اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال Vcc و GND میکرو به منبع تعیین شده توسط خودمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال Vcc و GND میکرو به منبع تعیین شده توسط خودمان

سلام.
    همون جور که میدونید پایه های Vcc و GND در میکرو ها دست ما نیست و خود نرم افزار میکرو رو به صورت اتوماتیک تغذیه میکنه.
    چه کار کنیم تا خودمون میکرو رو تغذیه کنیم؟؟
    به طور مثال Vcc اونو به پایه یه میکروی دیگه وصل کنیم.هر وقت اون پایه 1 شد میکروی ما روشن بشه و وقتی 0 شد میکروی ما خاموش بشه.
    اگر انسان از همه خطر ها پرهيز کند ، هرگز راه به جائي نخواهد برد...

پاسخ : اتصال Vcc و GND میکرو به منبع تعیین شده توسط خودمان

من که دقیقا متوجه نشدم! ولی خب وقتی که ولتاژ لازم به پایه VCC نرسه که میکرو کار نمیکنه!

دیدگاه

خوب برای چی می خوای این کارو انجام بدی ؟؟ oo: برنامه ی میکرو دوم دست خودت نیست ؟؟

کاری که می خوای بکنی نرم افزاری نمیشه ؟؟

ولی فکر کنم با یه کلید بتونی این کارو بکنی ... منبع تغذیه رو از یک میکرو قطع یا وصل کنی !! مثلا با یه ترانزیستور شاید بشه !!

راستی منظورت داخل پروتئوس بود یا در واقعیت ؟؟ :eek:

دیدگاه

سلام
        من تو پروتیوس هر کاری کردم که پایه ی Vcc دو تا 7445 رو کنترل کنم نشد.بعد یه دوستی بهم گفت که اصولا تو عمل اگه یه ic رو خاموش روشن کنی در حالی که ورودی بهش وصل شده،ممکنه ic آسیب ببینه :surprised:
        فکر کنم تویه پروتیوس هم به خاطر اینکه به واقعیت نزدیک شه این کارو نمی شه کرد(من که خیلی سعی کردم نشد :angry: :cry2
        پس به احتمال خیلی خیلی زیاد برای میکرو هم نمی شه این کارو کرد.

سعی کن تو برنامت یه فکری براش کنی. :biggrin:
        موفق باشید

دیدگاه

ببخشید من فکر کردم تو اجرا رو میخواهید بدونید! حواسم به انجمن نبود!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadikazemi
            خوب برای چی می خوای این کارو انجام بدی ؟؟ oo: برنامه ی میکرو دوم دست خودت نیست ؟؟

کاری که می خوای بکنی نرم افزاری نمیشه ؟؟

ولی فکر کنم با یه کلید بتونی این کارو بکنی ... منبع تغذیه رو از یک میکرو قطع یا وصل کنی !! مثلا با یه ترانزیستور شاید بشه !!

راستی منظورت داخل پروتئوس بود یا در واقعیت ؟؟ :eek:
            من میخوام تو پروتیوس این کار رو بکنم نه در واقعیت.واسه افزایش گاهیم در نرم افزار.
            بعد از خوندن help به این نتیجه رسیدم که میشه خودمون تغذیه کنیم ولی نه با یه پایه میکرو یا خروجی ترانزیستور!!!!!
            حتما باید یه منبع تغذیه دیگه بش وصل کنیم.(زحمت کشیده)

دیدگاه

ببینید باید اول یه منبع تغذیه توویه مدار طراحی بکنید که خروجی مورد نظر شما رو فراهم کنه. بعد به خروجی منبع تغذیه یه lable اختصاص می دی. و اما برای اینکه تغذیه آی سی مورد نظرت روهم بتونی به این تغذیه وصل کنی باید بری و توویه قسمت Hidden pins به جای Vcc همون لیبلی رو که خروجیه منبع تغذیه هستش برای تغذیه آیسی اختصاص بدی.
              اگر ندانی کجا میروی هر راهی تو را باخود خواهد برد.

