اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست اطلاهات از کاربرد MMC در تلوزیونهای بزرگ !!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست اطلاهات از کاربرد MMC در تلوزیونهای بزرگ !!

سلام
    یک سوالی استاد ما از یکی بچه ها پرسید .. که برای منم سوال شد !

کاربرد MMC کارت ها در تلوزیونهای بزرگ چند تکه چیه ؟... از اینها که مثلا 9 تا تلوزیون کنار هم می زارند تا یه تصویر بزرگ نشون بدن ! oo:

پاسخ : درخواست اطلاهات از کاربرد MMC در تلوزیونهای بزرگ !!

سلام
    من یه سوال بهتر می کنم اصلا مگه از mmc استفاده می کنن؟؟؟؟ :nice:

ایمان

دیدگاه

سلام
      فکر کنم این استادتون قاط زده! آخه MMC فکر نمیکنم ربطی به تلویزیون داشته باشه! شاید منظورش از این تلویزیون ها بوده که MMC هم بهش میخوره.
      اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

حالا شاید بنده خدا استاده یه چیزی میدونه که همچین حرفی زده ..... ولی من فکر کنم همچین چیزی استفاده نشه چون هیچ مزیتی نمیتونه داشته باشه
        ایمان

دیدگاه

بابا استاد درس میکروی دانشگاه شریفه ! فکر کنم یه چیزی بلده میگه !!!

دیدگاه

سلام
            حالا استاد شریف بودن که دلیل نمیشه! الان MMC هایی که دیگه کاملا تجاری شدن حجمشون حدود 8 گیگ میشه، حالا با 8 گیگ میخوان چیکار کنن! اینو حتما میدونین که سرعت خوندن و نوشتن روی MMC هم نسبت به SD و CF هم کمتره! یعنی اگه قرار باشه بعنوان ذخیره اطلاعات هم ازش استفاده کنن قاعدتا باید از اینا استفاده کنن نه MMC، تازه این کارت های حافظه از جمله همین MMC ها محدودیت خوندن و نوشتن دارن بعد برای تلویزیونی که قرار 10 سال کار کنه مطمئنا جواب نمیده. من هنوز هم میگم منظورش همون تلویزیونهایی که MMC میخورن.
            حالا یک نصیحت بشنو از من کن در آن نبود غرض:
            این اساتید گرامی همیشه هر حرفی می زنن درست نیست خصوصا در زمینه هایی که بوی کار عملی و اینجور چیزا توشه!

دیدگاه

من قصد بدی ندارم ولی چند نکته پیش اومد برام !!
              1 - دانشجوی کجا هستی ؟ لیسانس یا فوقآ‌؟
              2 - کلی از این تلوزیون های بزرگ داخل شهر تهران کار این استاد ما هست .. از جمله تلوزیون ونک ! پس فکر نکنم زیاد رو هوا حرف بزنه !
              3 - همیشه فکر نکن از دیگران بیشتر می دونی .. شاید کاربردی داره و تو نمی دونی !! فکر کنم از من و تو بیشتر بدونه بعد از 30 سال درس خوندن و درس دادن ... قابل توجه که اساتید دانشگاه رو از رو هوا نمی یارن ... مدرک و سابقه و محل درس خوندنشون ملاک .. اکثرا هم توی آمریکا و کانادا درس خوندن !
              4 - سعی کن در مورد کسی که ندیدی نظر ندی !
              5 - من خودم 100 تا استاد بی سواد توی دانشگاهمون می شناسم !!! مطمئن باش حرف اونا رو اینجا بیان نمی کنم !
              6 - موفق باشی !

حالا یکی به سوال من جواب بده !!!

