اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام نشدن میکرو با کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام نشدن میکرو با کدویژن

سلام دوستان من وقتی میکرو رو با بسکام پروگرام میکنه و تو مدار میزارم میکرو کار میکنه
    اما وقتی هر دستوری رو با کد ویژن پروگرام میکنم و تو مدارم میزارم میکرو مثل میکروی خام عمل میکنه ؟؟! وکار نمیکنه

می خواستم بدونم مشکل کار کجاست؟
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

پاسخ : پروگرام نشدن میکرو با کدویژن

دوست عزیز فکر نمیکنی بیش از اندازه داری اطلاعات میدی. نکنه خدای نکرده پروژه لو بره !

بنده خدا چشم بسته کی میتونه کتاب بخونه ! خو یکم اطلاعات بده ببینیم چیکار کردی پسر.
    یه کدی ، یه شماتیکی یه چیزی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر . م
      دوست عزیز فکر نمیکنی بیش از اندازه داری اطلاعات میدی. نکنه خدای نکرده پروژه لو بره !

بنده خدا چشم بسته کی میتونه کتاب بخونه ! خو یکم اطلاعات بده ببینیم چیکار کردی پسر.
      یه کدی ، یه شماتیکی یه چیزی!
      دوست عزیز کلا هر کدی رو با هر شماتیکی که فکر کنی رو نمیتونم با کد ویژن پروگرام کنم
      شما مثلا فرض کن میخوای یه Led رو با یه پین رو روشن کنی
      #include <mega8.h>
      void main()
      {

ddrb=0xff
      portb=0x01
      while(1)
      }
      شماتیکش که فکر کنم به اندازه کافی دیگه واضح باشه! یه led با یه مقاومت

دیدگاه

احتمال داره قضیه سر فیوز بیتها باشه.
        میتونی فیوز بیتها رو تو بیسکام بخونی؟

اگر میتونی اینکارو بکن :
        تو بیسکام برنامه رو بنویس تست کن و فپروگرم کن. اگر ok بود فیوز بیتها رو بخون.
        حالا تو کرویژن برنامه رو پروگرم کن . اگر کار نکرد (که نمیکنه ) ، حالا برو تو بیسکام و فقط فیوز بیتها رو بخون. ببین تغییر کرده یا نه.

این کارها رو که کردی تیت کن ببین برنامه ای که با بیسکام نوشتی و کار میکنه ، زمانی هم که پروگرمر رو در میاری بازم کار میکنه یا نه!

پایه ریست رو با مقاومت به 5 ولت وصل کردی؟ ترجیحا با یه خازن مثلا 1 میکرو هم به زمین بزن.

دیدگاه

با سلام

هیدر بحث در مورد پروگرام نشدنه اما داری میگین که پروگرام میشه کار نمیکنه ؟؟
          بالاخره کدومش ...

در حین پروگرام کردن ERROR نمیده ؟؟؟
          اعتماد به نفس سلاحی قلابی ، برای رسیدن به اهداف واقعیست...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر . م

اگر میتونی اینکارو بکن :
            حالا تو کرویژن برنامه رو پروگرم کن . اگر کار نکرد (که نمیکنه ) ، حالا برو تو بیسکام و فقط فیوز بیتها رو بخون. ببین تغییر کرده یا نه.

این کارها رو که کردی تیت کن ببین برنامه ای که با بیسکام نوشتی و کار میکنه ، زمانی هم که پروگرمر رو در میاری بازم کار میکنه یا نه!

پایه ریست رو با مقاومت به 5 ولت وصل کردی؟ ترجیحا با یه خازن مثلا 1 میکرو هم به زمین بزن.
            روی چشم دوست عزیز این کار رو میکنم و بزودی نتیجه رو میگم
            نوشته اصلی توسط mohsen9april
            با سلام

هیدر بحث در مورد پروگرام نشدنه اما داری میگین که پروگرام میشه کار نمیکنه ؟؟
            بالاخره کدومش ...

در حین پروگرام کردن ERROR نمیده ؟؟؟
            پروگرام میشه کار نمیکنه اما این که دقیقا هگزش برنامه بسکام یکی باشه رو نمیدونم باید امتحان کنم
            بله موقع پروگرام شدن که زیاد ارور میده مثلا میگه آیا شما میخواهید EEprom رو خالی پروگرام کنید یا مثلا همینطور Flash رو و در مواقعی که فلش رو برنامه ریزی میکنم میگه شما می خواید Sram تون پرو گرام شه؟ اجازه بدید یه بار دیگه برم یه میکرو رو پروگرام کنم پیغام هایی که میده رو براتون مینویسم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر . م

اگر میتونی اینکارو بکن :

استاد کاری رو که فرمودید بنده انجام دادم نتیجه این بود که چیزی رو کد ویژن روی میکرو رایت میکنه با بسکام که مشاهده میکنم منتها در بسکام میکرو خام هست یعنی انگار هیچ چیزی روش نوشته نشده ؛ یا به عبارتی با کد ویژن نمیتونه کد رو وارد میکرو کنه؛ اینم بگم من یه ضرب بعد از باز کردن پروژه و نوشتن برنامه مثل برنامه زیر
              کد:
              #include <mega8.h>
              void main(){
              ddrb=0x01;
              portb=0x01;
              while(1);
              }
              یه ضرب میرم و روی run the chip programmer کیلک میکنم و بعد از انتخاب میکرو گزینه program all رو میزنم و بعد با دادن ارور های
              the flash buffer is empty do you want to load file?
              the eeprom buffer is empty do you want to load file?
              میکرو رو پروگرام می کنم میشه بگید مثل بسکام نباید چیزی رو تو کد ویژن احتمالا کامپایل کرد که؟!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                سلام دوستان من وقتی میکرو رو با بسکام پروگرام میکنه و تو مدار میزارم میکرو کار میکنه
                اما وقتی هر دستوری رو با کد ویژن پروگرام میکنم و تو مدارم میزارم میکرو مثل میکروی خام عمل میکنه ؟؟! وکار نمیکنه

