اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میدونین چرا پرنده ها رو , روی سیم برق نمیگیره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میدونین چرا پرنده ها رو , روی سیم برق نمیگیره؟

بعضی وفتا شاهد این هستیم که پرنده راحت نشسته روی سیم برق و کیف میکنه :wow:
    در حل این مسئله باید بدونیم برای اینکه جریان الکتریکی برقرار بشه به زمین هم نیازه تا الکترون از یه جای
    پرانرژی بره به جای کم انرژی
    پرنده هم روی سیم فاز یا نول میشینه که با زمین هیچ تماسی نداره بنابراین جریانی بوجود نمیاد

به جهان خرم از انم که جهان خرم از اوست
    عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

پاسخ : میدونین چرا پرنده ها رو , روی سیم برق نمیگیره؟

نوشته اصلی توسط ic 555
    در حل این مسئله باید بدونیم برای اینکه جریان الکتریکی برقرار بشه به زمین هم نیازه تا الکترون از یه جای
    پرنده هم روی سیم فاز یا نول میشینه که با زمین هیچ تماسی نداره بنابراین جریانی بوجود نمیاد
    چه مسئله پیچیده ای را توضیخ دادید oo: :eek:
    بابا اینحا همه مهندس هستند اون هم الکترونیک و برق :nerd:
    :redface:
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

دوستم یه بار یه حرکت بس خفن انجام داد که برای خودش عادی بود و برای من ترس ناک :
      فاز رو شناسایی کرد!
      یه سیم کرد تو فاز!
      دستش رو گرفت به فاز عزییییییییییز!
      یه لامپ گرفت دستش!
      و لامپ روشن شد!
      ( البته نسبت به زمین عایق بود و همون طور که خودش گفت اگر من دست بهش می زدم هر دومون رو برق می گرفت)
      ولی من هیچ وقت این کار رو تجربه نخواهم کرد!
      دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدحسـین
        فاز رو شناسایی کرد!
        یه سیم کرد تو فاز!
        یه لامپ گرفت دستش!
        و لامپ روشن شد!
        ( البته نسبت به زمین عایق بود و همون طور که خودش گفت اگر من دست بهش می زدم هر دومون رو برق می گرفت)
        میتونید به فاز دست بزنید چیزی نمیشه فقط باید مواظب باشید توی مدار فاز- زمین یا نول قرار نگیرید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ic 555
          موضوع فقط زمین نیست. نول + فاز میشه مدار بسته که میتونه به جای نول زمین هم باشه چون توی نیروگاه نول رو به زمین وصل میکنن همینطور توی ترانسها همینه که مشکل برق گرفتگی رو اینجاد میکنه. یه چا مشکل نزدیکر فاز و نول باعث شده بود هفته ای 1 کلاغ بمیره. یه پاشو میزاشته روی فاز یکیشو روی نل و شکه میشد و میفتاد زمین و از خونریزی داخلی سقوط میمرد. یه پیرمرده گزارش داده بود که چند دفعه دیده بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدحسـین
            فاز رو شناسایی کرد!
            یه سیم کرد تو فاز!
            یه لامپ گرفت دستش!
            و لامپ روشن شد!
            مهندس ما رو گرفتید :twisted: :biggrin: :NO:
            وقتی لامپ روشن میشه که مدار بسته باشه یعنی جریان از لامپ عبور کنه
            چطور لامپ که مدارش قطع است روشن میشه ؟ :eek: جریان چطور برقرار شده بود :eek: :angry:
            کمتر سخن گویم
            بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

1- پرنده ها روی برای این برق نمیگیره چون بدن پرنده ها مقاومت داره (از یک پا تا پای دیگه) در حالیکه اون تکه سیمی که روی اون نشستن عملا هیچ مقاومتی نداره و جریان عملا از سیم رد میشه نه از بدن پرنده ها (شما هم اگه با دو دست سیم برق رو تو هوا بگیرید برق نمیگیردتون ) Please Don't try this at home
              2- شما یه صندلی چوبی بذار روی فرش چند تا پتو هم بذار روی صندلی بعد برو روی اون؛ اونوقت با خیال راحت فاز رو بگیر دستت Please Don't try this at home
              جان مادرتون اینکار رو همینطوری تجربه نکنید چون بهر حال یه اشتباه کوچیک ممکنه منجر به مرگ یا صدمات جبران ناپذیر بشه