دیدگاه

این تلویزیونهایی که چند تا کنار هم می چینند و میشه یه تلویزیون بزرگ ( که نمونه اش تو مجلس هست ) فرق زیادی با تلویزیون ونک داره ، تلویزیون ونک تابلو Led هست ، همه اش دیجیتالی هست و مطمئنا MMC خیلی جاهاش میتونه کاربرد داشته باشه ، این تابلو ها اکثرا بصورت تابلوهای کوچکتر مثلا 32*64 ساخته می شن که به هر قسمت یه کابینت می گن ، ممکنه از MMC به عنوان بافر دیتا برای کنترلر هر کابینت استفاده بشه .
                حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadikazemi
                  من قصد بدی ندارم ولی چند نکته پیش اومد برام !!
                  1 - دانشجوی کجا هستی ؟ لیسانس یا فوقآ‌؟
                  2 - کلی از این تلوزیون های بزرگ داخل شهر تهران کار این استاد ما هست .. از جمله تلوزیون ونک ! پس فکر نکنم زیاد رو هوا حرف بزنه !
                  3 - همیشه فکر نکن از دیگران بیشتر می دونی .. شاید کاربردی داره و تو نمی دونی !! فکر کنم از من و تو بیشتر بدونه بعد از 30 سال درس خوندن و درس دادن ... قابل توجه که اساتید دانشگاه رو از رو هوا نمی یارن ... مدرک و سابقه و محل درس خوندنشون ملاک .. اکثرا هم توی آمریکا و کانادا درس خوندن !
                  4 - سعی کن در مورد کسی که ندیدی نظر ندی !
                  5 - من خودم 100 تا استاد بی سواد توی دانشگاهمون می شناسم !!! مطمئن باش حرف اونا رو اینجا بیان نمی کنم !
                  6 - موفق باشی !

حالا یکی به سوال من جواب بده !!!
                  1. دانشجوی کجاش بماند ولی فوق مخابرات.
                  2.والا تا اونجایی که ما خبر داریم همون تلویزیون هایی که شما میگی داخل شهرن رو میرن ماژولاشو از چین وارد میکنن بعد کنار هم میچینن همین!(اینو از منبع موثق میگم) این کار رو شما و من هم میتونیم انجام بدیم فقط مشکلش اینه که بعدش باید یک پارتی کلفت تو شهرداری داشته باشی تا ازت بخرن! البته مگه اینکه این استاد شما واقعا یک شرکت زده و از ابتدا شروع کرده باشه که من بعید می دونم!
                  3.ما کوچیک شما هم هستیم و ادعایی هم نداریم و نخواهیم داشت! شما برای اینکه استدلال کنی حرفت درسته گفتی استادمون استاد شریفه، منم گفتم این ملاک نمیشه! من نمیدونم شما دانشجوی چه سالی هستی ولی مطمئنا یکم دیگه بگذره متوجه خواهی شد که این اساتید گرامی لزوما شایسته ی این مقامی که دارن نیستن حتی همون شریفی هاش!(من در این باب صد سینه شرحه شرحه حرف دارم که تو این تاپیک جاش نیست ایشالله عمری بود میگیم بعدا)
                  4.من چیزی راجع به شخص خواصی نگفتم، من کلی گفتم ملاک چیز دیگریست!
                  5.برو به 3
                  6.شما هم موفق باشی!

در ضمن بنده یک توضیحاتی هم دادم که اونا هم قابل تامل بود، در جواب دوست قبلیمون هم باید بگم سرعت این کارت ها پایینه و بعید میدونم بعنوان بافر ازش استفاده کنن!

دیدگاه

بحث رو همین جا می بندم که به جای باریک نکشه .. من از خیر جواب گذشتم !
                    فقط بگم که من ترم 10 برق کنترل هستم ... ترم آخرمه .. و تو این جو بودم و خیلی خوب همه چی رو می دونم .. اکثر اساتید ما هم خودشون شرکت دارن ... بیخیال .. می رم از خود استادمون می پرسم جوابشو .. شما هم احتمالا دلت از اساتیدتون پره !!! شرحه شرحه هایی که تو شنیدی یک کلاغ چهل کلاغ بودن .. من دارم می بینم عزیز !!!

