اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کویل برای فلزیاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کویل برای فلزیاب

شکل کویل توی برد فلزیاب چه قدر تاثیر داره؟ شما چه شکل هایی رو پیشنهاد میکنین؟ غیر از کویل مسطح چه مدلی خوبه؟ میشه شکل چنبره ساخت؟ اخه تئوری که حساب میکنیم توی اندازه های نزدیک به هم چنبره قوی تر از سیم پیچ مسطح هست... :smile:
    NEVER NEVER NEVER give up

پاسخ : کویل برای فلزیاب

این چنبره چی هست؟
    AYRIC

دیدگاه

یک چنبره ی دایره ای هست....سیم دور یک هسته ی دایره ای شکل پیجیده شده....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid73
        یک چنبره ی دایره ای هست....سیم دور یک هسته ی دایره ای شکل پیجیده شده....
        دور یک هسته یا خودش به صورت دایره ای پیچیده شده؟
        AYRIC

دیدگاه

شما هنوز درگیر پیچیدن این کویل هستی؟
          بهترین سیمپیچ تخت (دیسکی) گرد هست.
          مهم محاصبه ی تعداد دور و قطر سیم هست.
          [hr]
          فعلا این رو شما مطالعه بفرمایید
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...5268#msg375268
          دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نه دور یک هسته بپیچید بعد خود اون هسته رو میشه شکل داد مثلا خود هسته همرها با سیم دورش رو به صورت دایره یا مربع تغییر داد :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MKB
              شما هنوز درگیر پیچیدن این کویل هستی؟
              بهترین سیمپیچ تخت (دیسکی) گرد هست.
              مهم محاصبه ی تعداد دور و قطر سیم هست.
              [hr]
              فعلا این رو شما مطالعه بفرمایید
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...5268#msg375268
              شما لوپ روپیچیدید ما منتظر شما هستیم ببینیم نتیجه این لوپ های تخت چیه چون قرار بود شما هم یدونه بپیچید
              AYRIC

دیدگاه

فعلا درگیر چنتا پروژه دیگه شدم.ولی برای پیچیدن یک الگو میدم که یکبار قبلا پیچیدم ولی چون چسب خوبی نزده بودم وا رفت.
                برای پیچیدن که بشه باهاش بیشترین عمق رو گرفت:
                سیم پیچ یک : 100 دور سیم 28AWG یا سیم 0.35 به قطر داخلی 2.5 سانت و قطر خارجی حدود 10 سانت.این سیم پیچ برای جست و جوی فلزات کوچک
                برای جست و جوی فلزات بزرگ تر در فاصله های دور سیم پیچ باید بزرگ تر بشه .
                سیم پیچ دو :50 دور سیم 22AWG یا سیم 0.65 به قطر 15 تا 18 سانت.

[img][/img]
                دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MKB
                  فعلا درگیر چنتا پروژه دیگه شدم.ولی برای پیچیدن یک الگو میدم که یکبار قبلا پیچیدم ولی چون چسب خوبی نزده بودم وا رفت.
                  برای پیچیدن که بشه باهاش بیشترین عمق رو گرفت:
                  سیم پیچ یک : 100 دور سیم 28AWG یا سیم 0.35 به قطر داخلی 2.5 سانت و قطر خارجی حدود 10 سانت.این سیم پیچ برای جست و جوی فلزات کوچک
                  برای جست و جوی فلزات بزرگ تر در فاصله های دور سیم پیچ باید بزرگ تر بشه .
                  سیم پیچ دو :50 دور سیم 22AWG یا سیم 0.65 به قطر 15 تا 18 سانت.
                  خب اون اولی یه سکه رو توی چند سانتی میزنه؟
                  روبات من چون اندازش تقریبا 25*25 هستش فکرکنم از دومی استفاده کنم بهتر باشه
                  AYRIC

دیدگاه

ببین همه چیز بستگی داره به این که سخت افزار شما چقدر قدرت داره برای مثال شما خروجی این دستگاه رو داری میدی به یه میکرو کنترلر که اگه محیط نویز نداشته باشه و شرایط ایده ال هم باشه اره میتونه شاید تو 1 متری هم بزنه ولی همیشه اینجوری نیست باید تست کرد شما حد اقل باید از یک جا شروع کنی این جوری نمیشه.
                    که بگیم برای شما اینقدر سیم اینقدر دور و ...
                    پس چنتا چیز رو باید در نظر گرفت 1-برنامه نویسی قوی برای پردازش سیگنال انالوگ که بشه نویز رو هم نرمافزاری فیلتر کرد.2 استفاده از مقایسه کننده و تقویت کننده مجدد قبل از ورود سیگنال به داخل میکرو.
                    بدنه روبات شما فلزی هست . صد درصد موتور هم داره و هزار درصد میدان های الکترومغناطیس هم در محیط وجود داره که روی لوپ شما تاثیر میزاره.
                    اولی و دومی هم نداره که بگیم من این سایز رو خوشم میاد باید البته سایز دو سیمپیچ بالا یکی هست .ولی شما همین سیمپیچی که گفتم رو یک بار ببندید و تست کنید.
                    100 دور سیم 28AWG یا سیم 0.35 به قطر داخلی 2.5 سانت و قطر خارجی حدود 10 سانت.این سیم پیچ برای جست و جوی فلزات کوچک
                    با تست این سیمپچ حد اقل شما قدرت دستگاهی که ساختید رو متوجه میشید
                    دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

pcb با قطعات کامل فلزیاب ماینر 4 میخوام یا هر فلزیابی که خوب کار کنه بی زحمت هر کی داره برام ایمیل کنه yasin20farshad@outlook.com

دیدگاه

باسلام ببخشید طریقه ساخت لوپ دوبل کسی بلده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X