اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تصویر در پروتل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تصویر در پروتل

کسی می دونه چطوری میشه یه تصویر monochrome (یا همون سیاه- سفید) رو تو طراحی پروتل اضافه کرد؟
    فرض کنین یکی بخواد لگوی شرکتشو تو طراحی هاش بذاره .
    اصلا امکانش هست؟

پاسخ : تصویر در پروتل

تو پروتل که هم چین چیزی نیست.
    اگه هم باشه من تا حالا نشنیدم.
    ولی یک پیشنهاد دارم:
    از PCB یک فایل تصویری سیاه سفید بساز بعد بیارش تو Photoshop آرم رو بهش اضافه کن.
    بعد همین طرح رو بده برات میزنن
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

ممنون حمید جان
      فکر می کنم تصاویر پرینت تو پروتل به صورت برداری باشند(یه چیز مثل Corel) اما تو فتوشاپ با پیکسل ها طرفیم.

اینجوری کیفیت تصویر چاپ شده به خوبی تصویر پروتل میشه یا نه؟ اندازه PCB چی میشه؟ وقتی عکس می گیرم و تو فتوشاپ میذارم Resoulation وابعاد رو چیکار کنم؟

تا حالا با فتوشاپ پرینت PCB گرفتی؟ اگه بشه که حسابی مشکلم حل میشه.

یکی به داد من برسه

دیدگاه

حامد جان وقتی بخوای برای پرینت بفرستی کاملا همون سایز هست.
        جاهایی هم که PCB میزنن پرینت لیزری میگیرن یا مستقیم میفرست برای فیلم.
        دقیقا همون سایز تصویر بهت میده.
        میتونی تو Corel کار کنی.میخاستم به Corel اشاره کنم گفتم شاید باهاش کار نکرده باشی.
        corel فوق العاده است.
        من Veiw روی جعبه دستگاهایی که طراحی میکنم رو خودم با Corel میکشم و بعد به یک روش کاملا تاکتیکی(من دراوردی مثل همون آدامس خرسی) به پلی کربنات تبدیلش میکنم.یعنی میکنمش پلاستیک.تو Corel حتی کوچکترین فونت ها با بهترین کیفیت قرار میگیره.
        از Corel بهتر نرم افزار Adobe InDesigne هست که برداریه و بی همتاس.اما برای کار با اون یک PC خیلی قوی میخواد.
        بهترین ابزار طراحی برای یک گرافیسته.

خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام روباه جان
          می شه روش تاکتیکیه تولید فیلم پلی کربنات رو توضیح بدی تا من هم ازش استفاده کنم.
          راستش 250 متر فیلم پلی کربنات چاپ شده برای پنل دستگاه هام می خوام ولی شرکت ها هر کدومشون یه جوری ادا در میارن.

راستی ماله من باید کی بورد داشته باشه و سوییچ هاش از خودش باشه اینو چی کار می تونم بکنم؟

دیدگاه

حمید جان من یه بار یه PCB رو از یک PDF جدا کردم و با فتوشاپ اونو پرینت گرفتم. با توجه به Resulation مانیتور و ابعاد پرینت بلاخره تونستم تو ابعاد واقعی اون رو بدست بیارم ولی پرینت اون کیفیت لازم رو نداشت( دقیقا مشابه عکس های BitMap که لبه هاشون دندونه داره شد) . البته این مربوط به خیلی وقت پیش و از همون موقع دیگه روش کار نکردم. برای همین میگم با فتوشاپ نمیشه پرینت PCB رو گرفت.
            اما در مورد Corel قضیه فرق می کنه. از Adobe InDesigne هم اصلا سر در نمیارم.
            البته خیلی بهتره که با خود پروتل بتونم این کار رو انجام بدم. اما در نهایت مجبورم از Corel استفاده کنم.

در کل این ایده های - به قول خودت- من در آوردیتو خیلی دوست دارم. بعد از اون آدامس خرسی ، اینو هم بگو تا یه سبک سنگین بکنم ببینم چجوریاس.

دیدگاه

تو از PDF جدا کردی اونجوری شد نه از پروتل که!
              تو Corel حتی میتونی جاهایی که خرابه رو اصلاح کنی تا کیفیت بهتر شه.
              در کل من به Corel میگم شفتالو.چون خیلی این نرم افزار رو دوست دارم.

دیدگاه

سلام،

ببخشید که دیر جواب میدم، من این کار رو خودم انجام ندادم اما می دونم که با یک برنامه به نام Klipper میتونید هر فایل bitmap ی رو وارد پروتل کنید. تو اینتنرت یا emule فکر کنم برنامه اش پیداشه. این سایت شرکت سازنده اشه:

http://www.desktop-eda.com.au/products/klipper.htm

There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

با سلام
                  منم کلا چند تا راه به نظرم رسید
                  اگه خودتون pcb رو می زنید
                  می تونید سایز برد رو همراه با خود pcb توی pdf ............. وارد محیط برنامه کورل بکنید اونجا می تونید هر کاری بکنید
                  ولی اگه می خواهید بیرون بدید برای در آوردن اونم انبوه
                  می تونید طبق گفته اقا شاکلی از برنامه هائی که فایل های bmp رو به pcb تبدیل می کنند استفاده بکنید
                  البته اینا رو قبلا دوستان گفتند :mrgreen: من خبر نداشتم ( خوب خودم فکر کردم دیگه )
                  توی خود پروتل همچین چیزی مثل اینکه نیست :redface:

موفق باشی

دیدگاه

من klipper رو که نتونستم دانلود کنم. اما جاش BMP2PCB رو دانلود کردم. بد نبود.ولی خب بهترش باشه قبول می کنم :mrgreen:
                    ولی به هر حال ؛
                    این لینک دانلودش:
                    http://www.4shared.com/file/36753640/1b14193c/convert_bmp2pcb.html
                    (حجم 309 کیلو بایت)

نحوه کار هم به این صورته که یه فایل BITMAP مونوکروم (سیاه-سفید) رو انتخاب و اونو تبدیل می کنین. سه سوته درست میشه.

حرفه ای ترشو دارین بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد جعفری
                      من klipper رو که نتونستم دانلود کنم.
                      e-mail بزنید خودشون میفرستن البته از من نشنیدین این لینکاشه
                      http://www.desktop-eda.com/Downloads/Protel99SE/Klipper99SE.EXE
                      For Altium Designer 6.7: http://www.desktop-eda.com/Downloads/AD6/KlipperAD67.EXE
                      For Altium Designer 6.6 or earlier: http://www.desktop-eda.com/Downloads/AD6/KlipperAD6x.EXE

Altium Designer 2004 Klipper:
                      http://www.desktop-eda.com/Downloads/AD2004/Dxp2004Sp4Klipper.EXE
                      خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
                      چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
                      ژان پل سارتر
                      [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

آقا من دانلودش کردم . از تو هم اصلا نگرفتم :mrgreen:
                        ولی Lisence میخواد . چیکارش کنم؟
                        اگه با Trial برم 15 روز بعد دوباره نصب میشه یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد جعفری
                          آقا من دانلودش کردم . از تو هم اصلا نگرفتم :mrgreen:
                          ولی Lisence میخواد . چیکارش کنم؟
                          اگه با Trial برم 15 روز بعد دوباره نصب میشه یا نه؟
                          cotact details تون رو واسشون بفرستین خودشون براتون licence میفرستن :wow: :wow: :wow: :wow:
                          خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
                          چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
                          ژان پل سارتر
                          [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

از پرینتر مجازی SangIt استفاده کنید .

دیدگاه

حسام جان یه کم بیشتر توضیح میدی ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X