اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اموزش AVRبه زبان C

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اموزش AVRبه زبان C

سلام خدمت دوستان عزیز
    اگه دوستان موافق باشن و استقبال بشه میخوام اینجا اموزش AVRبه زبان C را شروع کنیم
    البته اگر دوستان مشتاق باشن.منتظر نظرات شما هستم
    فقط در صورتی که با موافقت شما همراه بود.بعلت شاغل بودن خودم و همچنین جمع اوری مطالب .تقریبا هر هفته یه جلسه را میذارم.نقد و بررسی و تشکر یا هرچیز دیگری باشه واسه انتهای یک فصل.تشکر

پاسخ : اموزش AVRبه زبان C

سلام
    بله شروع کنید
    موفق باشین
    به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
      سلام خدمت دوستان عزیز
      اگه دوستان موافق باشن و استقبال بشه میخوام اینجا اموزش AVRبه زبان C را شروع کنیم
      البته اگر دوستان مشتاق باشن.منتظر نظرات شما هستم
      فقط در صورتی که با موافقت شما همراه بود.بعلت شاغل بودن خودم و همچنین جمع اوری مطالب .تقریبا هر هفته یه جلسه را میذارم.نقد و بررسی و تشکر یا هرچیز دیگری باشه واسه انتهای یک فصل.تشکر
      دوست عزیز هدفت از زبان c منظورت همون زبان c اصلی هست یا همین کد ویژن؟
      اگه بشه هدف رو مشخص کنین
      تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
        دوست عزیز هدفت از زبان c منظورت همون زبان c اصلی هست یا همین کد ویژن؟
        اگه بشه هدف رو مشخص کنین
        کدویژن

دیدگاه

جالبه حتما انجام بدین :nice: :applause:

دیدگاه

خوب منم موافق هستم :nice:

فقط یک پیشنهاد بجای کدویژن نمیشه IAR کار کنیم ؟؟؟ :rolleyes:
            خداوندا
            از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
            فراموشش کن
            دکتر علی شریعتی

دیدگاه

شروع کن داداش! خدا اجرت بده!!!

دیدگاه

کار خوبیه.شروع کن/فقط مثل آموزش های دیگه نباشه که فقط قسمت های آسونو بگید به چیزای مفید تر که رسید دیگه تموم شه.

دیدگاه

از صحبت هاتون معلومه که حرفه ای نیستین.از حرفام ناراحت نشین.
                  کد ویژن باگ های زیادی داره.
                  پیشنهاد من gcc هست
                  تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

سلام شروع کنید خدا قوت فقط اگه امکان داره pdf باشه و اسان و روان توضیع داده بشه از این عالی تر نمیشه :redface:
                    !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                    نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

من با gcc-avr کار کرده ام. مسلما بهتر از کدویژن یا IAR و غیره است ولی کار باهاش سخته.
                      مخصوصا اینکه ویزارد نداره. این رو هم در نظر بگیرید.

دیدگاه

آقا تاپیک رو به هم نزنید.
                        همین کدویژن واسه مبتدی ها بهتره. بعد می تونن راحتتر تغییر جهت بدن.
                        دوست عزیز
                        با همون کدویژن توضیح بدید برای دوستان.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
                          از صحبت هاتون معلومه که حرفه ای نیستین.از حرفام ناراحت نشین.
                          کد ویژن باگ های زیادی داره.
                          پیشنهاد من gcc هست
                          بله شما درست میگین.من زیاد حرفه ای نیستم.ولی این تایپیک جهت تبادل اطلاعات ناچیزی است برای استفاده خود و دیگران.هرچند بقیه دوستان بسیار حرفه ای تر و کار کشته تر ند و ما هم ادعایی نداریم.و من به نوبه خودم اینجا امده ام تا چیزی از دوستان یاد بگیرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
                            بله شما درست میگین.من زیاد حرفه ای نیستم.ولی این تایپیک جهت تبادل اطلاعات ناچیزی است برای استفاده خود و دیگران.هرچند بقیه دوستان بسیار حرفه ای تر و کار کشته تر ند و ما هم ادعایی نداریم.و من به نوبه خودم اینجا امده ام تا چیزی از دوستان یاد بگیرم
                            سلام دوست من از حرفش ناراحت نشد در کل نیتی نداشت بعدشم مهم حرفه ای بودن یا نبودن نیست مهم این هست کار یه چیز را از یک روش به صورت کامل بلد باشی یا این که بخوای یاد بگیری بعدش در اموزش هم بار علمی استاد زیاد زیاد مهم نیست نه این که چیزی بلد نباشه یا نه این که همه رو بلد باشه تا حدودی بلد باشه ولی بتونه خیلی شیرین ساده و رسا انتقال بده به دانشجوش یا به کسی که می خواد یاد بگیره :agree: :agree:
                            !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                            نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

