اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل آنالوگ به دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل آنالوگ به دیجیتال

با سلام
    بنده نیازمند به یک آی سی مبدل 4-20 میلی آمپر به دیجیتال هستم با رزولوشن حداقل 14بیت. لطفا دوستان و اساتید اگر آی سی سراغ دارند معرفی نمایند.

پاسخ : مبدل آنالوگ به دیجیتال

نوشته اصلی توسط abbasm
    با سلام
    بنده نیازمند به یک آی سی مبدل 4-20 میلی آمپر به دیجیتال هستم با رزولوشن حداقل 14بیت. لطفا دوستان و اساتید اگر آی سی سراغ دارند معرفی نمایند.
    دوست من این کار به راحتی امکان پدیره
    به خاطر جوابی هم که اون دوست توی پست قبلی داده من متاسفم
    ببینید شما این جریان رو به راحتی می تونید با استفاده از به مقاومت به ولتاژ تبدیل کنید
    و بعد از اون این ولتاژ رو به راحتی بخونید
    جرایان 4 تا 20 میلی آمپر یه جریان استاندارد هست که خیلی از سنسور ها از این رنج جریلن استفاده می کنند این جوری نیست که اون دوستمون به ناسا ربظش داده
    اما اگر دقت براتون زیاد مهمه باید بگم مبدل های معمولی 10 بیتی و یا 12 بیتی خود میکرو کنترل ها می تونند به شما کمک کنند یعنی چیزی که توی تمام plc و rtu های مهم دنیا داره استفاده میشه چون این ها هم همین رنج رو می خونند اما اگر بازهم می خواید دقت بالاتری داشته باشد این مبدل ها رو سرچ کنید توی بازار هم به راحتی پیدا میشه
    ad7715
    ad7724
    و خیلی های دیگه مثلا سایت جوان الکترونیک رو سرچ کنید توی موجود های بازار ببیند چی داره
    شاد باشید
    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

کاری که من خودم تو یه پروژه انجام دادم همون پیشنهاد دوستمون هستش. یک مقاومت 51 اهم جریان ازش عبور میکنه. رفرنس داخلی 1.1 ولت tiny24. ده بیت به راحتی خوندم. برای بالا بردن رزولیشن میتونید از a/d های معمولی استفاده بکنید و با استفاده از روشهای اورسمپل کردن رزولیشن رو بالا برید. سرچ کنید یکی دو تا اپلیکیشن نوت اتمل هست که توضیح داده چطوری a/d رو اور سمپل کنید.

دیدگاه

دوستان در مورد اندازه گیری ولتاژ متناوب چکار میشه کرد؟
        عظمت را در چشم کسانی دیدم که بی توقع مهربانند .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X