دیدگاه

پاسخ : میدونین چرا پرنده ها رو , روی سیم برق نم

نوشته اصلی توسط mpc
                چطور لامپ که مدارش قطع است روشن میشه ؟ :eek: جریان چطور برقرار شده بود :eek: :angry:
                لامپ 100 وات نه که عزیز ، لامپ قوچوله! درست یادم نیست که اون سر دیگه لامپ به هوا بود یا با سیم زد به جایی یا نه ( فکر کنم سر دیگه لامپ با مقاومت زمین شده بوده که هم روشن شد و هم برق نگرفتنش ) ولی اگر لامپ به جریان زیادی برای روشن شدن احتیاج نداشته باشه که مشکلی نداره!درسته ؟ یا اینکه اشتباه می کنم ؟
                تازه اش هم ! من با فاز متر تستش کردم درست بود!!!! :twisted: :twisted: :twisted:طرف شده بود اصل جنس!!!
                دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

شما برای اینکه ببنی چقدر برق داری
                  کفش عایق بپوش وبرو رو یه صندلی عایق-- ولت متر رو بزار رو حالت AC
                  یه سر ولت متر رو بزن به فاز یه سر دیگه ولت متر رو بزن به نوک انگشتات
                  برا اینکه یه لامپ اوچیک رو روشن کنی
                  یه لامپ رو با خودت سری کن بعدش میتونی بری فضا :-) :P
                  [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                    2- شما یه صندلی چوبی بذار روی فرش چند تا پتو هم بذار روی صندلی بعد برو روی اون؛ اونوقت با خیال راحت فاز رو بگیر دستت

شما 2 تا فرش بنداز و 2 تا صندلی چوبی رو رو هم بزار و به فاز دست بزن باز برق میگیره. ولی نمی کشه . البته توصیه میکنم با فاز متر همین آزمایش رو تکرار کن فازمتر روشن میشه

دلیلش رو قبلا تو همین انجمن توضیح داده شده است .
                    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سوال:
                      چند درصد احتمال مرگ آدم هست بعد از برق گرفتگی؟
                      سوال:
                      درسته که تو اروپا احتمال مرگ کمه ؟(110ولت)
                      سوال:
                      می گن یه سری آدم ها رو برق نمی گیره ، مخصوصا معتادا رو به خاطر غلظت خون . درسته ؟
                      سوال + خاطره!:
                      من و خواهرم تو بچگی ( فکر کنم 5 سالمون بود ) در اثر شیطنت بسیار زیاد مشترکا یک سنجاق بیگودی رو کردیم تو پریز ( از اون موقع بود که من بابا برقی شدم!!! ) . بعد از اینکه کردیم تو پریز انگار یه دستی ما دو تا رو با قدرت هل داد پرت کرد عقب . ممکنه عضله پام منبسط شده باشه؟ ( آخه با خودم فکر می کنم دست چه ربطی داره به پا بعد اینکه عضله باید منقبض بشه نه منبسط ... پس اون پرت شدن به عقب چی بود؟ )
                      نوشته اصلی توسط mpc
                      یه مدارایی در مهندسی پزشکی هست که چند صد ولت رو ( بلکمم چند کیلو ولت رو ) میندازه رو بدن و بوسیله ی اون کار انجام میشه ولی طرف بخاطر اینکه جریان عبوری از بدنش کمه چیزیش نمیشه!!!!
                      نوشته اصلی توسط ♣Milad
                      شما برای اینکه ببنی چقدر برق داری
                      کفش عایق بپوش وبرو رو یه صندلی عایق-- ولت متر رو بزار رو حالت AC
                      یه سر ولت متر رو بزن به فاز یه سر دیگه ولت متر رو بزن به نوک انگشتات
                      برا اینکه یه لامپ اوچیک رو روشن کنی
                      یه لامپ رو با خودت سری کن بعدش میتونی بری فضا :-) :P
                      این به خاطر ایده آل نبودن ولت متره درسته ؟
                      این فضا رفتن یعنی چی ؟

دیدگاه

اصلا چجوری برق می تونه آدم رو پرت کنه؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezabagheri
                          اصلا چجوری برق می تونه آدم رو پرت کنه؟؟
                          من اون موقع رو درست یادم نیست . فکر کنم 5 سالم بود . فکر کنم عضله پام تحریک شده بود و این کار رو کرده بود.

دیدگاه

چیزی که کشنده است جریانه نه ولتاژ، اون دستگاه ها اختلاف پتانسیل بالایی دارند ولی جریان خروجی کمی میتونن بدن
                            ضمنا من را بارها برق گرفته ولی نکشته فقط حس کردم یکی محکم به کتفم ضربه زده البته کشته شدن به شدت به مسیر و مدت زمان بستگی داره و بدترین حالت عبور جریان از دست چپ به سمت پای راسته

دیدگاه

سلام
                              سه تا لینک میذارم
                              امید است که مفید باشد ...

http://www.migna.ir/vdciczap2t1az.bct.html
                              و
                              http://www.autoir.ir/page.php?id=442
                              و
                              http://www.yjc.ir/fa/news/4032033/%D...A7%D8%B3%D8%AA

:read:
                              1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
                              2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
                              3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X