دیدگاه

ourman جان من هم قبلا همین کار رو انجام میدادم ولی مشکل همین جاست!!
                من نمیخوام با یه منبع تغذیه این کار انجام بشه،اگه قرار باشه با منبع تغذیه باشه خوب واسه خودش که هست.
                من میخوام بشه روش کنترل داشت.مثلا با یه پین میکرو قطع و وصلش کرد. :angry:

دیدگاه

میشه غایت این عمل رو بگی ؟ :biggrin:

یعنی اینکه هدف نهایی چیه ؟؟ اینکه از یه میکروی دیگه باشه نه منبع چه فایده ای داره ؟ در عمل می خوای مداری ببندی ؟ آخه چنین کاری فکر نکنم در جایی کاربرد داشته باشه !

تو پروتئوس هم فکر نکنم کاربردی داشته باشه .. اگه می خوای یه میکرو رو تو پروتئوس این جوری قطع و وصل کنی با یک ترانزیستور به عنوان کلید همون کاری که دوستمون گفت رو انجام بده که بتونی میکرو رو قطع و وصل کنی .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadikazemi
                    تو پروتئوس هم فکر نکنم کاربردی داشته باشه .. اگه می خوای یه میکرو رو تو پروتئوس این جوری قطع و وصل کنی با یک ترانزیستور به عنوان کلید همون کاری که دوستمون گفت رو انجام بده که بتونی میکرو رو قطع و وصل کنی .
                    ببخشید کجا گفتن؟

کاربردش مثلا در نقشه پروگرامر usb تغذیه میکرو از پورت usb میاد.میخوام این پروگرامر رو تو پروتیوس شبیه سازی کنم.

اگه نظری در این مورد دارین که بشه تغذیه میکرو رو از usb داد بگین چه جوری؟؟؟
                    در همین حد کافیه که بشه میکرو رو باش تغذیه کرد و باش یه پورتو خاموش روشن کرد!!

دیدگاه

تو پروتئوس، چجوری پایهآ‌های HIDDEN شده رو نمایش بدم؟
                      مثلا پایهآ‌های Vcc و Gnd برای میکرو مخفی هستند. ولی میخوام در شماتیک نمایش داده بشن، درست مثل بقیه پایه ها.
                      در قسمت hidden pins هم فقط عدد شماره پایهآ‌ها رو میگیره و پایین میکرو مینویسه! در حالی که من خودشو میخوام نه اسمشو!!

راست کلیک رو میکرو...packaging tools. تو اینجا لیست پایهآ‌ها هست، vcc , gnd تیک مخفی خوردن. ولی نمیذاره تغییرش بدم! میگه :
                      the visibility of a pin can only be changed by editing the physical pin on the device
                      دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ma3oud
                        تو پروتئوس، چجوری پایهآ‌های HIDDEN شده رو نمایش بدم؟
                        مثلا پایهآ‌های Vcc و Gnd برای میکرو مخفی هستند. ولی میخوام در شماتیک نمایش داده بشن، درست مثل بقیه پایه ها.
                        در قسمت hidden pins هم فقط عدد شماره پایهآ‌ها رو میگیره و پایین میکرو مینویسه! در حالی که من خودشو میخوام نه اسمشو!!

راست کلیک رو میکرو...packaging tools. تو اینجا لیست پایهآ‌ها هست، vcc , gnd تیک مخفی خوردن. ولی نمیذاره تغییرش بدم! میگه :
                        the visibility of a pin can only be changed by editing the physical pin on the device
                        واقعا کسی نمیآ‌دونه!!؟؟
                        اصلا میشه؟ اگه نمیشه حداقل بگین خلاص دیگه، الکی چشم انتظار جواب نباشیم.
                        دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ma3oud
                          واقعا کسی نمیآ‌دونه!!؟؟
                          اصلا میشه؟ اگه نمیشه حداقل بگین خلاص دیگه، الکی چشم انتظار جواب نباشیم.
                          ......10 years later....
                          نبود؟

دیدگاه

مطابق تصویر زیر:

فقط کافیه که به جای GND و VCC ، لیبل های موردنظرتون رو بذارید

دیدگاه

خدایا ممنونم آقای رضایی منم این مشکل رو مدتهاست دارم و هیچ PDFی هم نگفته این رو :angry:ممنون و یک تشکر تقدیم به شما
                              جانم به فدای ائمه اطهار
                              می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X