از مسئول سایت هم می خوام این تاپیک رو پاک کنه !!

بای بای :nice:

دیدگاه

در مورد mmc مگه اینا سرعت اطلاعاتشون چند مگ بر ثانیه نیست؟
                      (البته من مبتدی هستم،اطلاعات کافی ندارم)
                      میشه مثلا هر دو سه تا تلوزیون رو یدونه براش اختصاص داد

دیدگاه

سلام
                        من دیروز تو روزنامه گهی دوربین تصویربرداری پاناسونیک رو دیدم با فرمت HD و تصاویر رو بروی کارت mmc ضبط میکرد . اونم 8 گیگابایت .
                        حتما سرعت ذخیره باید بالا باشه تا بشه روی mmc ضبط کرد
                        نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hrhgroup
                          در جواب دوست قبلیمون هم باید بگم سرعت این کارت ها پایینه و بعید میدونم بعنوان بافر ازش استفاده کنن!
                          MMC فرکانسش به 25Mhz میرسه یعنی حدودا سرعت انتقال دیتاش میشه 3MB/s ، این تلویزیونها هم رزولشن پائینی نسبت به مانیتور دارن همون میدون ونکی رزولشنش حدودا 240*320 هست ، یه حساب کتاب ساده کنی می بینی که میشه باهاش کار کرد ، یه راه ساده تر هم هست یه فایل avi فشرده نشده رو تو MMC بریز و با Memory Reader با Media Player پخشش کن ، اونوقت می بینید که راحت پخش میشه ، در ضمن من گفتم برای هر کابینت 32*64 استفاده میشه یعنی برای یک انیمیشن 25Fps دیتایی که در هر ثانیه منتقل میشه برابر است با 32*64*3*25 بایت که حدود 153KB/s میشه و کو تا 3MB/s.
                          ممنون که نظر دادید .
                          حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

1- اصلا شما از کجا مطمئنید منظور از MMC کارت حافظه باشه؟ شاید این کلمه مخفف اسم یه دستگاه دیگه باشه...

2- حالا بر فرض که منظور کارت حافظه باشه ، جواب مساله خیلی راحته. بدون شک دستگاهی که این تلویزیون ها را کنترل میکنه ، اول اطلاعات را روی یک حافظه ذخیره میکنه و روی آن ها پردازش تصویر انجام می ده و بعد اون ها را به سیستم نمایش ارسال می کنه. مطمئنآ برای بافر کردن اطلاعات به حافظه های خارجی مثل MMC یا شاید یه چیزی شبیه Ram کامپیوتر نیاز داره...

3- در ضمن من خودم فوق لیسانس الکترونیک می خونم ولی معتقدم که اطلاعات عمومی زیاد ربطی به میزان تحصیلات نداره و بیشتر به تجربه مربوط میشه. این دلیل نمی شه که چون شما شریف درس می خونی می تونی به .... الله اکبر، هیچی بی خیال اصلا....
                            از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                            گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

تا اونجایی که میدونستم SD حالت 4-Wire داشت. حالا میبینم که MMC هم داره !!
                              خوبه.
                              من هر چی فکر کردم نکته این سوال رو نفهمیدم !!
                              فقط خوبی اینکار اینه که MMC ها به صورت External Socketآ‌ نصب میشن. وگرنه هیچ مزیت دیگه ای تو این مانیتورها ندارند !!

آقایون بی زحمت یه سری هم به قسمت "میکروپروسسور ها" بزنید و چند سوال بی جواب را راه حلی بنهید. با تشکر.

به خدمتتون عرض کنم که اساتید و دانشجوهای شریف بیییشششش از هر چیز فقط و فقط ادعاااااا دارند.
                              خوب میشناسمشون.

قصد و غرضی ندارم ولی آدم رو یه چیزی ادعا میکنه که توش حرفی واسه گفتن داشته باشه.
                              اگر آن كس كه بايد باشد، نيستي ؟
                              پس چه فرقي مي كند كه كيستي ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X