سلام دوستان .. حالتون خوبه؟؟ دماغتون چاقه؟ :icon_razz: :rolleyes:

در این رابطه تاپیک ها و مطالب زیادی هست . ولی بنده شخصا اعتقاد دارم تا کسی آستین بالا نزنه و پاشنه کفشش را نکشه ، نمیتونه تو هیچ کاری موفق بشه. پس خیلی خوبه که خود آدم شروع کنه تا اینکه صد درصد از مطالبی که بقیه تحقیق کردن و بدستش آوردن استفاده کنه . ( مطمئن باشید هیچ کس از خود آدم نسبت به خودش دلسوز تر نیست)

پس نتیجه گیری:

در رابطه با این که این تاپیک را زدید و می خواید خودجوش عمل کنید ، خیلی خوبه.
                              ولی...

ولی به شرط اینکه بی راهه نرید.
                              تعریف بی راهه: زمانی که هدفی مشخص شود ولی به دلایلی راه رسیدن به این هدف اشتباه طی شود.

عواملی باعث بی راهه رفتن میشه ، که در یک کلام در اینجا و با توجه به هدفتون ، محدود کردن خودتون به یک کامپایلر و یک محیط خاص است.

هیچ وقت خودتون را محدود نکنید. اینکه میگید این کامپایلر خوبه یا اون یکی بده ، اصلا درست نیست. ( پولش جیبه کسی که طراحیش میکنه میره و شما الان سرش یحث میکنید؟!)
                              کامپایلر و محیط برنامه نویسی یک وسیله است ، اصل چیزه دیگه ایه. ( شما باید اول برید دنبال اصل کار بعد بیاید وسیله مناسب را انتخاب کنید)( جوری باشه که اگر اصلا در یک زمان یهو هیچ وسیله ای نباشه لنگ نمونید)

سوال : خوب اینا که همش حرف بود ، اون اصل کار چیه؟
                              در اینجا اصل کار فراگیری زبان C بصورت کامل است . نه اینکه هنوز هیچی نشده برید سراغ کامپایلر و یا علی ، برنامه نویسی . ( اگر اینجوری باشه نتیجه چی میشه؟ نتیجش میشه اینکه من این کامپایلر را دوس ندارم چون ویزارد نداره !! من نمیخوام توهینی کنم ، فقط برای شفاف سازی میگم ، دید کسی که این حرف رو میزنه خیلی سطحیه ! حالا کسی که این حرف رو میزنه باید اعدام کرد؟ نه اتفاقا باید توجیه کرد و راه را نشونش داد تا از بیراهه بکشه بیرون )

پس این شد که بریم c را یاد بگیریم حالا همینجوری که نمیشه یاد گرفت یه جا میخواد که توش تمرین کنیم. اینو بگم که با یه نت پدم میشه اینکار را کرد و برای کامپایل و دیدن نتیجه از یک کامپایلر c استفاده کرد .
                              برای شروع باید دوچیز تعیین بشه:
                              1- زبان برنامه نویسی : اینکه تعیین شده و همون زبان C است.
                              2- ماشینی که میخواید با این زبان بهش دستور بدید: اینم خیلی مهمه. ( اینقدر مهمه که برای ماشین ها(پردازنده ها) ی مختلف کامپایلر های مختلفی وجود دارد.

پس این شد که اول باید زبان را مستقل از هر چیزی ( حتی ماشین) یاد بگیریم و سپس بریم سراغ یک ماشین خاص و بعد تازه بگیم " بزا ببنیم با کدوم محیط راحت ترم" که هر محیط یک کامپایلر مخصوص به خودش را داره

نکته : باید به جایی برسید که مغزتون تبدیل بشه به یک دیباگر سی . نه اینکه تو ذهنتون این باشه که از چه وسیله ای استفاده کنم.
                              سعی کنید با مسائل ماجراجویانه برخورد کنید.

اگر در این راه کمکی نیاز داشتید میتونید به لینک آخر در امضای من مراجعه کنید. ( ولی تا خودتون نخواید نمیشه)

راه اندازي ماژول nrf24l01p براي codevision (ارتباط بيسيم بين دو ميکرو) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78587.0
                              کوچ کردن از کدويژن به http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81025.0 : AtmelStudio
                              نحوه نوشتن اصولي يک لايبرري و درايور نرم افزاري( بصورت ساده) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81071
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82130.0 سفارش راه انداز ماژول هاي مختلف توسط اعضاي انجمن
                              انشالله به زودي تاپيک ها به روز رساني خواهد شد،

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X