می خواستم بدونم مشکل کار کجاست؟
                پروگرامرت اگه برنامه extreme burner رو ساپورت میکنه با این برنامه پروگرام کن معرکست . اگر هم ساپورتش نمیکنه با برنامه ای غیر از بسکام و کد ویژن پروگرام کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط navid.h
                  پروگرامرت اگه برنامه extreme burner رو ساپورت میکنه با این برنامه پروگرام کن معرکست . اگر هم ساپورتش نمیکنه با برنامه ای غیر از بسکام و کد ویژن پروگرام کن.
                  oo:
                  دوست عزیز چرا صورت مسئله رو پاک میکنید :icon_razz: از نرم افزار هایی که شما گفتید pony prog بهتره :icon_razz: !! خودمم زیاد باهاش کار میکنم!!
                  ولی من می خوام با کدویژن کار کنم هم استاندارد تره هم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                    oo:
                    دوست عزیز چرا صورت مسئله رو پاک میکنید :icon_razz: از نرم افزار هایی که شما گفتید pony prog بهتره :icon_razz: !! خودمم زیاد باهاش کار میکنم!!
                    ولی من می خوام با کدویژن کار کنم هم استاندارد تره هم....
                    چه فرقی میکنه. استاندارد تر دیگه یعنی چی ؟!! oo: شما می خواین یه ارتباطی برقرار بشه و یه سری فیوز بیت رو رو یه حالتی تنظیم کنین دیگه استاندارد و غیر استاندارد نداره دیگه ...
                    اتفاقا به نظر من برنامه هایی که فقط مخصوص پروگرام کردن هستند خیلی بهتر از کد ویژن عمل میکنن چون فقط برای پروگرام کردن ساخته شدن و از اون نظری که شما فکر می کنین استاندار تره ...

دیدگاه

سلام از منو
                      file/load flash
                      را انتخاب کنید و فایل هگز را لود کنیدبعد پروگرم کنید

دیدگاه

عزیز جان
                        اول فیوز بیتها رو قرار شد چک کنی و با هم مقایسه کنی.
                        دوم قرار شد مدار ریست رو چک کنی.
                        سوم قرا شد پروگرمر رو از مدار جدا کنی و ببینی کد بیسکامت رو که میگی کار میکنه ، بازم کارش رو ادامه میده یا نه.

این کار ها رو بکن و نتیجه رو بگو.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر . م
                          عزیز جان
                          اول فیوز بیتها رو قرار شد چک کنی و با هم مقایسه کنی.
                          دوم قرار شد مدار ریست رو چک کنی.
                          سوم قرا شد پروگرمر رو از مدار جدا کنی و ببینی کد بیسکامت رو که میگی کار میکنه ، بازم کارش رو ادامه میده یا نه.

این کار ها رو بکن و نتیجه رو بگو.
                          فیوز بیت ها رو چک کردم کد ویژن فیوزبیت ها رو پاک میکنه و همه رو به حالت FF در میاره با اینکه برنامه هم براش نوشتم اما همینجوری باقی میمونه و هیچ تغییری توش ایجاد نمیشه
                          مدار ریست رو چک کردم با خازن و مقاومت کیلو هم که فرمودید بستم هیچ تغییری نکرد
                          بله کد بیسکام هم کار میکنه و در صورت جدا شدن بصورت کامل عمل میکنه
                          @};-

دیدگاه

خوب به احتمال خیلی زیاد مشکل از فیوزبیتهاست.
                            اول با بیسکام برنامه بیسیک رو پروگرم کن، بعد برو تو کدویژن و موقعی که میخوای پروگرم کنی ، تیک مربوظ به Program Fuse bits رو بردار. یا اینکه به جای Program all برو تو منوی Program و Erase chip رو بزن و بعدش Flash رو بزن.
                            اینجوری فعلا مشکلت حل میشه.
                            تا بعد که بیشتر راجع به فیوزبیتها و نحوه عملکردشون اطلاعاتت رو زیاد کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر . م
                              خوب به احتمال خیلی زیاد مشکل از فیوزبیتهاست.
                              اول با بیسکام برنامه بیسیک رو پروگرم کن، بعد برو تو کدویژن و موقعی که میخوای پروگرم کنی ، تیک مربوظ به Program Fuse bits رو بردار. یا اینکه به جای Program all برو تو منوی Program و Erase chip رو بزن و بعدش Flash رو بزن.
                              اینجوری فعلا مشکلت حل میشه.
                              تا بعد که بیشتر راجع به فیوزبیتها و نحوه عملکردشون اطلاعاتت رو زیاد کنی.
                              @};-
                              کاری که فرمودید بنده همین الان انجام دادم اما باز نشد :sad:
                              ممکنه مشکل از نرم افزار باشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X