندم که میگم این مدار هارو برای تازه کار ها میزارم به خدا راست میگم اما از ی بابت منو خیلی خوشحال کردی و یاد جمله ای که تو گفتی همین جمله رو یکبار سر درست کردن همین مدار بالا زنم گفت چون رشته ی زن منم الکترونیک بود و تو دانشگاه با هم اشنا شدیم ومیبینم که دیگه الان زنم نیست و تو تصادف عمرشو داد به شما میدونم اینجا جای این حرفها نیست ولی چه کنم که من رو یاد زنم انداختی لطفا دیگه این جمله رو بهم نگو/یاوری دل شکسته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط TRANS BARGH
                      سلام اقای نجار زاده اقا بار چندم که میگم این مدار هارو برای تازه کار ها میزارم به خدا راست میگم اما از ی بابت منو خیلی خوشحال کردی و یاد جمله ای که تو گفتی همین جمله رو یکبار سر درست کردن همین مدار بالا زنم گفت چون رشته ی زن منم الکترونیک بود و تو دانشگاه با هم اشنا شدیم ومیبینم که دیگه الان زنم نیست و تو تصادف عمرشو داد به شما میدونم اینجا جای این حرفها نیست ولی چه کنم که من رو یاد زنم انداختی لطفا دیگه این جمله رو بهم نگو/یاوری دل شکسته
                      آقا میبخشید این حرف رو زدم :cry2: غم آخرتون باشه انشاالله :sad:
                      نجارزاده

دیدگاه

ناراحت نباش اقای نجار زاده ی عزیز دیگه اون دوران گذشت دلیل اینم که اومدم تو این سایت عضو شدم این که از اون دل مردگی در بیام از این به بعد سعی می کنم تاپیک های حرفه ای ایجاد کنم که شما ناراحت نشوید با عرض پشیمانی اعصاب شما رو هم خورد کردم

دیدگاه

افا این موضوعات رو بیخیال.
                          فرکانس سوئیچ این ترانس با این مدار چقدر هست؟
                          میشه با این روش پاور سوئیچینگ ساخت؟
                          دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط TRANS BARGH
                            ابراز تاسف و تاثر
                            :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
                            :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
                            ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X